2 معیار تاثیرگذار در خرید دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) برای ماشین آلات صنعت پلاستیک

2 معیار تاثیرگذار در خرید دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) برای ماشین آلات صنعت پلاستیک

 

2 معیار تاثیرگذار در خرید دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) برای ماشین آلات صنعت پلاستیک

 

متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) در صنعت پلاستیک

چرا وجود متال دتکتور در صنعت پلاستیک الزامی است؟

دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) در مراحل مختلف تولید در صنعت پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرند تا از آسیب آلاینده های فلزی به تجهیزات تولیدی جلوگیری شود. پتانسیل آسیب به تجهیزات میلیون دلاری صنعت پلاستیک به حدی بالاست که سرمایه گذاری برای متال دتکتور در این صنعت اقدامی کاملاً هوشمندانه می باشد. متال دتکتورها به جلوگیری از آسیب و افزایش عمر ماشین آلات صنعت پلاستیک کمک می کند. علاوه بر این، افزایش زمان تولید بی وقفه سبب افزایش بهره وری کل خط می شود و از این طریق بازگشت سرمایه برای این دستگاه ها بسیار سریع می باشد.

 

خرید دستگاه متال دتکتور یا فلزیاب صنعتی برای جداسازی فلز در اکسترودر، دستگاه تزریق، دستگاه قالب گیری دمشی بادی

 

آلاینده ها و ناخالصی های فلزی چه صدمه ای به ماشین آلات صنعت پلیمر وارد می کند؟

 • از جمله ماشین آلات صنعت پلاستیک که در معرض خطر آلاینده ها و ناخالصی های فلزی هستند می توان به دستگاه تزریق پلاستیک، دستگاه قالب گیری دمشی (بادی) و اکسترودر ها اشاره نمود. وجود فلز در مواد پلاستیک سبب آسیب جدی به ماشین، توقف خط تولید و هزینه های تعمیر گزاف می گردد.
 • عواقب این امر ایجاد تنش در شرکت برای رسیدن به زمان تحویل محصول به مشتری خواهد بود.

خراب شدن اسکرو به دلیل عدم وجود متال دتکتور در اکسترودر و آسیب به ماردون توسط فلز

ماردون آسیب دیده به دلیل حضور ذرات فلزی در مواد پلیمری

 

تزریق ناقص به دلیل عدم حضور دستگاه متال دتکتور در دستگاه تزریق پلاستیک

تزریق ناقص به دلیل مسدود شدن کانال ها و رانرهای تزریق توسط ذرات فلزی

 

متال دتکتور کجا باید نصب شود؟

در حالت ایده آل، متال دتکتور (فلزیاب صنعتی)  باید در محل ورودی مواد به خط تولید قرار گیرند تا از ماشین آلات و تجهیزات در برابر صدمه محافظت شود.

در صورتی که امکان نصب متال دتکتور در محل خوراک دهی به خطوط تولید وجود ندارد، باید تا جای ممکن به دستگاهی که می خواهیم از آن محافظت کنیم نزدیک باشد.

در مورد بازرسی نهایی محصولات نیز همین اصل اعمال می شود.

محصولات نهایی باید قبل از رسیدن به واحد بسته بندی یا بارگیری از نظر ناخالصی های فلزی کنترل کیفی شوند.

زیان بررسی وجود ناخالصی فلزی محصولات در پایان فرایند تولید، هدر رفت ارزش و هزینه برای آماده سازی کالای حاوی ناخالصی فلزی تا مرحله نهایی می باشد.

محل نصب دستگاه متال دتکتور بر روی اکسترودر، دستگاه تزریق، دستگاه قالب گیری دمشی، دستگاه قالب گیری بادی برای تشخیص و جداسازی فلز از گرانول و مستربچ

نصب و بهره برداری آسان - دو عامل مهم در خرید متال دتکتور

خرید متال دتکتور سرمایه گذاری در بهبود فرآیند و تجهیزات شما است. دو عامل مهم و تاثیرگذار در هنگام تصمیم گیری برای خرید متال دتکتور که باید به آن توجه نمود به شرح زیر است:

