چگونه فیلم های کشاورزی چند لایه با لایه های نفوذ ناپذیر  EVOH Barrier با ضخامت بسیار کم تولید کنیم؟

چگونه فیلم های کشاورزی چند لایه با لایه های نفوذ ناپذیر  EVOH Barrier با ضخامت بسیار کم تولید کنیم؟

 

چگونه فیلم های کشاورزی چند لایه با لایه های نفوذ ناپذیر  EVOH Barrier با ضخامت بسیار کم تولید کنیم؟

شرکت Bandera ایتالیا با بیش از 70 سال سابقه در صنعت اکستروژن و بالاخص در ساخت خطوط فیلم چند لایه کشاورزی، ارائه دهنده راهکار های قابل اعتماد با نتایج ملموس برای مشتریانی است که روزانه در سراسر دنیا با سناریو های چالش برانگیزی در تولید فیلم کشاورزی مواجه می شوند.

 

خط تولید فیلم چند لایه کشاورزی با لایه های نفوذ ناپذیر EVOH شرکت باندرا ایتالیا Bandera

 
یکی از عواملی که سبب می شود شرکت Bandera  ایتالیا به عنوان یک رهبر جهانی در طراحی  و ساخت خطوط اکستروژن برای تولید فیلم های کشاورزی و ژئوممبران شناخته شود، تبادل عمیق و مداوم اطلاعات با مشتریان خود با هدف ارائه راه کارهای برجسته با بازدهی بسیار بالا می باشد. شرکت باندرا سازنده بزرگترین هد دای اکستروژن فیلم دمشی موجود در بازار دنیا می باشد: تا قطر 2000-2300 میلی متر و حداکثر تا 7 لایه.

جواب اصلی سوالی که با آن آغاز کردیم این است: هد دای اکستروژن ژئومتری دای، انعطاف پذیری در فرآیند و عملکرد هد دای در مواجهه با روند فعلی و روند پیش رو در محصولات خاص کشاورزی


امروزه ترند بازار، تولید فیلم های کشاورزی با لایه های بسیار نازک از مواد نفوذ ناپذیر Barrier در فیلم های بسیار عریض است.

به دلیل سطح بالای نفوذناپذیری تضمین شده توسط EVOH، تمایل در تولید به سمت استفاده حداقلی از این ماده نفوذ ناپذیر است. فیلم های Fumigation همچون فیلم TIF ( کاملا نفوذ ناپذیر- Totally Impermeable Film) یا فیلم های سیلاژ نفوذناپذیر نیاز به لایه نازکی از EVOH دارند. به طور مثال، لایه 2-4 میکرونی از EVOH می تواند سطح نفوذناپذیری کافی را برای به دست آوردن عملکرد مورد نیاز تضمین کند

نمایشگاه K2022 دوسلدورف ، شرکت Bandera ایتالیا


نکته اساسی در طراحی دای های غول پیکر خطوط فیلم های کشاورزی شرکت Bandera، توجه ویژه به مدت زمان اقامت پلیمر در دای (residence time) و جلوگیری از تخریب لایه EVOH می باشد. به این منظور ماکسیمم دقت در طراحی و محاسبات گذرگاه های مذاب پلیمری و همچنین توزیع کننده های مارپیچ ( spiral mandrels) انجام پذیرفته است. فرآیند ساخت دای نیازمند سطوح بالایی از دقت و مهندسی است تا هدف اصلی فرآیند، یعنی توزیع کامل و یکنواخت این لایه عملکردی نازک بر روی کل عرض فیلم، برآورده شود.
 

برای شرکت Bandera به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان خطوط اکستروژن در دنیا، نه تنها کارآمدی خطوط، تضمین دوام، اطمینان از عملکرد و بازدهی تولید، بلکه توجیه پذیری خرید خطوط برای مشتری و بازگشت سرمایه ROI نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

خط تولید فیلم چند لایه کشاورزی شرکت باندرا ایتالیا Bandera

 

آنچه خطوط تولید فیلم کشاورزی شرکت Bandera را متمایز می سازد، فعالیت مستمر دپارتمان تحقیق و توسعه این شرکت در انجام آزمایشات بر روی فرمول های جدید، معماری لایه ها و تست مواد اولیه جدید بر روی خطوط تولید فیلم کشاورزی برای این صنعت رو به رشد و پرتقاضا می باشد.

شرکت Bandera  ایتالیا درنمایشگاه K2022، بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک در دنیا، در شهر دوسلدورف آلمان از تاریخ 19-26 اکتبر در سالن 17 غرفه C06-C07 حضور خواهد داشت. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در تولید فیلم کشاورزی با متخصصین فنی و فروش شرکت دیباج صنعت پاسارگاد، نماینده رسمی و انحصاری شرکت Bandera در ایران در تماس باشید.