5 نکته برای اطمینان از عملکرد مطلوب متال دتکتور در هنگام استفاده

5 نکته برای اطمینان از عملکرد مطلوب متال دتکتور در هنگام استفاده

5 نکته برای اطمینان از عملکرد مطلوب متال دتکتور در هنگام استفاده

متال دتکتور ها در تضمین کیفیت صنایع غذایی استفاده می شوند و به محافظت از مواد غذایی در برابر آلاینده های فیزیکی از نوع فلزی از طریق تشخیص و جداسازی ناخالصی فلزی کمک می کنند. در این مقاله، ما پنج نکته مفید برای دستیابی به عملکرد مطلوب در متال دتکتور ها و در نتیجه اطمینان از حفاظت کامل از محصولات شما را ارائه خواهیم داد.

 

متال دتکتور، دستگاه متال دتکتور، متال دتکتور صنایع غذایی، متال دتکتور آلمانی، بهترین متال دتکتور صنعت غذا

 

1. محصولات را در مرکز قرار دهید.

در هنگام استفاده از متال دتکتور ها در صنایع غذایی، لازم است که به خاطر داشته باشیم که بعضی از غذاها مانند گوشت، پنیر یا غذاهای بسته بندی شده، در حین فرآیند تشخیص، اثری به نام  "اثر محصول" از خود نشان می دهند. "اثر محصول" به دلیل وجود محتوای زیاد آب یا نمک در محصولات غذایی مورد بررسی به وجود می آید و منجر به ایجاد رسانایی ذاتی می گردد. رسانایی ذاتی و اثر محصول، اثر منفی در تشخیص متال دتکتور های معمولی به وجود می آورند و منجر به ریجکت محصول به اشتباه می شوند در حالیکه که در محصول مورد بررسی ناخالصی فلزی وجود ندارد. متال دتکتور های مدرن شرکتSesotec  آلمان، با عملکرد پیشرفته خود به بلوکه کردن یا جبران کردن اثر محصول می پردازند و به درستی ناخالصی های فلزی را تشخیص می دهند.

متال دتکتور، متال دتکتور تونلی، متال دتکتور صنایع غذایی، متال دتکتور نوار نقاله دار، متال دتکتور برای نوار نقاله، جداساز فلزی، فلزیاب صنعتی

برای رفع اثر محصول علاوه بر فعال کردن عملکردهای پیشرفته متال دتکتورهای مدرن شرکت SESOTEC، محصول باید هنگام عبور از میان دستگاه به درستی در راستای افقی و عمودی در مرکز قرار بگیرد. قرار گرفتن محصول در مرکز به همراه عملکردهای جبران اثر محصول سبب کاهش ریجکت های نادرست می گردد.

 

2.از حداقل فاصله بین محصولات اطمینان حاصل نمایید.

در هنگام عبور محصولات از داخل دستگاه متال دتکتور، به فاصله بین محصولات توجه کنید. اگر حداقل فاصله بین محصولات بر روی نوار نقاله رعایت نشود، کار شناسایی و جداسازی محصولات حاوی ناخالصی فلزی برای متال دتکتور سخت تر می شود. سازندگان برتر دستگاه های متال دتکتور همچون شرکتSesotec  همواره به مشتریان خود مینیمم فاصله معین را بر حسب محاسبات فنی دستگاه در جهت حرکت نوار نقاله توصیه می کنند و از این طریق از جداسازی محصول حاوی ناخالصی فلزی اطمینان حاصل می کنند.

 

متال دتکتور، خرید متال دتکتور، قیمت متال دتکتور، متال دتکتور خارجی، بهترین متال دتکتور صنایع غذایی، فلزیاب صنعتی، استنادارد مواد غذایی

 

3. اجسام فلزی را از متال دتکتور دور نگه دارید.

متال دتکتور های پیشرفته امروزی، همچون متال دتکتور های شرکت Sesotec  آلمان، دستگاه های فوق پیشرفته ای هستند که می توانند ذرات ناخالصی فلزی کمتر از یک میلیمتر را نیز تشخیص دهند. در نتیجه، آنها مسلماً جواهرات، ساعت، سگک کمربند و اجسام فلزی نزدیک به دهانه دستگاه را نیز تشخیص می دهند.