 1. نصب آسان بر روی تجهیزات موجود یا تجهیزات که جزئی از آنها موجود است.
 2. بهره برداری آسان و کارکرد کاربرپسند برای اپراتور

 نصب آسان

چرا نصب آسان باید در تصمیم خرید شما نقش مهمی داشته باشد؟ در هنگام نصب تجهیزات جانبی مانند متال دتکتور، ممکن است لازم باشد که فرآیند تولید در حین انجام کار قطع شود. هرچه نصب دستگاه جدید ساده تر و سریعتر انجام شود، مدت زمانی که خط تولید کار نمی کند کوتاه تر است. نصب آسان باعث کاهش توقف تولید می شود. نصب آسان فلزیاب همچنین خطر نصب نادرست را کاهش می دهد.

 

متال دتکتور ستون مواد پلاستیکی، پلیمری، گرانول، مستربچ برای تشخیص انواع فلز، آهن، چدن، استنلس استیل در اکسترودر، دستگاه تزریق، دستگاه قالب گیری دمشی، دستگاه قالب گیری بادی

چه عاملی سبب می شود یک متال دتکتور نصب آسان داشته باشد؟

 • دستگاه به صورت یک واحد از پیش مونتاژ شده باشد.

متال دتکتور باید به صورت یک واحد از پیش آماده بر روی یک فریم عرضه شود. این امر سبب سرعت بخشیدن به روند نصب و اطمینان از موفقیت آن می باشد. از پیش آماده بودن متال دتکتور نیاز به تراز کردن اجزای مختلف آن و رعایت فاصله مناسب از منطقه Metal Free Zone  را از بین می برد. ( Metal Free Zone منطقه ای در اطراف متال دتکتور است که باید از هر گونه فلز ثابت یا متحرک عاری باشد). بر خلاف متال دتکتور هایی که از چندین بخش تشکیل شده اند، متال دتکتوری که به صورت پیش آماده عرضه می شود خطر نصب نادرست  را کاهش می دهد. در این حالت شما هیچ نیازی به دانستن فاصله بین اجزا ندارید، تنها کاری که شما باید انجام دهید ایجاد یک واحد کامپکت است که متناسب با نیاز شما بهینه باشد.

 • نقاط اتصال در دسترس

دستگاه باید تعداد نقاط اتصال کم و قابل دسترسی برای نصب بر روی فریم، ماشین یا دیوار داشته باشد تا نصب در کارخانه مشتری به آسانی انجام پذیرد.

 • دستگاه مناسب برای بررسی مواد مورد نظر باشد.

مشخصات باید دقیقاً متناسب با نحوه استفاده از متال دتکتور تنظیم شود. سیستم های خاص مهندسی شده برای بررسی پودرها، گرانول ها، مواد بازیافتی و موارد دیگر موجود است.

 • دستگاه مناسب برای محیط است.

متال دتکتور باید برای دمای محیط و نیازهای مکانیکی محل نصب مناسب باشند.

 • دستگاه آماده راه اندازی باشد. (Plug & Play) 

کلیه اتصالات و سیم کشی لازم آماده بهره برداری باشد.کلیه سیم ها به متال دتکتور متصل شده باشند. سازنده متال دتکتور تمام تنظیمات لازم از جمله زبان صحیح و از پیش نصب شده را اعمال کرده باشد و آنها را با نیاز مشتری تطبیق داده تا از نیاز به تنظیمات اضافی درکارخانه مشتری جلوگیری شود.

 •  واحد کنترل در دسترس

حتی در موارد چالش برانگیزی که دسترسی به دستگاه متال دتکتور آسان نیست، واحد کنترل دستگاه باید در دسترس باشد. آپشن اطمینان از نصب واحد کنترل در یک مکان متفاوت از متال دتکتور و در دسترس بسیار مهم است.

 • نصب برق آسان

نصب برق باید به آسانی و فقط در چند مرحله امکان پذیر باشد.

 • تنظیمات از پیش نصب شده متناسب با نیازهای تولید شما

علاوه بر تنظیمات اساسی در نرم افزار سیستم عامل، دستگاه باید تنظیمات از پیش تنظیم شده و آزمایش شده ای را نیز ارائه دهد که اپراتور کارخانه شما بتواند بسته به نیاز خود در هنگام کار  سریعاً آن تنظیمات را انتخاب کند.   

