نظارت و کنترل کیفیت پیوسته در تولید انواع گوشت و فراورده های گوشتی با دستگاه متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس

نظارت و کنترل کیفیت پیوسته در تولید انواع گوشت و فراورده های گوشتی با دستگاه متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس

 

نظارت و کنترل کیفیت پیوسته در تولید انواع گوشت و فراورده های گوشتی با دستگاه متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس

اثر نظارت، کنترل کیفیت و بازرسی مواد غذایی در برند سازی

نظارت و کنترل کیفیت یکی از مهم ترین اقدامات برای هر یک از کارخانه های تولید مواد غذایی و مواد پروتئینی همچون سوسیس و کالباس، ماهی، مرغ و گوشت می باشد. زیرا محصولات این کارخانه ها دارای درجه حساسیت بسیار بالایی می باشند. وقتی صحبت از مواد غذایی می شود، اکثر ما تمایل داریم بارها و بارها از همان برندی خرید کنیم که مطمئنیم از کیفیت مطلوبی برخوردار است و با انتظارات ما مطابقت دارد. در صنعت مواد غذایی، کوچکترین اتفاق که کیفیت محصول را به خطر بیاندازد، چهره برند را لکه دار می کند و از این طریق سود شرکت تولید کننده را با سرعتی زیاد کاهش می دهد. همین امر سبب می شود که نظارت وکنترل کیفیت برای برند های محصولات غذایی بسیار حیاتی باشد.

نظارت و کنترل کیفیت مواد غذایی یک فرایند فعال با هدف شناسایی و از بین بردن نواقص در محصول نهایی می باشد. در این مقاله به معرفی روش های نظارت،کنترل کیفیت و بازرسی محصولات پروتئینی همچون سوسیس و کالباس، مرغ، ماهی، گوشت و ... از لحاظ وجود انواع ناخالصی های فلزی، پلاستیکی و حتی ناخالصی از نوع استخوان از طریق دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) و سیستم بازرسی محصول با اشعه ایکس (X-ray) می پردازیم.

 

بازرسی، نظارت بر مواد غذایی و کنترل کیفیت و تاثیر آن در برند سازی مواد غذایی ، دیباج صنعت پاسارگاد

 

فلزیاب متال دتکتور برای نظارت، بازرسی و کنترل کیفیت صنایع غذایی

فلزیاب متال دتکتور دستگاهی با تکنولوژی بالا برای شناسایی انواع فلزات آهنی و غیر آهنی، مغناطیسی و غیر مغناطیسی، فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)، آلومینیم، چدن و ... در صنایع مختلف و به طور خاص در صنایع غذایی می باشد.

وجود ناخالصی فلزی در صنایع غذایی همچون سوسیس و کالباس، ماهی و شیلات، گوشت، مرغ و طیور چالشی بزرگ می باشد. می توان با استناد به دانش فعلی گفت: صنعت ماهی، مرغ، گوشت و فراورده های آن همچون سوسیس و کالباس از پر خطر ترین صنایع در مواجهه با ناخالصی فلزی هستند و از لحاظ عملیاتی بیشترین تقاضا را دارند.

 

نظارت و بازرسی مواد غذایی برای استاندارد و گواهینامه صنایع غذایی با دستگاه متال دتکتور فلزیاب نوار نقاله سوسیس، کالباس، همبرگر، مرغ، گوشت، ماهی، تن ماهی

 

انواع ناخالصی و مواد زائد در گوشت و فراورده های گوشتی

وجود مواد زائد و ناخالصی در صنایع فراورده های گوشتی و پروتئینی در مقایسه با دیگر صنایع غذایی متفاوت می باشد. مواد خارجی شامل مواردی همچون فلزات، شیشه، پلاستیک، چوب و سنگ است. محصولات پروتئینی همچنین ممکن است دارای استخوان باشند. اگرچه استخوان جسم خارجی ذاتی در پروتئین می باشد، ولی هنگامی که محصول به عنوان گوشت، مرغ، ماهی بی استخوان فروخته می شود یا به صورت فراورده های پروتئینی مصرف می شود خطرناک است. استخوان به همراه فلز و پلاستیک سه ماده خارجی، ناخواسته و زائد در گوشت هستند.

