چرا باید فناوری اشعه ایکس را برای بازرسی محصولات غذایی انتخاب کنیم؟

چرا باید فناوری اشعه ایکس را برای بازرسی محصولات غذایی انتخاب کنیم؟

 

چرا باید فناوری اشعه ایکس را برای بازرسی محصولات غذایی انتخاب کنیم؟

پاسخ کوتاه این است که فناوری بازرسی محصولات غذایی با اشعه ایکس قابلیت تشخیص بهتری را فراهم می کند، قابلیت ردیابی را افزایش می دهد و کیفیت کلی محصولات غذایی را بررسی می نماید.

شاید در نگاه اول این ادعا جسورانه به نظر برسد اما با انجام بازرسی با سیستم اشعه ایکس در خطوط تولید برای بسته بندی های اولیه مواد غذایی که توسط مصرف کننده نهایی مورد استفاده قرار می گیرد، ایمنی و کنترل کیفیت مواد غذایی  به طرز فوق العاده ای بهبود می یابد.

 

بازرسی محصول با اشعه ایکس، سیستم بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس، بازرسی اشعه ایکس، اشعه X-RAY

 

1. قابلیت های تشخیص بهتر با سیستم های بازرسی محصولات غذایی با اشعه ایکس

هیچ تولید کننده مواد غذایی نیست که مایل نباشد محصولات خود را از آلودگی های فیزیکی خطرناک مانند فلزات، شیشه، سنگ و یا حتی پلاستیک های با چگالی بالا عاری سازد و از آسیب های احتمالی به مصرف کننده نهایی جلوگیری به عمل آورد. ناخالصی های فیزیکی بسته به نوع فرآیند تولید در مکانها و فازهای مختلف تولید وارد مواد غذایی می شوند و خطر زیادی برای ایمنی مواد غذایی  و مصرف کننده نهایی به وجود می آورند.

 

اشعه ایکس، استاندارد مواد غذایی، HACCP، BRC، IFS ،تضمین کیفیت، کنترل کیفیت مواد غذایی، بازرسی با اشعه ایکس

امروزه، استانداردهای ایمنی مواد غذایی و مقررات زنجیره خرده فروشی در سراسر دنیا، مواردی بیش از آلاینده های فلزی را به عنوان خطرات احتمالی ایمنی تشخیص داده اند که باید در یک نقطه کنترل بحرانی تعیین شده کنترل شود و از بین بروند.

از آنجا که بازرسی اشعه ایکس بر اساس اندازه گیری تغییرات شدت اشعه X است، بنابراین قادر است مواد خارجی بیشتری را از محصولات غذایی، بیش از یک فلزیاب تشخیص دهد. این قابلیت شناسایی بهتر را فراهم می کند و ایمنی محصول را در مقیاس بزرگتر تضمین می کند.

 

بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس X ، استاندارد بین المللی مواد غذایی، تضمین کیفیت مواد غذایی، کنترل کیفیت مواد غذایی

 

2. قابلیت افزایش ردیابی بسته به بسته با سیستم بازرسی محصول با اشعه ایکس

قابلیت ردیابی یکی از مهمترین رویه های عملکردی صنایع غذایی است و اهمیت آن روز به روز بیشتر می شود. اجرای بازرسی اشعه ایکس در خطوط تولید برای بسته بندی های مواد غذایی روندی را امکان پذیر می نماید که ما آن را "ردیابی بسته به بسته" می نامیم. این بدان معناست که تولیدکنندگان مواد غذایی قادر به ردیابی تولیدات خود در مقیاس بسته های مجزای مورد استفاده توسط مصرف کننده نهایی در یک Batch تولید خاص هستند و از این طریق با اجرای بازرسی محصول با اشعه ایکس امنیت غذایی فوق العاده ای فراهم می گردد و تمام محصولات با کیفیت بالا و به صورت ایمن به دست مصرف کننده نهایی می رسند.

 

بازرسی با اشعه ایکس، جداسازی ناخالصی با اشعه ایکس، استاندارد مواد غذایی با اشعه ایکس، تضمین کیفیت صنایع غذایی، کنترل کیفیت صنایع غذایی

 

بازرسی محصولات غذایی با اشعه ایکس یک مزیت بزرگ در مواردی است که ادعای آلودگی در مواد غذایی به وجود می آید. اطلاعات سیستم بازرسی با اشعه ایکس برای تعیین اینکه آیا در خط تولید آلودگی واقعی وجود داشته است، یا فقط در یک بچ از تولید آلودگی ایجاد شده و یا تعداد محصولات بیشتری دچار آلودگی شده اند تعیین کننده می باشند.

این روندی است که بسیاری از زنجیره های بزرگ خرده فروشی در سراسر دنیا از تولیدکنندگان مواد غذایی مدرن انتظار دارند و همچنین به تولیدکننده مواد غذایی کمک می کند تا از نام تجاری خود محافظت کرده و از فراخوان و شکایات غیرضروری و پرهزینه محصولات جلوگیری کنند.

 

3. اطمینان از کیفیت کامل مواد غذایی با سیستم بازرسی محصول با اشعه ایکس

بازرسی با اشعه ایکس علاوه بر تشخیص پیشرفته جسم خارجی و قابلیت ردیابی کامل بسته بندی بسته، به تولیدکنندگان مواد غذایی امکان بازرسی کیفیت کلی محصولات خود را نیز می دهد.

 

سیستم بازرسی محصول با اشعه ایکس، اسکنر اشعه ایکس، دستگاه اشعه ایکس مواد غذایی، بازرسی کیفیت با اشعه ایکس، جداسازی ناخالصی با اشعه ایکس

بازرسی محصولات از نظر نقص کیفی، مانند تعداد ناقص محصول در بسته بندی، محصول نیمه پر، یا محصول شکسته به بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی کمک کرده است تا میزان شکایات مصرف کننده را کاهش داده و در نتیجه کیفیت کلی محصول را بهبود ببخشند. بازرسی محصولات صنایع غذایی با اشعه ایکس همچنین نقش مهمی در ساخت یک برند غذایی قوی و با کیفیت بالا ایفا می کند و مشتریان را از لحاظ ذهنی ترغیب به خرید پیاپی از محصولات این برند می نماید.

 

خلوص محصولات خود را از ما بخواهید.

 

برای مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم های تخصصی بازرسی انواع محصولات غذایی با اشعه ایکس با متخصصین فنی شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.