این نوع اتفاقات می تواند در هنگام تنظیم سیستم یا در هنگام maintenance و یا تعمیر دستگاه یا خط تولید، ناخواسته رخ دهد. به محض ورود اشیا فلزی به منطقه عاری از فلز Metal Free Zone، حتی اگر در محصول مورد بررسی در دستگاه، ناخالصی فلزی وجود نداشته باشد، متال دتکتور آلارم را به صدا در می آورد. بنابراین از جواهرات، ابزارها یا سایر اشیا فلزی در منطقه تقریبا 1 متری متال دتکتور استفاده نکنید. با این کار می توانید تعداد هشدارهای نادرست را کاهش دهید.

 

 

4. محصولات را در شرایط تولید تنظیم کنید.

با به کارگیری متال دتکتور پیشرفته و تنظیمات صحیح، این دستگاه فقط در صورت وجود ناخالصی فلزی هشدار می دهد و اثر محصول مذکور را خنثی می نماید. در هنگام اعمال تنظیمات متال دتکتور، محصولات را با همان فرم و موقعیتی که بعدا در هنگام تولید در دستگاه متال دتکتور قرار می گیرند، انتقال دهید. سایر تجهیزات در مجاورت دستگاه نیز باید در حال کار باشد، زیرا ممکن است توانایی عملکرد صحیح متال دتکتور را مختل کند و در این صورت باید به عنوان بخشی از روند تنظیم مسدود شود. این موضوع می تواند به جلوگیری از هشدارهای  نادرست و افزایش حساسیت کمک کند و به متال دتکتور اجازه دهد تا به ثبات عملکردی در حین فرآیند تولید برسد.

 

متال دتکتور، دستگاه متال دتکتور صنایع غذایی، استاندارد صنعت غذا، HACCP، BRC،IFS، استاندارد صنایع غذایی، تضمین کیفیت

 

5. برای هر محصول از تنظیمات سفارشی استفاده کنید

متال دتکتورها اغلب فقط برای یک محصول مورد استفاده قرار نمی گیرند و بلکه در خطوط تولیدی قرار می گیرند که محصولات متنوعی را مورد بازرسی قرار می دهد. تغییرات اندک در ترکیب درصد محصولات غذایی، اندازه و یا وزن آنها می تواند تأثیر عمده ای در عملکرد تشخیص خاص محصول توسط متال دتکتور داشته باشد. حتی اگر محصول تغییری نکند و فقط اندازه و شکل آن، مکان قرارگیری محصول در هنگام عبور از داخل متال دتکتور، سطح پرشدگی، و یا ترکیب درصد به دلیل تفاوت در Batch تولید تغییر کند، می تواند منجر به تغییرات در اثر محصول شود.  در این حالت می توان یک دستورالعمل تنظیمی با مسدود کردن همه این اختلافات بالقوه در نظر گرفت. اما این امر می تواند منجر به کاهش سطح حساسیت و عدم استفاده از پتانسیل عملکرد کامل دستگاه شود. بنابراین سازندگان متال دتکتور توصیه می کنند که مصرف کنندگان تنظیمات متنوع مرتبط با هر محصول را وارد نموده و در نتیجه حساسیت تشخیص را افزایش دهند.

 

متال دتکتور صنایع غذایی، متال دتکتور صنعت غذا، فلزیاب صنعتی، استاندارد مواد غذایی، قیمت متال دتکتور

 

پنج نکته در یک نگاه

  1. هنگامی که  محصول در حین عبور از میان متال دتکتور در مرکز قرار گیرد، مسدود کردن اثر محصول و عملکرد تشخیص متال دتکتور بهتر می شود.
  2. حفظ حداقل فاصله بین محصولات روی تسمه نقاله می تواند به افزایش قابلیت اطمینان در شناسایی و حذف محصولات حاوی ناخالصی فلزی کمک کند.
  3. از جواهرات، ابزار یا سایر اشیا فلزی در فاصله تقریباً 1 متری اطراف متال دتکتور استفاده نشود.
  4. هنگام تنظیمات، محصولاتی که به طور منظم از دستگاه عبور می کنند را در نظر بگیرید.
  5.  برای اطمینان از حساسیت تشخیص و عملکرد بدون اختلال، باید از میان تنظیمات مختلف محصول، تنظیم مناسب محصول را وارد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید در مورد انواع متال دتکتور های مورد استفاده در صنایع لبنی، گوشت و فرآورده های گوشتی، مواد غذایی آماده و نیمه آماده، صنعت نان و کیک و کلوچه، صنعت قهوه، چای و شیر خشک،  ماکارونی، پاستا و فراورده های سمولینا، آرد و غلات، صنایع پلاستیک و پتروشیمی و مستربچ، صنایع لاستیک، صنایع معدنی و سیمان با متخصصین فنی شرکت دیباج صنعت پاسارگاد، تماس حاصل فرمایید.