6 مزیت استفاده از استرینر مغناطیسی (صافی مغناطیسی) در صنعت

6 مزیت استفاده از استرینر مغناطیسی (صافی مغناطیسی) در صنعت

6 مزیت استفاده از استرینر مغناطیسی (صافی مغناطیسی) در صنعت

در هر سیستم هیدرولیکی، فیلتراسیون مناسب برای از بین بردن آلاینده ها ضروری است. عدم استفاده از فیلتر مناسب سبب کاهش عملکرد، کاهش قابلیت اطمینان و کاهش طول عمر اجزای مختلف سیستم هیدرولیکی می شود. علاوه بر حذف ناخالصی وارد شده به سیستم، فیلترها باید ذرات فلزی ایجاد شده در اثر سایش قطعات فلزی درون سیستمی را نیز بگیرند. اینجاست که استرینر مغناطیسی (فیلتراسیون مغناطیسی) می تواند مفید باشد. اگر آنالیز سیال نشان داده است که سیال شما حاوی درصد بالایی از ذرات مغناطیسی یا فرو مغناطیسی است، قطعاً باید استفاده از صافی مغناطیسی همراه با سیستم های فیلتراسیون استاندارد را در نظر داشته باشید. ناخالصی های  موجود در سیال می تواند عواقبی از سطح آزار دهنده تا سطح کاملاً خطرناک ایجاد نماید. وقتی صحبت از ماشین آلات صنعتی می شود، از بین بردن ناخالصی ها می تواند تفاوت بین سود و فاجعه باشد. در مقاله زیر به بررسی 6 مزیت استفاده از استرینر مغناطیسی در سیستم های مبتنی بر مایعات می پردازیم.

 

استرینرمغناطیسی، صافی مغناطیسی، فیلتراسیون مغناطیسی، استرینردوپلکس، استرینر سبدی، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، سیالات، هیدرولیک

1. بازدهی

استرینر مغناطیسی (صافی مغناطیسی) بهترین راه برای از بین بردن ناخالصی های مغناطیسی از دستگاه ها و خطوط تولید شما است. ذرات آهنی می توانند باعث زنگ زدگی، خوردگی و آلودگی محصول شما شوند، اما فیلتراسیون مغناطیسی می تواند این ذرات را جذب و جداسازی نماید و از این طریق به افزایش بازدهی فرآیند  کمک می کند.

 

استرینر مغناطیسی، صافی مغناطیسی، فیلتراسیون مغناطیسی، فیلتراسیون صنعتی، استرینر دوپلکس، استرینر سبدی، پتروشیمی

 

2. قابلیت استفاده مجدد

یک استرینر مغناطیسی (صافی مغناطیسی) ذرات آهنی و سایر ناخالصی های مغناطیسی را به خود جذب می کند و معمولاً فقط قبل از قرار دادن مجدد باید شستشو داده شود و آلودگی آن دفع شود. در مقابل، فیلترهای یکبار مصرف نیاز به خرید و تعویض مکرر دارند، که نه تنها برای محیط زیست بلکه از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیست.

 

استرینر مغناطیسی، صافی مغناطیسی، فیلتراسیون مغناطیسی در صنایع پتروشیمی، سیالات و صنایع غذایی و نوشیدنی

 

3. تلاش تیمی

از استرینر مغناطیسی (صافی مغناطیسی) می توان در ترکیب با فیلترهای استاندارد یا موجود استفاده کرد. استفاده از فیلتراسیون مغناطیسی فشار وارد شده بر روی فیلترهای موجود را کاهش می دهد، که باعث صرفه جویی مجدد در هزینه های جایگزینی فیلتر و افزایش توانایی فیلترهای  موجود برای از بین بردن ناخالصی های باقیمانده می شود.

 

 

4. کاهش اکسیداسیون روغن

اکسیداسیون روغن یک فرآیند طبیعی است که می تواند در روغنها و سایر روان کننده ها هنگام حضور ذرات فلزی ایجاد شود. حذف ذرات فلز با استفاده از استرینر مغناطیسی (صافی مغناطیسی) می تواند اکسیداسیون روغن را کاهش دهد، این به معنای عدم ایجاد لجن، زنگ زدگی یا خوردگی است.

 

5. جریان ثقلی

بسیاری از خطوط برای انتقال مایعات به جریان جاذبه از طریق لوله ها و مسیرها متکی هستند. متأسفانه، استفاده از جریان جاذبه، فشار را برای فیلترهای معمولی بسیار کم می کند که بتواند ذرات و ناخالصی ها را از سیال خارج کند. با این وجود، صافی مغناطیسی می تواند با حصول اطمینان ذرات آهنی را از روغن و مایعات دیگر حذف کند، حتی اگر جریان جاذبه تنها فشاری باشد که در دستگاه اعمال می شود.

 

6.نیروی الکترو - هیدرولیک

اگر در سیستم شما از شیرهای الکتریکی و هیدرولیکی استفاده می شود، استفاده از استرینر مغناطیسی (فیلتراسیون مغناطیسی) ضروری است. فیلترهای مغناطیسی با کارایی بیشتر، ذرات آهنی را که می توانند در عملکرد الکترو هیدرولیکی سیستم شما تداخل ایجاد کنند، حذف و جداسازی می کنند. استفاده از استرینر مغناطیسی از مشکلات و تعمیرات بعدی جلوگیری می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع استرینر، انواع فیلتر، انواع فیلتر خود تمیز شونده، انواع فیلتر برنولی و ... با متخصصین فنی شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.