اهمیت خلوص در تولید مواد غذایی


مصرف کنندگان انتظار غذای قابل اطمینان و با کیفیت دارند. برای اکثر فروشگاه های زنجیره ای، تامین کنندگان محصولات بایستی دارای گواهینامه های کیفیت مربوط به فعالیتشان باشند. یکی از مهمترین فاکتورها، شناسایی و حذف فلزات و آلاینده ها به منظور جلوگیری از بروز مشکلات مربوط به کیفیت است، همان وظایفی که سیستم های ما برای انجام آنها طراحی شده اند.

مواد غذایی مورد مصرف انسان باید خالص باشد و به هیچ وجه نباید خطری را برای سلامتی در پی داشته باشد. خلوص کامل یکی از نیازهای کلیدی در صنایع غذایی است. در عین حال، ورود آلودگی ناشی از ناخالصی ها در حین تولید اجتناب ناپذیر است. سایش ماشین آلات و وسایل شخصی متعلق به کارکنان فقط دو منبع ممکن برای اینجا این آلودگی ها می باشد.

 

پنیر و لبنیات

نان، کیک و کلوچه

گوشت و مرغ

آرد و محصولات آسیاب غلات

پاستا و ماکارونی

مواد غذایی آماده، کنسروی و یخ زده

دانه ها و غلات

ادویه جات و چاشنی ها

آجیل ها، میوه و سبزیجات خشک شده

خوراک دام

شیرینی و شکلات

اسنک، بیسکوئیت و کراکر

 

 

اهمیت بازرسی محصول در چیست؟

صدور گواهینامه: بازرسی مبتنی بر دستگاه محصول به بخشی جدایی ناپذیر از تلاش تولیدکنندگان معتبر مواد غذایی تبدیل شده است تا تضمین کند کالاهایی که آنها تهیه می کنند حاوی هیچ گونه آلودگی نیست. به عنوان مثال، این بازرسی ها بخشی از مجموعه الزامات HACCP و یا الزام صدور گواهینامه موفقیت آمیز تحت استانداردهای IFS یا BRC است. علاوه بر این، این بازرسی ها از تولیدکننده و برند تجاری در برابر مطالبات خسارت، ارجاع محصول و تضعیف اعتبار محافظت می کنند.

محافظت از دستگاه: به طور خاص قطعات فلزی می توانند به ماشین آلات فراوری محصول آسیب بزنند. شناساگرهای اجسام آلاینده مانع از خرابی ماشین، توقف تولید و تعمیرات پرهزینه می شوند.

فروش بیشتر: مصرف کنندگان خیلی به ندرت مایل به پذیرش عیوب ظاهری یک محصول و ناخالصی های ناخواسته یا حضور سایر مواد غذایی در محصول، هستند. در نتیجه جدا کردن کالاهایی که از این طریق تحت تأثیر قرار می گیرند می تواند فروش را افزایش دهد.

چه کاری از دستمان بر می آید؟

در Sesotec، تخصص ما شناسایی و جداسازی آلاینده ها در مقیاس صنعتی است. ما چندین دهه است که بر این موضوع تمرکز کرده ایم. از نظر تطبیق پذیری، تنوع و کیفیت، کمتر شرکتی وجود دارد که توانایی مقایسه با محصولات ما را داشته باشد. ما سیستم ها را از یک منبع واحد برای کلیه مراحل فرآیند، انواع محصول و انواع روش انتقال و همچنین برای همه گلوگاه های مهم در فرایند تولید تهیه می کنیم.

با استفاده از فن آوری های مختلف تشخیص، متال دتکتور ها (فلزیاب صنعتی)، اسکنرهای اشعه ایکس و دستگاه های سورتینگ مواد غذایی می توانند آلودگی ها و محصولاتی را که مطابق با استانداردهای سختگیرانه کیفیت نیستند، شناسایی و بطور اتوماتیک از خط خارج نمایند. علاوه بر این، سیستم های تشخیص و جداسازی ما این کار را با کارایی و قابلیت اطمینان انجام می دهند. کار با دستگاه ها بسیار راحت بوده و کلیه الزامات مربوط به قابلیت ردیابی و نیز  اسناد و اطلاعات کامل مربوط به کیفیت را برآورده می کنند.

بروشورهای صنعت غذا


خلوص محصول. پیشرو در فن آوری های تشخیص آلودگی برای صنایع غذایی  دانلود


طیف کاملی از محصولات برای بررسی پایدار آلاینده ها در صنعت گوشت  دانلود


راه حل های سورتینگ مواد غذایی  دانلود

 

بروشورهای دستگاه های مرتبط با صنعت غذا

RAPID 8000  دانلود

RAPID 6000 دانلود

RAPID 5000 دانلود

RAPID 4000 دانلود

LIQUISCAN VF دانلود

LIQUISCAN PL دانلود

INTUITY دانلود

GLS دانلود

GF 4000 دانلود

C-SCAN GHF دانلود

UNICON دانلود

VARICON دانلود

VARICON COMPACT دانلود

MAGBOX FOOD دانلود

LIQUIMAG دانلود

RAYCON EX1 دانلود

RAYCON D دانلود

ASM QUASAR دانلود

ASM VISION دانلود

RAPICON دانلود

SANICON دانلود