چرخه بسته بندی محصولات صنعت پتروشیمی: توزین و دوزینگ، کیسه پرکن، پالتایزر

چرخه بسته بندی محصولات صنعت پتروشیمی: توزین و دوزینگ، کیسه پرکن، پالتایزر

چرخه بسته بندی محصولات صنعت پتروشیمی: توزین و دوزینگ، کیسه پرکن، پالتایزر

در این مقاله شرکت دیباج صنعت پاسارگاد، ارائه دهنده انواع سیستم های توزین و دوزینگ، کیسه پر کن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، و پالتایزر های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک شرکت PAYPER اسپانیا، به معرفی چرخه بسته بندی محصولات پتروشیمی می پردازد.

چرخه بسته بندی گرانول، پودر، پرک، مستربچ، کامپاند، رزین و انواع محصولات پتروشیمی از سیستم توزین و دوزینگ، دستگاه کیسه پرکن و پالتایزر تشکیل شده است. راهکار های مدرن بسته بندی صنعت پتروشیمی شامل دستگاه پر کن کیسه های سوپاپ Valve Bag یا ولو بگ، کیسه FFS لوله ای یا Tubular FFS و  یا جامبوبگ Big Bag  می باشد. پس از آن پالتایزر با سیستم های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای بسته بندی نهایی  مخصوص حمل استفاده می گردد.

 

کیسه پرکن پتروشیمی، صنعت پتروشیمی، تامین کننده پتروشیمی، کیسه پرکن FFS، دستگاه کیسه پرکن، گرانول پتروشیمی، کیسه پرکن بیگ بگ، کیسه پرکن جامبوبگ، پرکن جامبوبگ

از جمله مشتریان بزرگ شرکت PAYPER  در صنعت پتروشیمی می توان به BASF، BRASKEM ، DSM، ERCROS، HANWHA CHEMICAL،  INOES، SCHMIDT، KEM ONE، LANXESS، MEXICHEM، MCPP MITSUBISHI CHEMICAL، POLNAC ، PREVINIL، REPSOL، TOTAL، VESTOLIT و .... اشاره نمود. لازم به ذکر است که سیستم توزین و دوزینگ، دستگاه پرکن کیسه و پالتایزر های شرکت PAYPER در صنایع دیگری همچون صنایع معدنی، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع ساختمانی، کود، غلات و غیره کاربرد دارد.

 

کیسه پرکن پتروشیمی، کیسه پرکن، پرکن کیسه، کیسه پرکن FFS، تامین کننده پتروشیمی، نفت گاز پتروشیمی

 

سیستم های توزین و دوزینگ محصولات پتروشیمی

فارغ از ماهیت محصول که می تواند به صورت پودری، پرک، گرانول، روان یا غیر روان باشد، تجهیزات دوزینگ و توزین مناسب برای هر صنعتی را می توان ارائه داد. این سیستم های توزین و دوزینگ از سرعت های 300 تا 2200 توزین در ساعت برای محدوده وزنی های مختلف 5 تا 50 کیلوگرم می باشند. به صورت کلی صنایع پتروشیمی از بالاترین ظرفیت های این سیستم ها بهره مند می شوند و محدوده وزنی آنها برای هرکیسه 25 کیلوگرم می باشد. برای توزین و دوزینگ دو اصل قابل اجرا است:

  • وزن ناخالص: توزین محصول مستقیماً در کیسه است. عمدتا این روش برای سرعت های پایین استفاده می شود.
  • وزن خالص: توزین محصول قبل از  ورود به کیسه های انجام می پذیرد، این روش به طور کلی برای بهبود سرعت و دقت استفاده می شود.

 

پرکن پتروشیمی، کیسه پرکن پتروشیمی، دستگاه کیسه پرکن، دستگاه کیسه پرکن پتروشیمی، پرکن جامبوبگ، پرکن بیگ بگ، پالتایزر

 

سیستم های توزین و دوزینگ را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

  • سیستم خوراک دهی نوار نقاله برای محصولات غیر روان / نیمه روان
  • سیستم خوراک دهی ثقلی برای محصولات روان / با سیستم کانال ویبره دار برای محصولات نیمه روان
  • سیستم خوراک دهی دو مارپیچه برای مواد روان مثل محصوات پودری. دارای مارپیچ حمل کننده بزرگ برای دوزینگ محصولات درشت و مارپیچ کوچک برای دوزینگ محصولات ریز

 

کیسه پر کن- Bagging محصولات پتروشیمی

دستگاه کیسه پرکن اتوماتیک شرکت  پایپر PAYPER مناسب برای پر کردن کیسه های صنعتی در مدل های مختلف از نوع کیسه پرکن فرم فیل سیل TUBULAR FFS ، کیسه پرکن ولو بگ VALVE BAGS ، کیسه پرکن دهان بازOpen Mouth Bags ، کیسه پرکن جامبو بگ Big Bag – FIBC  می باشد. در طول بیش از 40 سال شرکت پایپر Payper ، طیف گسترده از تجهیزات بسته بندی صنعتی و دستگاه های کیسه پر کن اتوماتیک را به مشتریان خود در صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی به بیش از 70 کشور دنیا ارسال نموده است.

  • کیسه پر کن FFS: دستگاه کیسه پر کن FFS تمام اتوماتیک یک راه حل یکپارچه در یک سیستم کامپکت است. کیسه از یک رول لوله ای از LDPE یا حتی از رول های متالایز شده برش می خورد و با فرم دهی تبدیل به کیسه می شود. کیسه FFS یا فرم فیل سیل لوله ای راهکاری کارآمد برای بسته بندی انواع پودرها یا گرانول های صنعت پلیمر و پتروشیمی است. این نوع کیسه پرکن ها به دلیل سهولت در استفاده و ظرفیت بالای آن ( تا 2600 کیسه در ساعت) مورد توجه اغلب صنایع پتروشیمی در سراسر جهان قرار می گیرد.