    

 بهره برداری آسان

پس از نصب متال دتکتور، این دستگاه باید سال ها در کارخانه شما کار کند. به همین دلیل است که بهره برداری و عملکرد آسان از جمله عوامل کلیدی در خرید دستگاه متال دتکتور است.  در صورت بروز خطا یا اختلال در سرویس، اپراتورها باید بتوانند به سرعت با دستگاه در تعامل باشند تا مشکلات هر چه سریعتر مشخص و رفع شود.

چرا کاربر پسند بودن دستگاه متال دتکتور مهم است؟

هرچه کار با دستگاه متال دتکتور آسان تر باشد، اپراتور زمان کمتری برای تنظیم آن نیاز دارد و از سرگیری تولید سریع تر خواهد بود. متال دتکتور کاربرپسند نیز عملکردهایی را ارائه می دهند که کارهایی مانند مستندات حادثه را آسان تر می کند ، در نتیجه به صرفه جویی زمان بیشتر کمک می کند.

چه عاملی سبب کاربرپسند شدن یک دستگاه متال دتکتور می شود؟

 • بهره برداری آسان و ایمن پس از آموزش

اپراتور های کارخانه شما می توانند پس از معرفی و آموزش، دستگاه را به راحتی و با خیال راحت اداره کنند.

 • تنظیمات انعطاف پذیر برای محصولات و حساسیت های تشخیصی مختلف

دستگاه باید گزینه تنظیمات منحصر به فرد را ارائه دهد که مطابقت مناسبی برای بررسی محصول را داشته باشد. باید امکان تنظیم حساسیت تشخیص که تعیین کننده اندازه ذرات فلز است، برای اپراتور وجود داشته باشد.

 •  قابلیت تمیز کردن آسان

تجهیزات صنعت پلاستیک باغلب نیاز به تمیز کاری به دلیل تغییرات مکرر رسپی، محصول و رنگ دارند. در نتیجه متال دستکتور صنعت پلاستیک باید دارای قابلیت تمیز کردن آسان باشد.

 • جلوگیری از تداخل محیطی
 • آموزش سریع و تنظیمات برای مواد مختلف مطابق با تغییرات در خط تولید
 • شمارنده فلز وعملکرد ثبتی

ویژگی هایی مانند این قابلیت ردیابی را در صورت وجود خطا یا اختلال در سرویس یا در صورت تشخیص فلز امکان پذیر می کند.

 • قابلیت انتقال اطلاعات و مستندات
 • قابلیت انتخاب در زبان های مختلف
 • دارای تست عملکرد منظم
 • ساختار منوی عملیاتی ساده برای تنظیمات بصری

 سه تنظیم حساسیت از پیش نصب شده به عنوان استاندارد (کم ، متوسط ​​، زیاد)، گزینه ای برای جلوگیری از تداخل محیط و اثر محصول

 

نتیجه گیری

قیمت متال دتکتور و قدرت تشخیص آن نباید تنها معیار تعیین کننده در هنگام تصمیم گیری برای خرید دستگاه متال دتکتور باشد. دستگاه متال دتکتور ارزانی که برای ادغام و یکپارچه سازی در سیستم موجود در کارخانه نیاز به زمان، تلاش و هزینه های بسیار زیاد دارد، چه منفعتی خواهد داشت؟ یا در نظر بگیرید دستگاه متال دتکتوری خریداری کرده اید که دارای ماکسیمم دقت تشخیص است اما اپراتور برای رفع خطاها مجبور است ساعت ها زمان صرف کند.

زمان نقش مهمی را ایفا می کند. نصب سریع و آسان ، همراه با کار بدون دردسر ، باعث صرفه جویی در وقت اپراتورهای شما می شود تا این زمان بهتر و با صرفه تر در تولید صرف می شود.

به همین دلیل مهم است که هنگام تصمیم گیری در مورد خرید دستگاه متال دتکتور، معیارهایی مانند نصب ساده یا کارکرد آسان دستگاه را در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده ویدئو اینجا را کلیک کنید و برای مشاوره در زمینه خرید دستگاه های متال دتکتور با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.