2 راهکار اصولی برای سودآوری کارخانه بازیافت پلاستیک

2 راهکار اصولی برای سودآوری کارخانه بازیافت پلاستیک

 

2 راهکار اصولی برای سودآوری کارخانه بازیافت پلاستیک

هر روزه صنعتگران پلاستیک بیشتری به سمت بازیافت پلاستیک روی می آورند. بازیافت پلاستیک به روش صحیح و کارامد یکی از بهترین روش ها نه تنها در صرفه جویی مصرف انرژی، بلکه باعث کاهش هزینه های تولید از طریق استفاده از مواد اولیه ارزان تر بازیافت شده می باشد. این اتفاق تنها زمانی به حقیقت می پیوندد و سودآور خواهد بود که پلاستیک های بازیافتی از نظر جنس و رنگ مطابق با استانداردها و دارای سطح کیفی بالا باشند. دستگاه های سورتینگ و جداسازی پلاستیک شرکت Sesotec  با هدف بازیافتی سودآور، با کیفیت و با دقت و بازده بالا طراحی شده اند.

شرکت Sesotec یکی از متخصصان و پیشتازان برجسته طراحی و ساخت ماشین آلات و دستگاه های سورتینگ صنعتی پلاستیک می باشد. دستگاه های سورتینگ پلاستیک Sesotec با استفاده از انواع مختلف تکنولوژی های سنسور، مواد بازیافتی پلاستیک را با دقت فوق العاده بالا متمایز می کند و به صورت موثر به بخش هایی همگن از نظر جنس و رنگ تفکیک می نماید.

 

دستگاه سورتینگ بازیافت پلاستیک، خط بازیافت پلاستیک، بازیافت بطری پت PET بازیافت کیسه و نایلون

 

چرا باید پلاستیک ها را بازیافت کرد؟

پلاستیک به طور عمده از نفت تولید می شود، که یک منبع محدود است. پلاستیک هایی که بازیافت نمی شوند در محل دفن زباله ها یا در طبیعت به سر می برند و در آنجا به عنوان منبع آلودگی بلند مدت محسوب می شوند. پلاستیک ها در طبیعت تجزیه نمی شوند و یا این فرآیند را با سرعتی بسیار بسیار آرام در طی سالیان بلند انجام می دهند. بنابراین بازیافت زباله های پلاستیکی به شیوه ای سازگار با محیط زیست یا بازیابی انرژی حرارتی حداقل از طریق سوزاندن ضروری است. بازیافت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، برای محیط زیست مفید است و از نظر اقتصادی نیز بسیار مناسب است، زیرا مواد بازیافتی اغلب ارزان تر از مواد پلاستیکی نو هستند. علاوه بر این، به صنعتگران پلاستیک کمک می کند تا از قیمت های گزاف مواد اولیه مستقل شوند و هزینه های تولید خود را کنترل نمایند. پلاستیک های بازیافت شده، به شرطی که با رعایت اصول و استاندارد های لازم بازیافت شده باشند، در بسیاری از کاربردها می توانند به عنوان جایگزین برای مواد تازه مبتنی بر نفت خام عمل کنند. علاوه بر این، پلاستیک ها به روش های مختلفی قابل بازیافت هستند. به عنوان مثال، بطری های PET را می توان به ورق های PET قابل ترموفرمینگ تبدیل نمود و با رعایت شرایط استاندارد در تولید و استفاده از ماشین آلات اکستروژن مناسب در بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار داد، پلی استایرن را می توان به قلم تبدیل کرد، و سی دی ها می توانند به محفظه رایانه تبدیل شوند.

 

بازیافت پلاستیک برای کمک به محیط زیست با استفاده از دستگاه سورتینگ و خط بازیافت پلاستیک، خط بازیافت پت PET خط بازیافت کیسه و نایلون

 

چالش های بازیافت پلاستیک چیست؟

پلاستیک های جمع آوری شده برای بازیافت باید درجه خلوص بالایی داشته باشند. فقط در این صورت می توان آنها را از نظر اقتصادی بازیافت و به عنوان مواد با کیفیت بالا وارد چرخه تولید کرد. با این حال، جداسازی پلاستیک های خاص می تواند خواسته های پیچیده ای را بر روی دستگاه سورتینگ پلاستیک ایجاد کند. دستگاه های سورتینگ و جداسازی پلاستیک شرکت Sesotec، آلاینده هایی مانند فلزات، چوب یا پلاستیک های ناخواسته را از مواد جدا می کند و مواد مخلوط را از نظر رنگ و نوع به بخش های همگن جداسازی می نماید. برای اطمینان از جداسازی ایمن، به عنوان مثال این دستگاه های سورتینگ پلاستیک به سنسورهای مادون قرمز نزدیک near-IR و دوربین های CCD با وضوح بالا مجهز شده اند.

