مقایسه متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس از بعد عملکرد تشخیص، کاربرد و قیمت

مقایسه متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس از بعد عملکرد تشخیص، کاربرد و قیمت

مقایسه متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس از بعد عملکرد تشخیص، کاربرد و قیمت

هنگامی که استانداردهای ایمنی غذا رایج شد، برای مدت زمان زیادی متال دتکتور ها تنها سیستم هایی بودند که ایمنی محصولات غذایی را تضمین می کردند. دستگاه اشعه ایکس در مقایسه با متال دتکتور ها محصولات جدید تری هستند. در این مقاله سعی داریم با ارائه مقایسه ای بین نحوه عملکرد، ناخالصی مورد تشخیص، قیمت و دیگر خصوصیات متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس راهکاری آسان برای انتخاب بین این دو دستگاه ارائه دهیم.

 

ماشین اشعه ایکس، دستگاه اشعه ایکس، دستگاه پرتو ایکس، بازرسی با اشعه ایکس، متال دتکتور، ایمنی مواد غذایی، تضمین کیفیت

دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده دستگاه های بازرسی با اشعه ایکس صنایع غذایی

 

مقایسه نحوه تشخیص و عملکرد متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس

اصولاً انواع مختلفی از متال دتکتور وجود دارد که با روش های مختلف تشخیص کار می کنند. در صنایع غذایی، فلزیاب ها معمولاً از روش فرستنده - گیرنده استفاده می کنند. این متال دتکتور ها به کویل فرستنده و دو کویل گیرنده مجهز هستند. کویل فرستنده یک میدان الکترومغناطیسی ثابت ایجاد می کند. هنگامی که یک ذره فلزی از درون متال دتکتور عبور می کند، با میدان الکترومغناطیسی تداخل می کند و باعث می شود سیگنالی توسط سیم پیچ های گیرنده شناسایی شود. واحد الکترونیکی در متال دتکتور این سیگنال را تجزیه و تحلیل می کند، ارزیابی می کند و یک ناخالصی فلزی را نشان می دهد. به طور معمول متال دتکتور ها در صنایع غذایی به واحدهای ریجکت اتوماتیک مجهز هستند که مستقیماً محصول آلوده را از خط تولید جدا می کنند.

متال دتکتور، اشه ایکس، بازرسی با اشعه ایکس، تضمین کیفیت، کنترل کیفیت، ماشین پرتو ایکس، متال دتکتور صنایع غذایی، متال دتکتور نوار نقاله

 

فناوری دستگاه پرتو ایکس بر اساس اختلاف چگالی  کار می کند. شکل زیر نشان می دهد هرچه دانسیته ناخالصی بالاتر از 1 باشد، فرآیند تشخیص آسان تر است. از آنجایی که دستگاه اشعه ایکس با روش اختلاف دانسیته کار می کند میزان آلاینده های فیزیکی قابل شناسایی در آن بیشتر است. به صورت کلی ناخالصی هایی که در آب فرو روند و روی سطح آب نمانند قابل تشخیص توسط دستگاه پرتو ایکس هستند.

 

اشعه ایکس، بازرسی بااشعه ایکس، پرتو ایکس، دستگاه پرتو ایکس، دستگاه اشعه ایکس، ماشین پرتو ایکس، تشخیص سنگ، تشخیص شیشه، تشخیص فلز

 

مقایسه تشخیص نوع آلاینده فیزیکی در متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس

متال دتکتور قابلیت تشخیص فلز آهنی، فلز غیر آهنی و انواع استنلس استیل را دارد. از سوی دیگر دستگاه اشعه ایکس برای تشخیص انواع فلزات، سرامیک، شیشه، سنگ، استخوان و پلاستیک های متراکم مناسب می باشد. لازم به ذکر است دستگاه های بازرسی با اشعه ایکس قابل ارائه توسط شرکت دیباج صنعت پاسارگاد علاوه بر تشخیص ناخالصی، قابلیت تشخیص سطح پر شدگی محصول، تشخیص شکستگی محصول، ناقص بودن محصول، شمارش محصول، عکس پرتو ایکس از محصول را نیز دارد. همچنین دستگاه های متال دتکتور قابل ارائه توسط شرکت دیباج صنعت پاسارگاد قابلیت تشخیص ناخالصی فلزی در درون بسته بندی متالایزر را از طریق استفاده از هوش مصنوعی دارد.

 

متال دتکتور، متال دتکتور نوار نقاله، متال دتکتور تونلی، ماشین اشعه ایکس، دستگاه اشعه ایکس،دستگاه پرتو ایکس، قیمت، خرید، ایمنی مواد غذایی، HCCP

 

مقایسه انواع متال دتکتور و دستگاه پرتو ایکس

متال دتکتورها دارای تنوع بیشتری نسبت به دستگاه اشعه ایکس هستند. به عنوان مثال متال دتکتور ثقلی برای محصولات پودری و گرانولی در حال ریزش، متال دتکتور پنوماتیک برای نصب بر روی لوله های انتقال مواد، متال دتکتور خمیر و مایعات، برای شناسایی ناخالصی فلزی در حین عبور مایعات و متال دتکتور تونلی یا متال دتکتور نوار نقاله برای تشخیص مواد فله یا محصول نهایی بر روی نوار نقاله هستند. این در حالی است که دستگاه بازرسی برای اشعه ایکس به صورت تونلی و بر روی نوار نقاله نصب می شود و هدف از آن شناسایی آلاینده فیزیکی در محصول نهایی است.