 

کنترل کیفیت، نظارت و بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس برای تشخیص فلز استخوان پلاستیک در سوسیس و کالباس دیباج صنعت پاسارگاد

تشخیص استخوان، شیشه استیل، سیم،تکه کنده شده از چاقو در کالباس

 

تشخیص استخوان در گوشت و فیله مرغ با استفاده از تکنولوژی بازرسی و نظارت بر مواد غذایی با اشعه ایکس

تشخیص استخوان در فیله مرغ

 

هر نوع فراورده گوشتی نظارت، بازرسی و کنترل کیفیت خاص خود را دارد

اگر انواع رایج از دام های مورد استفاده در تولید گوشت را مورد بررسی قرار دهیم مثل گوشت گاو، گوشت گوسفند و مرغ، هرکدام در فرایندهای خود دارای خطرات خاص ورود مواد زائد و خارجی هستند. جداسازی گوشت از استخوان، از اولین مراحل تولید فرآورده های گوشتی است زیرا لاشه به اجزای زیادی تقسیم می شوند و برای مقاصد مختلف استفاده می شود. سایر فرایندهای تولید فرآورده های گوشتی را می توان مشابه خطوط مونتاژ در نظر گرفت.

سیستم های بازرسی و کنترل کیفیت برای  شناسایی و جداسازی مواد زائد و ناخالصی های فلزی و غیرفلزی که در پردازش مواد پروتئینی مورد استفاده قرار می گیرند می تواند در سه قسمت زیر در فرایند تولید فراوده های گوشتی نصب شوند:

  • بازرسی و کنترل کیفیت از لحاظ وجود ناخالصی در ابتدای خط تولید
  • بازرسی و کنترل کیفیت از لحاظ وجود ناخالصی در میان  فرایند
  • بازرسی و کنترل کیفیت از لحاظ وجود ناخالصی در پایان خط

 

کدام سیستم نظارت و بازرسی را برای خط تولید مواد غذایی انتخاب کنیم؟

سیستم های بازرسی و کنترل کیفیت برای شناسایی و جداسازی مواد زائد و ناخالصی های فلزی و غیرفلزی به شرح زیر تقسیم بندی می شوند:

I. نظارت و بازرسی کالاهای ورودی به کارخانه تولید مواد غذایی

 

نظارت و بازرسی کالاهای ورودی به کارخانه مواد غذایی با اشهعه ایکس و دستگاه متال دتکتور فلزیاب دیباج صنعت پاسارگاد

 

برای این مرحله از تولید مواد غذایی و پروتئینی همچون گوشت، مرغ، ماهی، میگو، سوسیس و کالباس تجهیزات زیر پیشنهاد می شود:

  1. دستگاه فلزیاب متال دتکتور نوار نقاله برای نوار نقاله های موجود (اطلاعات بیشتر)

خرید، فروش دستگاه متال دتکتور فلزیاب صنعتی نوار نقاله برای مواد غذایی گوشت، مرغ، ماهی، تن ماهی، سوسیس، کالباس، همبرگر، بوقلمون، دیباج صنعت پاسارگاد

 

      2. دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) به همراه نوار نقاله (اطلاعات بیشتر)

 

خرید، فروش دستگاه متال دتکتور نوار نقاله، فلزیاب صنعتی مواد غذایی، گوشت، مرغ، سوسیس، کالباس، همبرگر، دیباج صنعت پاسارگاد

 

 

II. نظارت و بازرسی در حین تولید مواد غذایی و پروتئینی

 

بازرسی و کنترل کیفیت مواد غذایی جهت تشخیص ناخالصی ها و مواد زائد درحین فرایند تولید سوسیس، کالباس گوشت، مرغ، ماهی، و ... توسط دستگاه های متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) و مگنت های صنعتی زیر پیشنهاد می شود:

 

نظارت و بازرسی و کنترل کیفیت مواد غذایی در حین تولید در کارخانه با دستگاه فلزیاب متال دتکتور و اشعه ایکس،دیباج صنعت پاسارگاد

 

  1. دستگاه فلزیاب متال دتکتور نوار نقاله برای نوار نقاله های موجود
  2. دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) به همراه نوار نقاله
  3. دستگاه فلزیاب متال دتکتور برای مایعات، خمیرها، سوسپانسیون، امولسیون خمیر کالباس (فارش)، خمیر سوسیس، خمیر مرغ، خمیر گوشت و ... (اطلاعات بیشتر)