 

دستگاه سورتینگ بازیافت پلاستیک برای جداسازی رنگ، کالر سورتر، جنس و بازیافت انواع پرک و بطری

 

مزایای دستگاه های سورتینگ پلاستیک Sesotec چیست؟

شرکت آلمانی  Sesotec بیش از 40 سال یکی از پیشتازان عرصه ساخت تکنولوژی های تفکیک و جداسازی آلاینده ها بوده است و راهکار های استاندارد و همچنین راه کارهای کاملاً سفارشی مطابق با درخواست مشتری را برای شرکت های بازیافت پلاستیک بطور خاص تهیه کرده و طیف وسیعی از سورتینگ، تفکیک و جداسازی آلاینده ها را پوشش می دهد. دستگاه های سورتینگ بازیافت پلاستیک شرکت Sesotec از اشیا بزرگتر مثل بطری های PET تا اشیا کوچکتر مثل پرک های پت (PET) را شامل می شوند.

 

 بازیافت بطری نوشابه، بازیافت بطری پت و انواع بطری آب و دوغ با استفاده از دستگاه سورتینگ بازیافت و خط بازیافت پلاستیک

 

دستگاه های سورتینگ بازیافت پلاستیک Sesotec با دقت، سرعت و کارایی بالا کار می کنند. کیفیت بهتر مواد پلاستیک بازیافت شده، سطح توان بیشتر و از دست دادن کمتر مواد باعث افزایش ارزش افزوده در این دستگاه ها در فرایند بازیافت پلاستیک می شود. این دستگاه های سورتینگ مورد استفاده در بازیافت پلاستیک همچنین می توانند کارهای جداسازی پلاستیک پیچیده را با اطمینان انجام دهند. این دستگاه ها  برای پیش مرتب سازی مواد، چک کردن کیفیت و همچنین مرتب سازی یا جدا سازی موارد زیر استفاده می شوند:

رنگ

فلزات

پلاستیک ، مانند PET ، HDPE ، PVC و موارد دیگر

آلاینده ها ، مانند چوب ، کاغذ و بیوپلاستیک

کلیه سیستم های Sesotec دارای طراحی مدولار هستند. بسته به کاربرد ، اجزای لازم برای یک کار مرتب سازی خاص می توانند در یک دستگاه ترکیب شوند.

 

دستگاه سورتینگ پلاستیک به صورت پرک و بطری برای جداسازی رنگ، شکل، نوع و جنس پلاستیک ، جداسازی PVC از PET

 

چه نوع پلاستیک هایی قابل بازیافت و جداسازی با دستگاه سورتینگ Sesotec هستند؟

دستگاه های سورتینگ Sesotec برای جداسازی بطری، لیوان، فیلم پلاستیکی، پرک پت (محصول بازیافت بطری PET) مورد استفاده قرار می گیرند. یک دستگاه خرد کن در کارخانه بازیافت بطری های پت (PET) را خرد می کند. پس از این مرحله، دستگاه سورتینگ قطعات خرد شده پلاستیک را بر اساس رنگ جداسازی می نماید و دیگر آلودگی ها را از بین می برد. این امر باعث ایجاد پلاستیک های خرد شده همگن بر اساس رنگ و نوع می شود که می تواند به محصولات جدید و باکیفیت تبدیل شود. با استفاده از دستگاه های سورتینگ Sesotec برای بازیافت پلاستیک میزان بازیافت تا 100 درصد امکان پذیر است.

 

2 راه کار برای سودآوری بیشتر کارخانه بازیافت پلاستیک

1. استفاده از دستگاه سورتینگ بازیافت نوار نقاله برای حذف آلاینده ها و ناخالصی ها از اشیا بزرگ مثل بطری

این دستگاه سورتینگ بازیافت چند سنسوره از مدل VARISORT شرکت Sesotec می تواند علاوه بر کارخانه بازیافت پلاستیک در کارخانه های بازیافت دیگر همچون بازیافت فلز، بازیافت ضایعات الکترونیکی، بازیافت چوب و بازیافت زباله جامد نیز مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه سورتینگ بازیافت شرکت Sesotec  جریان مخلوط را به بخش های واحد تقسیم می نماید و نقش مهمی در تضمین جداسازی ماده بازیافتی بسیار خالص با سودآوری در چرخه تولید بازیافت دارد. پسماندها به سرعت در نوار نقاله دستگاه سورتینگ پراکنده می شوند تا به منطقه تشخیص دستگاه  برسند. واحد ارزیابی الکترونیکی موقعیت دقیق محصولات ناخواسته را تعیین می کند و با زمان بندی و موقعیت یابی دقیق، نازل های مربوطه تزریق هوا را فعال می کند. این دستگاه سورتینگ بازیافت دارای طراحی مدولار و سنسور برای جداسازی رنگ و شکل، جداسازی فلز و جداسازی بر اساس جنس ماده می باشد. اطلاعات کامل در مورد این دستگاه را در اینجا مطالعه فرمایید.

