ژئوممبران در مدیریت آب

ژئوممبران در مدیریت آب

ژئوممبران در مدیریت آبژئوممبران ها ورق هایی از جنس  پلیمر هستند که به عنوان عایق در برابر آب و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند و جایگزین مناسبی برای روش هایی همچون استفاده از بتن و سیمان هستند. از جمله کاربرد های این ورق ها در مدیریت منابع آب می باشد.

ژئوممبران ها در ساخت مخازن آب و کانال های انتقال مورد استفاده قرار می گیرند. کانال های انتقال آب با هدف جبوگیری از هدررفت آب، جلوگیری از فرسایش آب در منطقه عبور آب، و جلوگیری از به وجود آمدن علف های هرز مورد استفاده قرار می گیرند. بر طبق مطالعات انجام شده بازدهی انتقال آب در مواردی که از ورق های ژئوممبران به جای ساختار های بتنی قدیمی استفاده می شود 20% بالاتر است.

شرکت باندرا با 70 سال سابقه در صنعت اکستروژن دنیا رهبر جهانی در طراحی و ساخت ماشین آلات تولید ورق ژئوممبران در دنیا می باشد. ورق های ساخته شده توسط ماشین آلات باندرا دارای سطحی به صورت صاف و یا ناصاف (texturized) می باشد. هدف از تولید ورق های ناصاف ایجاد اصطکاک بر روی سطح کاربرد و جلوگیری از لیز خوردن ژئوممبران می باشد.

این ورق های پلی اتیلنی قابلیت اتصال به یکدیگر از طریق جوش حرارتی را دارند. شرکت باندرا با هدف انجام جوش حرارتی به بهترین نحو ممکن، حاشیه های ورق های با سطح ناصاف را به صورت صاف تولید می نماید.