سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی

سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی

نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت MEKITEC در ایران، دستگاه بازرسی با اشعه ایکس​​​​​​

سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی

از زمان معرفی فناوری اشعه ایکس برای کنترل کیفیت در صنایع غذایی، این روش بازرسی برتر اهمیت یافته و جایگاه خود را به عنوان راه حل پیشرو در زمینه ایمنی مواد غذایی بدست آورده است. بازرسی با اشعه ایکس بسته بندی های اولیه مواد غذایی، به یک بخش اصلی از ردیابی زنجیره تامین صنایع غذایی تبدیل شده است که از مواد اولیه شروع می شود و با خرید محصولات توسط مصرف کنندگان پایان می یابد.

با سیستم های بازرسی با اشعه ایکس، تولید کنندگان مواد غذایی قادر خواند بود ناخالصی های فیزیکی یا نقص کیفیت در محصولات غذایی مانند محصول ناقص، شکسته، بسته ناکامل، سیل ناقص، سطح پرشدن ناقص و ... را تشخیص دهید.  با استفاده از دستگاه بازرسی با اشعه ایکس تعداد شکایات مشتری کاهش یافته، محصولات ایمن و با کیفیت در اختیار مشتریان صنایع غذایی قرار می گیرد و شهرت برند ارتقا می یابد.

امروزه تمامی تولیدکنندگان مواد غذایی موظف به رعایت ایمنی های مواد غذایی و دریافت گواهینامه های بین المللی همچون HACCP ،HARCP ،FSMA ،BRC ،SQF ،IFS و ... هستند. سیستم های بازرسی محصول با اشعه ایکس جز الزامات برای دریافت اینگونه گواهینامه هستند. اجرای بازرسی با استفاده از سیستم های اشعه ایکس به تولید کنندگان مواد غذایی قابلیت ورود به بازراهای جدید و بازارهای جهانی با رعایت قوانین و استاندارهای بین المللی را می دهد.

 

انواع سیستم های بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی قابل ارائه به شرح زیر می باشند:

  1. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی MEKI- برای محصولات در سایز کوچک
  2. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی MEKI C- سیستم های بدون پرده
  3. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی  MEKI™ ONEهمه تجهیزات در یک دستگاه
  4. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی  MIDMEKI- برای محصولات در سایز بزرگ
  5. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی  SIDEMEKI- برای ظروف بلند ایستاده

 

1. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی MEKI- برای محصولات در سایز کوچک

بازرسی محصول با اشعه ایکس، بازرسی اشعه ایکس، تضمین کیفیت، کنترل کیفیت، استاندارد مواد غذایی HACCP، BRC، IFS

با استفاده از سیستم بازرسی با اشعه ایکس شرکت MEKITEC می توانید محصولات غذایی کارخانه خود را بازرسی کرده و محصولات نامطلوب را به سرعت و با دقت از خط تولید خود خارج کنید. جدیدترین فناوری تصویربرداری و پردازش اشعه ایکس سیستم MEKI™ به شما امکان می دهد حتی کوچکترین ناخالصی فلزی، سنگ ریزه و خرده شیشه و انواع دیگر ناخالصی های خارجی  را نیز تشخیص داده و در نتیجه 100٪ کیفیت غذا کنترل کنید. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که حتی غذاهای منجمد، یا مواد غذایی بسته بندی شده در آلومینیوم یا بسته بندی متالایز را مورد بازرسی قرار می دهد.

بازرسی با اشعه ایکس، بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس، استاندارد مواد غذایی، HACCP، BRC، IFS

سیستم کامپکت MEKI™ برای محصولات غذایی بسته بندی شده برای مصرف کننده طراحی شده است و می تواند به صورت یکپارچه در هر خط تولیدی ادغام شود. سیستم بازرسی اشعه ایکس به شما کمک می کند کیفیت محصول را با رعایت استانداردهای جهانی صنعت غذا حفظ کنید.

درخواست کاتالوگ MEKI

 

2. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی MEKI C- سیستم های بدون پرده

اشعه ایکس، بازرسی با اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس، بازرسی اشعه ایکس مواد غذایی، استاندارد صنایع غذایی، BRC، HACCP، IFS

کنترل کیفی بعضی از بسته بندی های مواد غذایی دارای سختی های بیشتری است. به عنوان مثال بعضی بسته بندی های غذایی همچون لیوان، هنگام بازرسی با استفاده از سیستم های معمول بازرسی اشعه X با پرده های محافظ سربی، سقوط می کنند و جریان تولید را مختل می سازند. با در نظر گرفتن این نوع از محصولات برای بازرسی، ما سیستم اشعه ایکس بدون پرده جدید ، MEKI ™ C را طراحی کرده ایم.