متال دتکتور، متال دتکتور نوار نقاله، متال دتکتور تونلی، متال دتکتور ثقلی ریزشی، متال دتکتور صناع غذایی، متال دتکتور چوب، متال دتکتور گندله آهن، متال دتکتور پوشک

دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور

 

مقایسه قیمت خرید متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس

نظر به اینکه در دستگاه بازرسی محصول با اشعه ایکس از ژنراتورهای پرتو ایکس استفاده می شود، هزینه خرید این دستگاه بالاتر از هزینه خرید متال دتکتور می باشد. قطعا نوع متال دتکتور، سایز متال دتکتور و حساسیت تشخیص متال دتکتور و از طرف دیگر سایز دستگاه اشعه ایکس و تعداد ژنراتور دستگاه اشعه ایکس، انواع روش های ریجکت محصول حاوی ناخالصی، انواع نرم افزار های کاربردی و نوع سیستم عامل ها بر هزینه این دو نوع دستگاه تاثیر خواهد گذاشت ولی به صورت کلی دستگاه پرتو ایکس سطح سرمایه گذاری بالاتری نسبت به متال دتکتور دارد. همچنین مراقبت های مورد نیاز در هنگام استفاده اپراتور از دستگاه اشعه ایکس بیشتر از متال دتکتور می باشد.

 

قیمت متال دتکتور، خرید متال دتکتور، مقایسه متال دتکتور، نقد متال دتکتور، چه عواملی در تشخیص فلز تاثیر دارند؟، قیمت اشعه ایکس، خرید دستگاه پرتو ایکس

 

متال دتکتور یا دستگاه اشعه ایکس؟ مسئله این است!

واقعیت این است که انتخاب متال دتکتور یا دستگاه اشعه ایکس کاملا به این موضع بستگی دارد که نوع آلاینده های فیزیکی در خط تولید شما از چه نوع است؟ اگر تنها ناخالصی های خط تولید شما فلزات آهنی یا غیر آهنی یا استنلس استیل ناشی از فرسایش خطوط، خطای اپراتور، آلودگی مواد وردوی به کارخانه و ... می باشد، قطعاً متال دتکتور انتخاب درست است. اگر محصولات شما در بسته بندی های متالایز هستند و هنوز تنها نوع آلودگی فیزیکی ممکن ناخالصی فلزی است، باز هم پیشنهاد ما به شما متال دتکتور های قابل ارائه توسط شرکت دیباج صنعت پاسارگاد است که با استفاده از هوش مصنوعی قابلیت تشخیص فلز در بسته بندی های متالایز را دارد. در صورتی که محصول شما دارای اثر محصول یا product effect است ( اثر محصول به رسانایی ذاتی محصول به دلیل رطوبت، نمک و ... در آن گفته می شود.) ولی کماکان تنها نوع آلاینده فیزیکی از نوع فلزی است هنوز هم نیازی به استفاده از دستگاه اشعه ایکس نیست و متال دتکتور های قابل ارائه توسط شرکت دیباج صنعت پاسارگاد این مشکل را نیز حل می کنند.

اما اگر علاوه بر ناخالصی های فلزی، به عنوان مثال احتمال ورود خرده شیشه به خط تولید شما به دلیل استفاده از بطری های شیشه ای وجود دارد، یا شما تولید کننده مواد پروتئینی هستید که وجود استخوان در محصول شما  (به طور مثال فیله مرغ، ناگت، همبرگر و ...) منجر به شکایت و نارضایتی مشتری می شود، یا به هر نحوی به دلیل استفاده از مواد طبیعی در خوراک، سنگ ریزه و یا سرامیک و ... وارد خط تولید و محصول شما می شود، قطعاً راهکار مناسب برای شما خرید دستگاه اشعه ایکس است. اگر بعد از مطالعه این مقاله هنوز هم دچار تردید در انتخاب بین متال دتکتور و دستگاه اشعه ایکس هستید، با متخصصین فنی شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید و از مشاوره رایگان در این زمین بهره ببرید.

 

کاربرد متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس در صنایع غذایی

متال دتکتور ها و دستگاه پرتو اشعه ایکس می توانند در بخش های مختلف صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرند. برخی از این صنایع به شرح زیر می باشند:

خلوص محصولات خود را به ما بسپارید.

 

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع سیستم های جداسازی شامل متال دتکتور، دستگاه اشعه ایکس (ماشین پرتو ایکس)، مگنت صنعتی، سیستم فیلتراسیون صنعتی، استرینر، دستگاه سورتر و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین فنی این شرکت در تماس باشید.