کاربرد متال دتکتور های شرکت Sesotec در دستگاه تزریق ظروف دارویی: عملکرد آسان، دقت بالا

کاربرد متال دتکتور های شرکت Sesotec در دستگاه تزریق ظروف دارویی: عملکرد آسان، دقت بالا

 

کاربرد متال دتکتورهای شرکت Sesotec در دستگاه تزریق ظروف دارویی: عملکرد آسان، دقت بالا

امروزه متال دتکتور ها از تجهیزات ضروری در هر خط تولیدی می باشند. زمانی که بحث تولید مواد دارویی و مواد غذایی پیش می آید علاوه بر اهمیت حفاظت از خطوط تولید، خالص بودن محصول  و بسته بندی آن نیز اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند. برای جداسازی ناخالصی های فلزی از جریان تولید از انواع متال دتکتور ها می توان استفاده نمود. وظیفه متال دتکتور، شناسایی و جداسازی انواع ناخالصی های فلزی از نوع مغناطیسی، غیر مغناطیسی و  استنلس استیل می باشد. در این مقاله به تجربه یکی از مشتریان شرکت Sesetec  در استفاده از متال دتکتور برای دستگاه های تزریق تولید ظروف بسته بندی مواد دارویی می پردازیم:

در حال حاضر 60 دستگاه قالب گیری تزریقی از این شرکت برای تولید ظروف مواد استنشاقی، قطره چکان چشم و ظروف اسپری بینی مجهز به متال دتکتورهای شرکت Sesotec شده اند. تولید کننده برجسته بسته بندی مواد دارویی (به عنوان مثال ظروف اسپری بینی)  مطابق اعتقاد خود به اینکه ظروف آنها بر سلامت کاربران تأثیر می گذارند، عمل می کند. بنابراین کیفیت در این زمینه بسیار مهم است و این در تمام مراحل فرآیند تولید مورد توجه قرار می گیرد - از طراحی محصول تا توالی های تولید و تا 100٪ آزمایش درون خطی. بنابراین کیفیت بالای محصولات نتیجه فرایندهای پیچیده و سیستم های کارآمد است.

 

متال دتکتور، متال دتکتور دستگاه تزریق، متال دتکتور گرانول، متال دتکتور اکسترودر، متال دتکتور مواد دارویی، متال دتکتور خط بسته بندی

 

کاهش قابل توجه شکایات مشتری، سهولت عملکرد و دقت بالا در رعایت استاندارد های کیفیت مواد دارویی از جمله مهم ترین شاخص ها برای چگونگی ارزش گذاری دستگاه های متال دتکتور Sesotec هستند که هر تولید کننده بسته بندی مواد دارویی را متقاعد به استفاده از این متال دتکتور ها می کند. معیار دیگر برای انتخاب متال دتکتور برای دستگاه های تزریق بسته بندی مواد دارویی رفع نقص بسته بندی های مواد دارویی، کاهش تعداد مشکلات تولید و در نهایت افزایش رضایت مشتری می باشد.

محافظت از قالب های تزریقی و تضمین کیفیت بسته بندی های مواد دارویی

یکی از کارخانه های تولید کننده بسته بندی مواد دارویی تقریباً به طور انحصاری برای صنعت دارو، ظروف بسته بندی تولید می کند. حدود 25 محصول مختلف با انواع قالب های تزریقی، به میزان تقریباً یک میلیون قطعه محصول در سال تولید می نمایند. هر یک از این محصولات تزریقی به نوبه خود می تواند شامل 27 قسمت مجزا باشد. برخی از قالبهای بزرگ دارای 48 کویته هستند و تمام دستگاه های قالب گیری تزریقی در سالن های بسته بهداشتی کار می کنند.

از سال 2011 این شرکت دستگاه های قالب گیری تزریقی خود را به  متال دتکتورهای Sesotec از نوع PROTECTOR Primus مجهز کرده است تا ناخالصی های فلزی را از  گرانول های پلاستیک جداسازد. متال دتکتور های شرکت sesotec نقش مهمی در رعایت خواسته های شرکت با کیفیت بالا دارد.

 

متال دتکتور، متال دتکتور ستون مواد، متال دتکتور مواد دارویی، متال دتکتور مواد غذایی، متال دتکتور اکسترودر، متال دتکتور دستگاه تزریق

با توجه به استانداردهای کیفیت، سه دلیل برای خرید متال دتکتور وجود داشت:

 1- جلوگیری از ایجاد آسیب های ناشی از ذرات فلزی  به دستگاه های تزریق و تولید. به عنوان مثال جلوگیری از مسدود شدن کویته ها که منجر به تعمیرات با هزینه های گزاف می شود.

 2.کاهش ضایعات تولید به دلیل کاهش زمان توقف خط تولید

3. از بین رفتن شکایت مشتریان به دلیل وجود محصولات آلوده به ناخالصی فلزی

 

نحوه عملکرد متال دتکتور PROTECTOR 

متال دتکتور های سری PROTECTOR مستقیماً بالای ورودی مواد به دستگاه های قالب گیری تزریقی نصب می شوند، جایی که به طور قابل اعتماد ناخالصی های فلزی را از مواد اولیه جدا می سازند. علاوه بر خصوصیات برجسته مانند حساسیت بالا و صرفه جویی در فضا و طراحی کامپکت، متال دتکتور های سری ROTECTOR  مجهز به واحد ریجکت"Quick-Valve"  می باشند.

هنگامی که یک ذره ناخالصی فلزی شناسایی می شود، یک پیستون با کنترل پنوماتیک در قسمت ریجکت دستگاه متال دتکتور به سمت موقعیت ریجکت و جداسازی حرکت می کند و مواد رد شده با استفاده از نازل ونتوری به طور کامل در یک ظرف جمع کننده مکیده می شود. سپس پیستون به موقعیت قبلی خود برمی گردد. طراحی ناحیه ریجکت به گونه ای انجام شده است که حداقل مواد در این فرآیند از بین رفته و گرفتگی راهگاه های تزریق غیرممکن می شود.

 

 

مدیر پروژه شرکت تولید کننده بسته بندی مواد دارویی از متال دتکتورهای Sesotec سری PROTECTOR بسیار راضی است: "آنچه برای ما حائز اهمیت است دقت تشخیص و قابلیت اطمینان بسیار بالای متال دتکتور های سسوتک و همچنین سهولت عملکرد به دلیل کنترل پنل Primus می باشد."

شرکت sesotec  آلمان انواع سیستم های خالص سازی محصول همچون انواع مگنت ( مگنت برای ستون مواد، مگنت برای جریان ریزشی و ثقلی، مگنت برای مایعات و خمیر ها (مگنتیک ترپ))، انواع متال دتکتور ( متال دتکتور ثقلی، متال دتکتور ستون مواد، متال دتکتور تونلی، متال دتکتور نوار نقاله، متال دتکتور پنوماتیک، متال دتکتور مایعات و خمیر ها) و همچنین دستگاه بازرسی محصول با اشعه ایکس ارائه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم های خالص سازی محصول با متخصصین فنی شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.