 

 

  • کیسه پرکن ولو بگ Valve Bag : ولو بگ Valve Bag یا کیسه های خود بسته شونده دارای کاربردهای بیشماری هستند. محصولات پودری یا حتی مخلوطی از پودرها و گرانول ها را می توان به راحتی با استفاده از فناوری منحصر به فرد سیال سازی PAYPER در ولو بگ کاغذی یا حتی کیسه های پلاستیکی با سیستم های هوازدایی de-aeration بسته بندی کرد.
  • کیسه پر کن کیسه های دهان باز Open Mouth Bag  : کیسه دهان باز،کیسه پیش ساخته از کاغذ، PE، PP، آلومینیوم یا حتی  ترکیب PE و کاغذ هستند. فناوری کیسه های دهان باز محدوده وسیعی از اندازه کیسه ها را شامل می شود که ممکن است لازم باشد در یک خط تولید بسته بندی شوند. انواع مختلف کیسه از جنس های مختلف را می توان در یک خط استفاده نمود، به عنوان مثال یک دسته از بسته بندی ها با کیسه های کاغذی انجام پذیرد و دسته دیگر با کیسه های پلی اتیلنی. انواع مختلف کیسه ها از لحاظ شکل و فرم نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال کیسه های گاست دار، block bottom، Pinch bottom و ... .بعلاوه، این فناوری انعطاف پذیر امکان استفاده از سیستمهای مختلف هوازدایی de-aeration از داخل کیسه های محصول (وکیوم کیسه قبل از بستن و تزریق نیتروژن و غیره) را فراهم می کند. طیف گسترده از دستگاه های پرکن کیسه برای کیسه های دهان باز open mouth bag از خطوط نیمه اتوماتیک تا تمام اتوماتیک با ظرفیت 1600 کیسه در ساعت می باشد. بستن در کیسه را می توان با روشهای مختلف وابسته به جنس کیسه، که شامل آب بندی حرارتی، دوخت (با نوار یا بدون نوار) ​​یا حتی تا کردن و چسباندن بالای کیسه های چسبدار به دست آورد.

                                                           

کیسه پرکن جامبو بگ / بیگ بگ و اکتابین محصولات پتروشیمی

کیسه های جامبو یا جامبو بگ ها روش ایده آل برای انقال و نگهداری مواد فله همچون مواد شیمیایی وگرانول های پتروشیمی و حتی کودها، دانه ها، مواد ساختمانی و مواد غذایی می باشند. PAYPER طیف وسیعی از واحد های پرکن برای انواع جامبوبگ ها دارای بند های تک، دوتایی یا چهارتایی ارائه می دهد. جامبو بگ ها یا کیسه های بزرگ را بسته به نوع آپشن های انتخابی می توان با پالت یا بدون پالت آماده سازی نمود. همچنین می توان دو جامبوبگ را بر روی یکدیگر قرار داد. کیسه پرکن بیگ بگ درانواع مدل های توزین خالص و توزین ناخالص و با سرعت های 15 بیگ بگ در  ساعت درحالت نیمه اتوماتیک تا 120 بیگ بگ در ساعت در حالت تمام اتوماتیک باشد.

 

پرکن پتروشیمی، پرکن جامبوبگ، پرکن بیگ بگ، کیسه پرکن، کیسه پرکن FFS، دستگاه پرکن، دستگاه پرکن پتروشیمی، پالتایزر، پرکن دهان باز

 

دستگاه پالتایزر 

پس از آنکه محصول توزین شد، توسط کیسه پرکن ها در کیسه ها بسته بندی و مهروموم شد و از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار گرفت زمان پالت بندی کیسه ها قبل از حمل و نقل و ارسال به مشتری فرا می رسد. کیفیت پالت بندی مسئله اصلی حمل و نقل ایمن از راه دور است. شرکت پایپر PAYPER مناسب ترین دستگاه های پالتایزر را برای نیاز های مختلف ارائه می دهد. منظور از دستگاه پالتایزر، دستگاهی است که به صورت اتوماتیک، کیسه ها را بر روی یک دیگر قرار می دهد. دستگاه پالتایزر رباتیک، راهکاری مناسب برای پالت بندی های چند خطی یا ترکیب توزیع پالت، قرار دادن ورق بر روی پالت های خالی و چیدن کیسه ها است.

کیسه پرکن، دستگاه کیسه پرکن، کیسه پرکن پتروشیمی، کیسه پرکن FFS، نفت گاز پتروشمی، تامین کننده پتروشیمی، پالتایزر، کیسه پرکن دهان باز، پرکن جامبوبگ

چرخه بسته بندی محصولات پتروشیمی از توزین و دوزینگ شروع می شود و گرانول ها توسط کیسه پر کن در انواع مختلف کیسه ها پر می شوند و سپس توسط دستگاه پالتایزر آماده حمل برای مشتری می شوند. در نوع بسته بندی فله نیز از جامبو بگ/ بیگ بگ و یا اکتابین استفاده می گردد. آنچه در بسته بندی محصولات پتروشیمی حائز اهمیت است، سرعت و دقت انجام فرآیند است. شرکت PAYPER به عنوان پیشتاز صنعت بسته بندی در دنیا انواع روش های بسته بندی مدرن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را مطابق درخواست مشتری ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین فنی و فروش شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.