 

خرید و فروش دستگاه متال دتکتور فلزیاب مواد غذایی به صورت خمیر و لوله ای برای خمیر کالباس، سوسیس، همبرگر، مرغ، ماهی، گوشت، سوسپانسیون، امولسیون، دیباج صنعت پاسارگاد

 

      4.مگنت صنعتی برای خمیر و مایعات برای جداسازی فلزات آهنی (اطلاعات بیشتر)

خرید فروش مگنت صنعتی برای مواد غذایی و خمیر مواد غذایی خمیر سوسیس و کالباس و همبرگر، گوشت و مرغ، ماهی، دیباج صنعت پاسارگاد متال دتکتور

 

      5.مگنت صنعتی ثقلی (اطلاعات بیشتر)

 

متال دتکتور مگنت صنعتی ثقلی برای مواد غذایی ، دیباج صنعت پاسارگاد

 

 

III. نظارت و بازرسی در انتهای خط تولید مواد غذایی

 

نظارت، بازرسی و کنترل کیفیت محصول و مواد غذایی در انتهای خط با دستگاه متال دتکتور و اشعه ایکس

 

  1. دستگاه فلزیاب متال دتکتور نوار نقاله برای نوار نقاله های موجود
  2. دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) به همراه نوار نقاله
  3. سیستم بازرسی محصول با اشعه ایکس برای محصولات بسته بندی شده

سیستم بازرسی محصول با استفاده از اشعه ایکس شرکت Sesotec، تمامی ناخالصی ها و مواد زائدی را که به دلیل تراکم، ترکیب شیمیایی یا ابعاد مکانیکی آنها، اشعه ایکس را بهتر از محصول اطراف جذب می کند، تشخیص می دهد. این امر در مورد ناخالصی های فلزی، شیشه ای، سرامیکی و سنگ در مواد غذایی صدق می کند. همچنین برخی از پلاستیک ها (به عنوان مثال PVC ، لاستیک) و همچنین سایر نقایص محصول (به عنوان مثال هوای به دام افتاده ، سطح پر شدن) را تشخیص می دهد. این سیستم مطابق با استانداردهای بین المللی ایمنی صنایع غذایی همچون HACCP، BRC و IFS می باشد.

نکته مهم: پرتونگاری X به عنوان تابش یونیزه کننده طبقه بندی می شود. با این حال ، پرتونگاری X تابش رادیواکتیو نیست! مطابق با دستورالعمل اتحادیه اروپا 1999/2 / EC ، سیستم های اشعه ایکس Sesotec به دلیل حداقل انرژی تابش می تواند برای بازرسی آلاینده مواد غذایی حتی با محصولات ارگانیک مورد استفاده قرار گیرد. سیستم بازرسی محصول RAYCON مطابق دستورالعمل اشعه ایکس آلمان است.

 

نظارت، بازرسی و کنترل کیفیت محصول و مواد غذایی بااشعه ایکس و متال دتکتور برای محصولات گوشت، مرغ، ماهی ، فراورده های گوشتی، سوسیس، کالباسف همبرگر

 

بازرسی و تشخیص ناخالصی ها در فرآیند تولید مواد پروتئینی

به طور معمول دستگاه فلزیاب متال دتکتور در ابتدای خط تولید فراورده های گوشتی با هدف بازرسی، تشخیص و جداسازی انواع ناخالصی های فلزی قرار می گیرد. دستگاه فلزیاب متال دتکتور همچنین برای محافظت از ماشین آلات تولید فراورده های گوشتی مورد استفاده قرار می گیرند و در بعضی مواقع جنبه ثانویه برای کشف مواد خارجی دارند. ولی در هر صورت وجود دستگاه فلزیاب  متال دتکتور در صنعت پروتئینی الزامی است.

دستگاه فلزیاب متال دتکتور اصلی ترین قسمت از فرایند بازرسی و کنترل کیفیت از لحاظ وجود ناخالصی  فلزی هستند که قبل از چرخ گوشت های صنعتی، آسیاب و دستگاه های فراوری گوشت قرار می گیرند. دستگاه فلزیاب متال دتکتور قبل از اینکه اندازه گوشت و مرغ و مواد پروتئینی کوچک شود و تشخیص آنها در انتهای خط تولید سخت شود  و قبل از توزیع فراورده های گوشتی، در همان ابتدای خط تولید ناخالصی های فلزی را شناسایی جداسازی و حذف می کنند.