 

اشعه ایکس، دستگاه اشعه ایکس، دستگاه تونلی اشعه ایکس، دستگاه بازرسی محصول با اشعه ایکس، تضمین کیفیت، کنترل کیفیت صنایع غذایی

سیستم بازرسی با اشعه ایکس بدون پرده MEKI ™ C، سیستمی با قابلیت تمیز کردن آسان، راحت و بدون دغدغه با قطعات فرسایشی کمتر و نگهداری آسان تر برای تولید کنندگان مواد غذایی می باشد. این سیستم جریان محصول بدون اختلال را تضمین می کند و بر انتقال، هدایت و ریجکت محصولات شبه لیوان تاکید می کند و بازرسی را به بخشی بی نظیر از فرآیند تولید تبدیل می کند.

 سیستم بازرسی با اشعه ایکس MEKI ™ C مجهز به تجهیزات یکپارچه ریجکت محصول، تاییدیه ریجکت، سنسور و همچنین گزارش دهی سیستمی اتوماتیک می باشد. همه تجهیزات در یک بسته کامل ارائه می گردد برای اطمینان از اینکه تولید کنندگان مواد غذایی بهترین نتیجه را از نقطه کنترل بحرانی خود دریافت کنند.

درخواست کاتالوگ MEKI ™ C

 

3. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی  MEKI™ ONEهمه تجهیزات در یک دستگاه

تضمین کیفیت مواد غذایی با اشعه ایکس، بازرسی محصولات غذایی با اسکنر اشعه ایکس، استاندارد صنایع غذایی، IFS، BRC، HACCP

MEKI ™ ONE تمام مزایای سیستم بازرسی اشعه ایکس صنایع غذایی را در یک دستگاه کامپکت ارائه می دهد. این سیستم از حساسیت اشعه ایکس برتر و کمترین فضای اشغال شده با جدیدترین ویژگی ها و عملکردها همچون ریجکت اتوماتیک یکپارچه، محفظه ریجکت، سیستم تایید ریجکت و سیستم گزارش دهی اتوماتیک برخوردارد می باشد.

 

بازرسی با اشعه ایکس شرکت mekitec، بهترین سیستم بازرسی با اشعه ایکس، استاندارد مواد غذایی، HACCP، BRC، IFS

MEKI ™ ONE اجرای راهکارهای جدید بازرسی خطوط بسته بندی مواد غذایی را آسان تر و بهتر می کند و برای تولید کنندگان مواد غذایی که به فکر گسترش کار خود در بازار جهانی هستند، از طریق استاندارد های جهانی کیفیت ایجاد مزیت و برتری می نماید.

 

 

این نوع سیستم بازرسی با اشعه ایکس برای مواد غذایی در بسته بندی اولیه طراحی شده است و با ارائه عملکرد تشخیص بسیار عالی، قابلبت ردیابی بسته به بسته، و داشتن تمام لوازم جانبی مورد نیاز با سیستم، بهترین ارزش را برای تولیدکنندگان مواد غذایی ارائه می دهد. این دستگاه تولیدکنندگان مواد غذایی را قادر می سازد تا تمام خطوط تولید خود را با بالاترین سطح ایمنی و بازرسی کیفیت  و با کمترین میزان سرمایه گذاری اولیه مجهز کنند.

درخواست کاتالوگ MEKI™ ONE

 

4. سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی  MIDMEKI- برای محصولات در سایز بزرگ

بازرسی اشعه ایکس مواد غذایی، بازرسی محصول با اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس صنایع غذایی، استاندارد بین المللی غذا و دارو، FDA، IFS،HACCP، BRC، کنترل کیفیت صنایع غذایی، تضمین کیفیت

سیستم بازرسی اشعه ایکس MEKI™  برای محصولات غذایی کوچکتر و بسته بندی مصرف کننده نهایی طراحی شده است، اما گاهی اوقات محصولات بزرگتر نیاز به سیستم بازرسی دارند. سیستم اشعه ایکس MIDMEKI برای رفع این نگرانی های خاص طراحی شده است.

