متال دتکتور و مگنت در صنایع معدنی، کارخانجات سیمان و ساخت آجر

متال دتکتور و مگنت در صنایع معدنی، کارخانجات سیمان و ساخت آجر

 

متال دتکتور در صنایع معدنی، کارخانجات سیمان و ساخت آجر

متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) در صنایع معدنی، کارخانجات سیمان، آجر سازی و ... برای محافظت از سنگ شکن ها، تسمه ها و سایر تجهیزات پایین دست در برابر آلودگی فلزی استفاده می شود. متال دتکتور انواع فلزات آهنی و غیر آهنی، مغناطیسی و غیر مغناطیسی، استنلس استیل (فولاد ضد زنگ)، استیل بگیر، استیل نگیر، آلومینیم، برنج و ... را تشخیص و جداسازی می کند. فلزی که باید شناسایی شود، بسته به مشخصات تجهیزات محافظت شده، بسیار متفاوت است. ابعاد فلز قابل تشخیص، حساسیت دستگاه متال دتکتور را تعیین می نماید. به کوچکترین اندازه فلز که باید توسط دستگاه متال دتکتور تشخیص داده شود، حساسیت گفته می شود.

 

متال دتکتور، مگنت صنعتی، فلزیاب صنعتی برای سیمان، آجر، فولاد، روی، مس، صنایع معدنی

 

متال دتکتور نوار نقاله (فلزیاب صنعتی) به راحتی می توانند به صورت کمربندی یا تونلی به نوار نقاله هایی که برای سنگ شکن ها ، آسیاب ها و ماشین آلات مشابه هستند نصب شود. این نوع متال دتکتور ها مناسب صنایع معدنی همچون معادن سنگ آهن، کارخانجات ساخت آجر، کارخانه های سیمان، معادن زغال سنگ، بازیافت مصالح ساختمانی، کارخانه شن و ماسه و ... استفاده نمود.

 

چه نوع ناخالصی های فلزی در صنایع معدنی، سیمان سازی و آجر سازی وارد محصول می شود؟

در صنایع معدنی، پیچ و مهره های سقفی می توانند با محصول در نقاط انتقال مخلوط شوند. ناخالصی های فلزی دیگر که ممکن است وارد فرآیند تولید شوند، دندانه های جلویی لودرها یا قطعات جدا شده از از سنگ شکن ها در اثر فرسایش می باشد که معمولاً از جنس استیل منگنز بالا است که توسط آهنربا (مگنت صنعتی) قابل برداشت نیست و تشخیص آن دشوارتر از سایر اشکال استیل است.

ناخالصی های فلزی معمول در صنایع معدنی، سیمان و ... شامل دندانهای حفاری، میله های حفاری، صفحه های سنگ شکن، میله ها، زنجیرها و پیچ و مهره ها  خواهد بود.

 

متال دتکتور، فلزیاب صنعتی و مگنت صنعتی برای سیمان، فولاد، روی، مس، آجرسازی

 

نحوه عملکرد متال دتکتور در صنایع معدنی، سیمان سازی و آجر سازی

متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) در طیف گسترده ای از طرح ها موجود است که نحوه عملکرد در همه آنها به این صورت می باشد. به زبان ساده، در داخل متال دتکتور کویلی است که با عبور جریان برق از آن، یک میدان مغناطیسی تولید می کند. این میدان مغناطیسی تا قبل از ورود ناخالصی فلزی پایدار است. به محض ورود یک فلز به این میدان، تغییر در میدان مغناطیسی ایجاد شده و پس از آن سنسور ها، شروع به هشدار برای جداسازی فلز می دهند.

 

عملکرد متال دتکتور سیمان، صنایع معدنی، پودر، معدن، فولاد

در یک معدن، متال دتکتور ها معمولاً در زیر یا در اطراف یک تسمه نقاله به صورت کمربندی یا تونلی قرار دارند. هنگامی که ناخالصی فلزی وارد میدان مغناطیسی متال دتکتور می شود، سیستم های کنترلی نوار نقاله را متوقف می سازند و یا آن را از جریان تولید کنار می زنند.

 

انواع مگنت های صنعتی برای صنایع معدنی، کارخانجات سیمان و آجر سازی

در حالی که متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) تمام اشیاء فلزی را تشخیص و جداسازی می کند، جداکننده های مغناطیسی یا آهنربای صنعتی (مگنت صنعتی)  فقط فلز آهنی و مغناطیسی را جذب و حذف می کنند. مگنت صنعتی و متال دتکتور معمولاً با هم استفاده می شوند. ناخالصی های فلزی آهنی توسط مگنت صنعتی جداسازی می شوند  و ناخالصی هایی از جنس فلزات غیر آهنی (به عنوان مثال استیل منگنز) توسط متال دتکتور جداسازی می شوند.

  • مگنت صنعتی از نوع هنگر یا آویز
  • مگنت صنعتی از نوع استوانه ای یا درام
  • مگنت صنعتی از نوع درام خشک
  • مگنت صنعتی از نوع درام مرطوب
  • مگنت صنعتی از نوع نواری چرخان

 

مگنت صنعتی برای کارخانجات سیمان، آجر سازی، پودر میکرونیزه، صنایع معدنی

 

انواع متال دتکتور های صنعتی

متال دتکتور ها بر حسب نوع کاربرد  و نوع صنعت در انواع مختلفی ارائه می شوند:

 

متال دتکتور ها علاوه بر صنایع معدنی، کارخانجات سیمان، آجر سازی، کارخانه شن و ماسه و .. در صنعت فولاد، صنعت روی ومس، صنعت پلاستیک، لاستیک، مستربچ سازی، صنایع شیمیایی، صنایع پتروشیمی و پایین دست پتروشیمی، صنعت چوب، صنایع غذایی، صنعت پودر های میکرونیزه، صنایع کاغذ، صنایع نساجی و صنعت بازیافت پلاستیک، بازیافت شهری و ... کاربرد دارد.

 

متال دتکتور صنایع معدنی، سیمان، آجرسازی، فولاد، روی، مس به همراه مگنت صنعتی

 

نصب متال دتکتور و مگنت صنعتی قدرتمند، محافظت از تجهیزات پردازشی و فرآیندی را تضمین می کند. حضور ناخالصی های فلزی در فرآیند تولید نه تنها سبب آسیب رسیدن به سنگ شکن ها، آسیاب ها، نقاله ها و دیگر تجهیزات می شود بلکه سبب توقف تولید نیز می گردد و از این رو ضررهای مالی کارخانه را مضاعف می نماید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از وب سایت شرکت دیباج صنعت پاسارگاد بازدید نمایید و یا با متخصصین این شرک تماس حاصل فرمایید.