دستگاه سورتینگ بازیافت پلاستیک برای جداسازی بطری پلاستیک و بطری پت PET از PVC و PE

2.استفاده از دستگاه سورتینگ بازیافت ثقلی برای حذف آلاینده ها و ناخالصی ها از پلاستیک های خرد شده

این دستگاه سورتینگ بازیافت ثقلی مدل Flake Purifier شرکت Sesotec مخصوص سورتینگ، تفکیک و جداسازی پرک های بازیافتی پلاستیک می باشد. لازم به ذکر است که برای بازیافت اشیا ریز در صنایع دیگر همچون زباله های الکتریکی، شیشه و ... مدل های دیگری موجود می باشد. این دستگاه سورتینگ پلاستیک برای جداسازی پرک های مخلوط PET، HDPE و دیگر پلاستیک ها مورد استفاده قرار می گیرد. نظر به اینکه طراحی این دستگاه سورتینگ بازیافت پلاستیک به صورت مدولار می باشد، انواع سنسور های مختلف برای جداسازی آلاینده های مختلف در آن استفاده می شود و دستگاه دارای سنسور های چند گانه می باشد. سنسور برای جداسازی انواع فلزات آهنی و غیر آهنی از بین پرک های PET، HDPE و ...، سنسور برای جداسازی و تفکیک رنگ پرک ها (کالر سورتر)، سنسور برای جداسازی و تفکیک پرک ها بر اساس جنس پلاستیک. سپس اطلاعات ارائه شده ی هر سنسور توسط واحد ارزیابی بر اساس فناوری هشت هسته ای با سرعت فوق العاده بالا پردازش می شود و در نهایت جداسازی مواد توسط واحد فشار هوا انجام می شود. جداسازی PVC از پرک PET از این طریق به آسانی ممکن می شود. اطلاعات کامل در مورد این دستگاه را در اینجا مطالعه فرمایید.

دستگاه سورتینگ پرک پت PET برای جداسازی PET از PVC و خلوص بالاتر PET، برای تفکیک رنگ با کالر سورتر و جداسازی فلز از پلاستیک

بازیافت PET با ارزش افزوده بالا

برای بازیافت بطری های پت (PET) (بطری آب، بطری نوشابه و ...) شرکت SESOTEC راه کار هایی را ارائه می دهد که مواد خارجی را از جریان ضایعات پت (PET) جداسازی نموده و آنها را از ضایعات در هم به ضایعات جداسازی شده با خلوص بالا تبدیل می نماید. بسته به میزان آلودگی، خلوص و جداسازی بطری و پرک پت (PET) با استفاده از فرآیند های جداسازی چند مرحله ای تا 100% می رسد. این مراحل جداسازی ضایعات بطری و پرک پت (PET) با این درجه از خلوص بالا سبب افزایش ارزش افزوده از بازیافت پلاستیک و بازگشت پلاستیک به چرخه تولید در بهترین حالت ممکن می شود.

خط بازیافت PET و تبدیل پرک به ورق بهداشتی و ساخت کارخانه بازیافت سود آور

بازیافت و جداسازی پرک های پت (PET) با هدف اطمینان از کیفیت

پرک های پت (PET) ممکن است حاوی ناخالصی های فلزی کوچکی باشند که در هنگام فرآیند شکل دهی در تزریق پریفرم پت (PET) و یا فرایند اکستروژن ورق از پرک بازیافتی پت (PET) ایجاد مشکل کنند و باعث خرابی ماشین آلات و تولید ناقص شوند. سیستم های تشخیص و جداسازی SESOTEC با اطمینان ناخالصی های فلزی مغناطیسی و غیر مغناطیسی و انواع دیگر ناخالصی را از پرک پت (PET) جداسازی می نمایند. این دستگاه های سورتینگ سبب محافظت از ماشین آلات قالب گیری تزریق و اکسترودر های تولید ورق می شوند و کیفیت محصول را تضمین می نمایند.

علاوه بر دستگاه های سورتینگ ذکر شده، برای مطالعه در زمینه خطوط کامل و مدرن بازیافت بطری پت ،PET ، خط بازیافت کیسه های پلی اتیلنی از جنس LDPE و HDPE ، خط بازیافت PVC ، خط بازیافت انواع کابل اینجا را مطالعه بفرمایید.

 

راهکار سودآوری بازیافت را از ما بخواهید.

برای کسب اطلاعات فنی و مشاوره خرید دستگاه های سورتینگ بازیافت پلاستیک با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.