برای برش های گوشتی که از مرحله جداسازی از استخوان عبور کرده اند، بازرسی و تشخیص فلز بسیار مهم است زیرا ممکن است از مرحله شقه شدن، یا قبل از آن فلزی را با خود حمل کرده باشند.

 

 

دستگاه بازرسی با اشعه ایکس ایمن ترین روش برای یافتن استخوان در میان گوشت

دستگاه بازرسی با اشعه ایکس برای تشخیص استخوان در گونه های مختلف پروتئین استفاده می شود، اما بیشترین تقاضا را در طیور در مراحل اولیه برای از بین بردن هرچه بیشتر استخوان قبل از پردازش بیشتر دارد. حذف زود هنگام استخوان، مادامی که استخوان ها در سایز بزرگتر در گوشت می باشد، خطر ابتلا به قطعات کوچک غیر قابل کشف در بسته های مصرفی را کاهش می دهد.

تشخیص ناخالصی در فرآیندهای میانی تولید، می تواند از طریق سیستم های بازرسی با اشعه ایکس باشد که همان عملکرد فوق را دارند. این بازرسی را می توان فصل مشترکی بین بازرسی و تشخیص در ابتدای خط تولید و مرحله میانی در نظر گرفت.

طیور جوانی که تقریباً به صورت 5 تا 6 هفته ای ذبح می شوند، دارای استخوان هایی هستند که کمتر رشد کرده اند و به دلیل کم بودن میزان کلسیفیکاسیون در استخوان طیور جوان در مقایسه با گوشت گاو که رشد بیشتری در هنگام ذبح داشته است، تشخیص آنها دشوار است. همچنین تشخیص استخوان های ماهی در برخی از گونه های ماهی به دلیل اندازه و ترکیب آنها دشوار است.

 

 

سیستم های بازرسی با اشعه ایکس بر روی نوار نقاله

بازرسی و کنترل کیفیت محصول از لحاظ وجود ناخالصی و مواد زائد در میان فرآیند تولید می تواند شامل سیستم های خط لوله بر روی محصولاتی از جمله پمپاژ امولسیون سوسیس یا مرغ باشد. در چند سال گذشته استفاده از سیستم های بازرسی با اشعه  X بر روی خط لوله تولید برای طیور متداول بود. هنگامی که محصول در خط لوله پمپ می شد به ظاهر و بافت مرغ آسیب می رساند، به خصوص اگر محصول بیش از یک بار مورد بازرسی قرار می گرفت. امروزه بازرسی مرغ و طیور از لحاظ وجود ناخالصی و مواد زائد، از طریق سیستم های اشعه ایکس X بر روی نوار نقاله انجام می گیرد.

 

نظارت، بازرسی و کنترل کیفیت مواد غذایی، گوشت و فراورده های گوشتی ، سوسیسو کالباس، همبرگر، تن ماهی با اشعه ایکس و متال دتکتور، دیباج صنعت پاسارگاد

 

بهترین حالت تشخیص استخوان در گوشت زمانی است که گوشت خام می باشد زیرا فرایند پخت باعث همگرایی چگالی بین گوشت و استخوان و شستشوی کلسیم درون استخوان می شود که این خود نشانگری برای تشخیص در سیستم بازرسی اشعه ایکس خواهد بود.

 

 