با استفاده از این سیستم بازرسی با اشعه ایکس می توانید محصولات غذایی کارخانه خود را بازرسی کرده و محصولات غیر مطلوب را به سرعت و با دقت از خط تولید خود خارج کنید.جدیدترین فناوری تصویربرداری و پردازش اشعه ایکس سیستم MIDMEKI برای تولیدکنندگان مواد غذایی این امکان را فراهم می سازد تا حتی کوچکترین ناخالصی فلزی، سنگ ریزه و خرده شیشه و انواع دیگر ناخالصی های خارجی در محصولات خود تشخیص داده و از خط تولید خارج سازند. غذاهای منجمد و یا دارای بسته بندی های متالایز و یا آلومینیمی نیز با این دستگاه مورد بازرسی قرار می گیرند.

 

بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس، بازرسی اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس صنایع غذایی، استاندارد مواد غذایی، کنترل کیفیت صنایع غذایی، تضمین کیفیت صنایع غذایی

این سیستم بازرسی محصول با اشعه ایکس مجهز به تونل ها و منطقه تشخیص بسیار بزرگتر با هدف بازرسی محصولات بزرگ تر و یا بسته های چند محصوله می باشد. سیستم MIDMEKI ما همان ویژگی های سیستم  MEKI™ همچون توابع عملکردی چندگانه و عملکرد تشخیص عالی بدون در نظر گرفتن بسته بندی محصول یا شرایط محیطی را دارد. تولیدکنندگان صنایع غذایی که برای محافظت از برند خود ارزش قائل اند می توانند برای کنترل و بازرسی سریع و دقیق مواد غذایی به این سیستم های بازرسی با اشعه ایکس اعتماد کنند.

درخواست کاتالوگ MIDMEKI

 

5.سیستم بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی  SIDEMEKI- برای ظروف بلند ایستاده

بازرسی اشعه ایکس محصولات غذایی، بازرسی با اشعه ایکس صنایع غذایی، HACCP، brc، ifs، استاندارد صنایع غذایی

چه عواملی ظروف ایستاده مواد غذایی را برای بازرسی با اشعه ایکس دارای شرایط ویژه می نماید؟ وقتی نوبت به بازرسی محصولات غذایی بلند یا ظروف ایستاده می رسد، تمرکز تشخیص در مقایسه با سایر محصولات غذایی در بسته بندی های اولیه متفاوت است.اجسام خارجی معمولاً در قسمت پایین محصولات غذایی بلند قرار می گیرند و نقص در کیفیت بسته بندی (مانند پر شدن ناقص، فلپ های کارتن باز، درپوش ها و سیل) در قسمت بالای محصولات غذایی بلند وجود دارد.

با سیستم بازرسی با اشعه ایکس SIDEMEKI چالش تمرکز تشخیص تقسیم شده در بالا و پایین بسته بندی با ایجاد حق انتخاب داشتن دو مولد اشعه ایکس مرتفع می شود و تولید کننده مواد غذایی واضح ترین و کامل ترین تصویر را از محصول غذایی بلند مشاهده می نماید. این سیستم بهتری ارزش و عملکرد را برای بازرسی محصولات بلند غذایی ارائه می دهد.

 

 

چه مواردی را می توان در خطوط تولید با محصولات غذایی بلند در نظر گرفت؟ محصولات غذایی بسته بندی شده در ظروف بلند به تغییر سرعت خط تولید انتقال بر روی نوار نقاله حساس هستند.  سرعت خطوط اغلب زیاد است و برای دستیابی به تولید با حجم زیاد ، فاصله بین بسته های جداگانه حداقل است. برای این نوع از شرایط تولید نیاز به تجهیزات بیشتر مخصوصا در نقطه کنترل بحرانی است.

 

بازرسی با اشعه ایکسmekitec، نماینده رسمی mekitec، شرکت دیباج صنعت پاسارگاد، استاندارد مواد غذایی، کنترل کیفیت مواد غذایی، تضمین کیفیت صنایع غذایی

اطمینان از جریان تولید روان و رد محصولات غیر مطابق با این انواع بسته بندی ضروری است و از طراحی سیستم بازرسی بیشتر می خواهد. به همین دلیل SIDEMEKI بدون نیاز به پرده های سربی طراحی شده و مجهز به راهنماهای جامع محصولات برای اطمینان از انتقال بسته های مواد غذایی بدون دردسر از طریق سیستم و بازرسی است.

درخواست کاتالوگ SIDEMEKI

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید مناسب ترین سیستم بازرسی اشعه ایکس برای خط تولید خود با متخصصین فنی شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.