ورق C_PETC-PET مخفف کلمه Crystallized Polyethylene Terephthalate  می باشد. وجود کریستال این ماده را از لحاظ خواص حرارتی و مکانیکی مقاوم می سازد و سبب می شود تا ظروف ساخته شده از C-PET قابلیت استفاده در دماهای پایین مثل فریزر و دماهای بالا مثل فر و ماکروفر را داشته باشند بازه حرارتی قابل استفاده برای C-PET بین -40  تا 220 درجه سانتی گراد می باشد.

این محصول  مقاومت حرارتی بالا و توانایی تحمل دمای بالا بدون از دست دادن شکل و خواص مکانیکی و خواص مقاومت در برابر ضربه بالا در دماهای پایین بدون شکستگی را دارد. وجود ساختار کریستال در PET سبب افزایش خواص Barrier (نفوذناپذیری) در برابر اکسیژن، آب، کربن دی اکسید و نیتروژن می شود و سبب افزایش ماندگاری می شود. نکته قابل توجه این است که این محصولات قابل بازیافت می باشند.

 

ورق C_PETحضور این محصول در بازار سبب شده تا تولید کنندگان غذاهای آماده محصولات خود را با سهولت به بازار عرضه کنند. این نوع بسته بندی این  قابلیت را به صنایع غذایی می دهد تا مواد غذایی را بصورت فریز شده در فروشگاه ها عرضه کرده و مصرف کنندگان این بسته بندی را به صورت مستقیم بلافاصله پس از خروج از فریزر به فر یا ماکروفر منتقل نمایند.

شرکت باندرا در سال 2000 میلادی با ثبت اختراع خط تولید ورق PET، نه تنها نیاز به فرآیند کریستالیزاسیون و خشک کردن گرانول های PET را ازبین برد، بلکه توانست از PET  بازیافتی نیز در محصولات خود با درصد های بالا استفاده کند. این خطوط به گونه ای طراحی شده اند که توانایی تولید محصولات بسیار متنوعی را دارند. خط تولید ورق PET شرکت باندرا علاوه بر تولید ورق A-PET و R-PET قابلیت تولید محصولاتی دیگر همچون ورق C-PET،  G-PET، Foam PET، PP، PS و PLA را دارد.