تشخیص مطمئن ناخالصی فلزی در خطوط لوله تولید مواد غذایی

دستگاه متال دتکتور لوله ای (فلزیاب صنعتی) برای قرار گرفتن در لوله ورودی به یک کانکتور سوسیس یا دستگاه استافر بسیار موثر هستند. دهانه های کوچک تر و ارائه محصول خوب، سبب عملکرد فرکانسی بالاتر و تشخیص مناسب تر دستگاه متال دتکتور لوله ای به خصوص برای تشخیص فولاد ضد زنگ (استنلی استیل) در مقایسه با سیستم های نوار نقاله ای شود. سوسیس و کالباس های بسته بندی شده توسط گیره های آلومینومی نمی توانند توسط متال دتکتور نوار نقاله مورد بازرسی قرار گیرند، زیرا در این حالت گیره به عنوان ناخالصی فلزی شناسایی می شود بنابر این متال دتکتورهای لوله ای بهترین انتخاب هستند. برای کاربرد هایی که بافت مواد پروتئینی شکننده و مستعد لکه دار شدن ( مثل گوشت گاو یا سوسیس گوشت گاو) است، متال دتکتور های لوله ای با لایه محافظ آب موجود می باشد. لایه محافظ آب اجازه می دهد تا آب گرم در لوله به گردش در بیاد و لوله را به حدی گرم نماید که چربی ها به لوله نچسبند و سبب کاهش ذرات به جا مانده شود. این نوع دستگاه متال دتکتور در فرایند میانی تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خرید فروش دستگاه متال دتکتور فلزیاب صنعتی برای مواد غذای، خمیر، گوشت، سوسیس، کالباس، همبرگر، دیباج صنعت پاسارگاد

 

 

اولویت در انتخاب سیستم نظارت و بازرسی با ایمنی مواد غذایی است

نظارت و بازرسی در پایان خط تولید مواد غذایی و پروتئینی براساس قوانین، استاندارد هایBRC ، IFS و دستورهای عملیاتی هنوز متداول ترین شکل تشخیص آلاینده ها و ناخالصی ها و مواد زائد برای تولید کنندگان در مقیاس پایین می باشد. این نوع بازرسی ماده غذایی با این تفکر انجام می شود که با ورود محصول به بسته بندی نهایی، خطر ورود آلودگی خارجی کاهش می یابد.

انتخاب بین نصب دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) یا سیستم کنترل کیفیت و بازرسی محصول با اشعه ایکس در انتهای خط باید بر این اساس باشد که برای محصول مورد نظرکدامیک از تکنولوژی ها به بهترین وجه خطرات ایمنی مواد غذایی را تعیین می کند، چه نوع ناخالصی یا مواد زائد در ماده غذایی مد نظر برای شناسایی است و باید تعادلی بین هزینه، ریسک و عملکرد در نظر گرفته شود. امروزه، استفاده از سیستم بازرسی با اشعه ایکس X و یا دستگاه فلزیاب متال دتکتور در کانون توجه بسیاری از برنامه های ایمنی مواد غذایی در دنیا قرار گرفته است. رویکرد فعال  و رایج در جهت کاهش ریسک در صنایع مواد غذایی و پروتئینی، نصب سیستم های بازرسی با اشعه ایکس و دستگاه متال دتکتور ابتدای فرایند و در میان فرایند است. این سیستم ها پس از نصب، سبب کاهش زمان توقف تولید به دلیل کاهش خرابی ماشین آلات و ضایعات کمتر محصول خواهد شد.

خرید، فروش دستگاه متال دتکتور نوار نقاله فلزیاب صنعتی، برای مواد غذایی، صنایع غذایی، سوسیس، کالباس، گوشت، مرغ، دیباج صنعت پاسارگاد

 

تجربه مشتریان

1.دستگاه متال دتکتور در کارخانه گوشت و فراورده های گوشتی  Haspel  آلمان

هدف: تشخیص ناخالصی فلزی برای ایمنی و خلوص فرآورده های گوشتی

دستگاه مورد استفاده: دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) شرکت SESOTEC مدل INTUITY دارای بالاترین عملکرد در تشخیص ناخالصی فلزی، عملکرد آسان، حداقل ریجکت ناصحیح

 

خرید فروش دستگاه متال دتکتور فلزیاب صنعتی به کارخانه گوشت و فراورده های گوشتی در آلمان، دیباج صنعت پاسارگاد

 

شرکت Fleischmanufaktur Haspel e.K. در شهر  Dombühl آلمان، دارای بیش از 25 سال تجربه در خرید، فراوری و فروش گوشت می باشد. این شرکت متکی بر خلاقیت و کیفیت می باشد و بیش از 200 کارمند در این شرکت مشغول به فعالیت هستند. این شرکت اهمیت بسیار زیادی به استاندارد های ملی و بین المللی کیفیت همچون QS seal  و IFS می دهد. هدف این شرکت فقط دستیابی به استاندارهای کنترل کیفیت نیست. این شرکت ادعا می کند که با وجدانی آرام کالاهای خود را وارد بازار مصرف می نماید.

