7 مزیت بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس در بسته بندی اولیه

7 مزیت بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس در بسته بندی اولیه

7 مزیت بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس در بسته بندی اولیه

گاهی اوقات، تولیدکنندگان مواد غذایی ممکن است اجرای بازرسی اشعه X را پرهزینه یا پیچیده بدانند و بنابراین وسوسه می شوند که سیستم های اشعه ایکس را فقط برای بازرسی بسته بندی ثانویه (مثل کارتن) یا در اوایل کار برای بازرسی مواد غذایی فله (بدون بسته بندی) نصب کنند. این گزینه ها ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسند اما اجازه دهید 7 دلیل و مزیتی که تولیدکنندگان صنایع غذایی با قراردادن سیستم های اشعه ایکس برای بازرسی مواد غذایی با بسته بندی اولیه بدست می آورند را توضیح دهیم.

 

بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی، اسکنر اشعه ایکس صنایع غذایی، بسته بندی اولیه، ایمنی مواد غذایی، استاندارد مواد ذایی، HACCP، BRC، IFS

 

1. ایمنی محصول

ایمنی محصول، دلیل اصلی اجرای بازرسی با اشعه ایکس است و تنها با بازرسی از محصولات بسته بندی شده منفرد می توان ایمنی محصول را به حداکثر رساند. هنگامی که محصولات بسته بندی و سیل می شوند، پس از بازرسی امکان آلودگی بیشتر وجود ندارد. همچنین، زنجیره های خرده فروشی و مصرف کنندگان معمولاً انتظار دارند که بازرسی پس از بسته بندی انجام شود.

 

بازرسی با اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس صنایع غذایی، ایمنی مواد غذایی، استاندارد مواد غذایی، HACCP، BRC، IFS

 

2. دقت بیشتر

بازرسی جعبه های بزرگ با چندین محصول بر روی یکدیگر (بسته بندی ثانویه) در مقایسه با بازرسی از محصولات غذایی بسته بندی شده منفرد (بسته بندی اولیه)، از دقت کمتری برخوردار است. در هنگام بازرسی محصولات غذایی به صورت منفرد تشخیص آلاینده های فیزیکی کوچکتر ممکن می شود، همچنین میزان ریجکت کاذب ناشی از تغییرات در تصویر اشعه ایکس در بسته بندی فله ای یا بسته بندی ثانویه کاهش می یابد.

 

بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی، استاندارد صنایع غذایی، BRC، IFS، HACCP

 

3. عملکرد کنترل کیفیت

سیستم بازرسی با اشعه ایکس از طریق عملکردهای کنترل کیفی به تولیدکنندگان مواد غذایی کمک می کند تا کیفیت کلی محصولات خود را بهبود بخشند. این عملکردها، محتوای محصولات بسته بندی شده را از نظر نقص کیفی مانند محصولات نافرم، شکسته یا ناقص تجزیه و تحلیل می کنند و آنها را از جریان تولید خارج می سازند. این امر سبب کاهش شکایات مصرف کننده و ایجاد برند غذایی قوی می گردد. این نوع عملکردهای بازرسی، ارزش های برتر را در بسته بندی اولیه ارائه می دهند.

 

بازرسی با اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس، مکیتک، Mekitec، نماینده Mekitec در ایران، استاندارد صنایع غذایی، HACCP، BRC، IFS

 

4- قابلیت ردیابی

بازرسی اشعه ایکس از محصولات غذایی بسته بندی شده منفرد، همچنین قابلیت ردیابی فرآیند تولید را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. سیستم اشعه ایکس قادر به ردیابی فرآورده های موجود در سیستم، ردیابی آلاینده های فیزیکی، محاسبه نرخ عبور محصول و ثبت تصاویر محصولات مورد بازرسی می باشد. تولیدکنندگان مواد غذایی این امکان را دارند که هر تصویر اشعه ایکس را ذخیره کنند و در زمان نیاز به عنوان مدارک بازرسی تولید ارائه دهند.

 

بازرسی با اشعه ایکس مواد غذایی، اسکنر صنایع غذایی، استاندارد صنایع غذایی، استاندارد HACCP، IFS، BRC

 

5. ضایعات کمتر

بازرسی اشعه ایکس بسته بندی اولیه مواد غذایی با کاهش ضایعات تولید پایدارتر را ممکن می سازد. در صورت مشاهده آلاینده فیزیکی، سیستم بازرسی با اشعه ایکس تنها محصول بسته بندی شده منفرد را رد می کند و نه کل کارتن محصولات یا بخشی از جریان فله محصول را، و از این طریق ضایعات کمتری ایجاد می کند.

 

 

6. اندازه ، هزینه و مصرف کمتر

بازرسی اشعه ایکس مواد غذایی با بسته بندی اولیه نیاز به قدرت اشعه ایکس کمتر دارد و از این رو باعث می شود تا سیستمی کوچک تر و با هزینه کمتر نیاز باشد. از طرف دیگر مصرف کم انرژی سبب افزایش طول عمر قطعات حیاتی یعنی ژنراتور اشعه ایکس و دتکتور می شود.

 

بازرسی با اشعه ایکس MEKITEC، اسکنر اشعه ایکس مکیتک، استاندارد صنایع غذایی، HACCP، IFS، BRC، نماینده Mekitec در ایران

 

7. بازدهی تولید

داشتن تنها یک یا چند سیستم بازرسی اشعه ایکس برای محصولات غذایی فله و یا محصولات غذایی با بسته بندی ثانویه، خطر داشتن کارایی تولید پایین تر را در صورت بروز هرگونه خرابی در سیستم افزایش می دهد. بازرسی محصولات با بسته بندی اولیه، امکان هدایت تولید از طریق چندین خط بسته بندی را فراهم می کند و شانس از دست دادن بازده کل تولید را کاهش می دهد.

 

بازرسی با اشعه ایکس، بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس، دستگاه اشعه ایکس صنایع غذایی، استاندارد بین المللی صنایع غذایی، HACCP، BRC،IFS

 

هنگام انتخاب مناسب ترین راه حل بازرسی در کارخانه تولید مواد غذایی، مهم است که همه این عوامل را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که سیستم بیشترین ارزش را از نظر عملکرد (به عنوان مثال دقت تشخیص، عملکردهای اضافی کنترل کیفیت و بازده تولید) و هزینه های طول عمر ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه بازرسی محصول با اشعه ایکس با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.