 

خرید فروش دستگاه متال دتکتور نوار نقاله ، فلزیاب صنعتی نوار نقاله، برای مواد غذایی، صنایع غذایی، گوشت، مرغ، سوسیس، کالباس، همبرگر

 

طیف گسترده ای از گوشت گاو تازه و یخ زده و همچنین فرآورده های گوشتی موجود در آن با بسته بندی های مختلف از 200گرم تا شش کیلوگرم، با اثر محصول* بسیار بالا نیاز به دستگاه فلزیاب متال دتکتور با تکنولژی بسیار بالا برای تشخیص فلزات دارد. این شرکت نیاز به بازرسی کالاهای خروجی به میزان 130 تن گوشت و فرآورده های گوشتی فرآوری شده در روز دارد.

("اثر محصول" یک عامل مهم در تشخیص دستگاه متال دتکتور است که باعث رد نادرست  محصول می شود. این اتفاق به دلیل ویژگیهای خاصی از محصول مورد بازرسی (مانند نمک زیاد یا رطوبت) ایجاد می شود که ایجاد تداخل در تشخیص می کنند. در هنگام انتخاب دستگاه متال دتکتور باید به این نکته توجه خاص شود. شرکت Sesotec با تکنولوژی های مدرن این اثر را به حداقل ممکن رسانده است.)

نوار نقاله UNICON از شرکتSesotec  به همراه دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی)، ثبات عملکردی و بهداشت را در حداکثر تشخیص ناخالصی فلزی و عملکرد آسان تضمین می کند.

فناوری "فرکانس چندگانه همزمان" دستگاه متال دتکتور مدل INTUITY به شرکت هاسپل امکان بازرسی محصول از سه خط بسته بندی مختلف با همان فلزیاب را می دهد. مدیر تولید کارخانه هاسپل می گوید: "تغییر سریع برنامه های مختلف از طریق سیستم کنترلی، موجب ایجاد عملکردی بسیار مهم و کاربردی برای ما به دلیل  وجود سه خط تولید مذکور شده است."

در  فناوری "فرکانس چندگانه همزمان"، دو فرکانس بین 0 تا 900 کیلو هرتز به صورت موازی کار می کنند. بسته به نوع محصول این دو نوع فرکانس انتخاب می شوند و دستگاه متال دتکتور INTUITY به طور همزمان از این دو فرکانس برای دستیابی به بهترین نتایج تشخیص فلز استفاده می کند.

 

دستگاه متال دتکتور نوار نقاله، فلزیاب نوار نقاله برای گوشت، مرغ، فراورده های گوشتی، سوسیس، کالباس، همبرگر، مواد غذایی، صنایع غذایی، دیباج صنعت پاسارگاد

 

هدف هاسپل این بود که بتواند متنوع ترین محصولات گوشتی در اندازه بسته بندی های مختلف را با بهترین حساسیت های ممکن بازرسی کند. اگرچه دستگاه های متال دتکتور Sesotec از قبل شناخته شده است، آزمایشاتی با دستگاه های تولید کنندگان مختلف برای مقایسه عملکرد فناوری جدید" فرکانس چندگانه همزمان" انجام شد.. در نهایت تمایل شرکت هاسپل به خرید دستگاه فلزیاب متال دتکتور مدل INTUITY از  شرکت Sesotec با بالاترین عملکرد تشخیص فلز و کارکرد بسیار ساده برای اپراتور بود. علاوه بر این ، عملیاتی بی عیب و نقص و پایدار و بدون اشتباه در ریجکت محصول و با بهترین حساسیت به فولاد ضد زنگ، منجر به رضایت کامل مشتری گردید. بار دیگر همکاری Haspel و Sesotec تأیید گردید.

 

 

2.دستگاه بازرسی محصول و کنترل کیفیت از لحاظ ناخالصی با اشعه ایکس در کارخانه تولید سوسیس و کالباس در کانادا

نتیجه: سیستم بازرسی محصول با اشعه ایکس به این شرکت کانادایی کمک کرد تا گواهینامه SQF دریافت نماید.

دستگاه بازرسی مورد استفاده: دستگاه نظارت و بارسی محصول شرکت SESOTEC مدل RAYCON

 

نظارت و بازرسی با اشعه ایکس در کارخانه تولید سوسیس و کالباس و همبرگر در کانادا ، دیباج صنعت پاسارگاد

 

مشکل کارخانه این بود که  صدور گواهینامه SQF به فن آوری هایی برای تشخیص و جداسازی ناخالصی ها و مواد زائد دارد. این شرکت بسیار علاقه مند به پیشتازی در بازاری رقابتی بود که کیفیت و خلوص مواد اولیه حرف اول را در آن می زد. برای رقابت در چنین بازاری و بدست آوردن سهم مشتری بیشتر، گرفتن گواهینامه ایمنی مواد غذایی گریز ناپذیر است. بنابراین این شرکت تلاش کرد تا با ابتکار عمل گواهینامه SQF (-Safe Quality Food Institute موسسه کیفیت ایمن برای غذا) را دریافت نماید. مهم ترین شرط برای SQF "فناوری برای تشخیص و جداسازی ماده خارجی و ناخالصی" می باشد.

راه حل این مشکل استفاده از سیستم بازرسی اشعه ایکس برای شناسایی ناخالصی بود. این مشتری دستگاه بازرسی اشعه ایکس مدل را   RAYCONرا از شرکت Sesotec خرید. این دستگاه دارای یک پنجره بازرسی بزرگ در ابعاد 150*300 میلیمتر می باشد. دستگاه بازرسی اشعه ایکس مدل RAYCON بسیار پر سرعت می باشد و می تواند محصولات بسته بندی شده را با سرعت 300 بسته در دقیقه (بسته به طول بسته بندی) مورد بازرسی و شناسایی قرار دهد و همه مواد مغناطیسی و غیر مغناطیسی مثل شیشه، سرامیک، سنگ، استخوان، پلاستیک و ... را حتی  در صورت بسته بندی شدن در فویل های آهنی شناسایی نماید.

 

نظارت، بازرسی و کنترل کیفیت با اشعه ایکس و دستگاه متال دتکتور برای مواد غذایی، سوسیس ، کالباس، همبرگر، فراورده های گوشتی، دیباج صنعت پاسارگاد

دستگاه بازرسی با اشعه ایکس RAYCON علاوه بر انجام وظیفه اصلی خود در شناسایی ذرات خارجی در جریان محصول، RAYCON همچنین می تواند محصولاتی که از لحاظ شکل ظاهری مشکل دارند را شناسایی نماید.علاوه بر این، این دستگاه می تواند وزن ا درست محصول را نیز تشخیص دهد.

سیستم بازرسی و کنترل کیفیت با اشعه ایکس RAYCON می تواند محصولات در اندازه و شکل های مختلف را در همان خط تولید با استفاده از نرم افزار بی نظیر چند محصوله و چند خطی بازرسی کند.

سیستم بازرسی با اشعه ایکس RAYCON می تواند اشکال خاص بسته بندی شده محصول را بیاموزد و در نتیجه این امکان را برای مشتری فراهم می آورد تا محصولات مختلف را بدون تحریک مثبت کاذب و با بهینه سازی عملکرد تشخیص روی یک خط تولید مورد نظارت و بازرسی قرار دهد. سیستم عامل دستگاه نظارت مواد غذایی با اشعه ایکس به همراه صفحه نمایش لمسی آن به اپراتور تصویری واضح از هر یک از بسته بندی های سوسیس و کالباس مورد بازرسی نشان می دهد.

نتیجه: دریافت موفقیت آمیز گواهینامه SQF و استاندارد صنایع غذایی و گواهینامه ایمنی مواد غذایی پس از نصب سیستم بازرسی و نظارت بر مواد غذایی با اشعه ایکس

مدیر این کارخانه کانادایی که سودآوری سیستم بازرسی و نظارت بر مواد غذایی RAYCON را در عمل درک نموده است، می گوید: " سیستم بازرسی و نظارت بر موادغذایی با اشعه ایکس مدل RAYCON از شرکت Sesotec یک بخش اساسی از سیستم ایمنی مواد غذایی ما است و من همچنان تحت تأثیر سطح خدمات ارائه شده توسط شرکت Sesotec هستم. "

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) و دستگاه نظارت، بازرسی و کنترل کیفیت با اشعه ایکس برای مواد غذایی مختلف، با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.