متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس در تولید پوشک بچه و صنایع سلولزی با هدف کنترل ایمنی و تضمین کیفیت

متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس در تولید پوشک بچه و صنایع سلولزی با هدف کنترل ایمنی و تضمین کیفیت

دستگاه متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس در تولید پوشک بچه و صنایع سلولزی با هدف کنترل ایمنی و تضمین کیفیت

صنعت تولید پوشک بچه و انواع محصولات سلولزی و بهداشتی علاوه بر تضمین کیفیت محصول از لحاظ عدم ایجاد حساسیت و جذب بالا، سهولت در استفاده و... باید ایمنی محصول را از لحاظ عدم وجود آلاینده های فیزیکی نیز تامین نمایند. در سراسر دنیا خبرهای زیادی در مورد شرایط ناگوار به وجود آمده در اثر وجود شی تیز و خطرناک در پوشک بچه وجود دارد. تا به حال سوزن، تکه های فلزی، چوب، تکه شیشه در داخل پوشک بچه ها در سراسر دنیا پیدا شده اند.

 

متال دتکتور نوار نقاله پوشک بچه، نوار بهداشتی، پد بهداشتی، دستمال مرطوب، صنایع سلولزی بری تزمین کیفیت

 

 والدین از خود می پرسند که چگونه ممکن است چنین اجسام خطرناکی در پوشک بچه پیدا شوند. در این شرایط تولید کنندگان پوشک بچه باید به سرعت واکنش نشان دهند، محصولات خود را مرجوع کنند و برای از دست ندادن سهم بازار خود توضیحات لازم را آماده نمایند. سلامت مصرف کننده از یک سو و همچنین حفظ آبروی برند و سهم بازار آن حاکی از اهمیت ایمنی و بررسی کیفیت محصولات صنایع سلولوزی همچون پوشک بچه، دستمال کاغذی، پد بهداشتی، پنبه، دستمال توالت، دستمال حوله ای، دستمال مرطوب آرایشی، دستمال مرطوب کودک و ... می باشد. تجهیزات مورد استفاده در این صنایع دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس می باشد.

 

متال دتکتور پوشک بچه، نوار بهداشتی، پد الکلی، پد بهداشتی، صنایع سلولزی، تجهیزات صنایع سلولزی و بازرسی با اشعه ایکس

 

دستگاه متال دتکتور چیست و چه کاربردی در صنایع تولید پوشک بچه، دستمال مرطوب، پد بهداشتی و محصولات صنایع سلولزی دارد؟

متال دتکتور یا فلزیاب صنعتی دستگاهی برای شناسایی و جداسازی انواع فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی، فلزات آهنی و غیر آهنی، انواع استیل، استنلس استیل، آلومینیم، برنج و ... می باشد. این دستگاه در صنایع بسیار مختلفی همچون صنایع سلولوزی و بهداشتی، صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنعت قهوه، صنعت کیک و کلوچه، صنعت گوشت و فراورده های گوشتی، صنایع لبنی، صنایع نساجی، صنایع پلاستیک، صنایع  لاستیک، صنایع پتروشیمی، صنعت چوب، صنعت سیمان و ... کاربرد دارند. مهم ترین فاکتور در انتخاب دستگاه متال دتکتور یا فلزیاب صنعتی، حساسیت متال دتکتور می باشد. حساسیت، کوچکترین ابعاد فلزی است که باید توسط دستگاه متال دتکتور شناسایی شود. متال دتکتور ها بسته به صنایع مورد استفاده در انواع: متال دتکتور نوار نقاله، متال دتکتور تونلی یا کمربندی، متال دتکتور ثقلی، متال دتکتور پنوماتیک و متال دتکتور مایعات. در صنایع سلولوزی متال دتکتور تونلی و یا نوار نقاله بیشتر در انتهای خط تولید و پس از بسته بندی محصولات و در هنگام خروج محصول از کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد. این کار سبب تضمین کیفیت محصول از لحاظ عدم وجود ذرات یا آلاینده های فیزیکی در پوشک بچه، پد بهداشتی، دستمال کاغذی، دستمال مرطوب، و انواع محصولات سلولزی و بهداشتی می شود.

 

 

 

دستگاه بازرسی با اشعه ایکس چیست و چه کاربردی در صنایع تولید پوشک بچه، دستمال مرطوب، پد بهداشتی و محصولات صنایع سلولزی دارد؟

دستگاه بازرسی با اشعه ایکس، دستگاهی با تکنولوژی بالا برای تشخیص و شناسایی انواع آلاینده های فیزیکی از جنس شیشه، پلاستیک، فلز، سرامیک، چوب، استخوان و ... می باشد. از آنجایی که مواد بر اساس دانسیته، فرمول شیمیایی یا ابعاد مکانیکی، اشعه ایکس را متفاوت از مواد اطراف خود جذب می نمایند توسط این دستگاه شناسایی می شوند. علاوه بر تشخیص آلاینده های فیزیکی، این دستگاه می تواند نقص محصولات همچون هوای محبوس و یا سطح پر شدن محصولات مایع را نیز کنترل نماید. ستگاه های بازرسی با اشعه ایکس شرکت Sesotec مطابق با استاندارد EU directive 1999/2/EC  می باشد و حتی برای بازرسی مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

پوشک بچه چگونه تولید می شود و پرخطر ترین مکان های ورود آلاینده های فیزیکی کجا هستند؟

دو جز اصلی پوشک بچه پد جاذب است که به طور معمول از پلیمر هیدروفیل سنتزی به همراه مواد فیبری ساخته می شود، و پارچه ای بافته نشده که محافظ و نگهدارنده پد است.فرآیند تولید پوشک بچه از روی یک تسمه نقاله متحرک شروع می شود که در آن پلیمر با روش های مختلفی فرم دهی شده و شکل می گیرد. در این مرحله بسته به روش انتخاب شده ممکن است آلودگی در محصول ایجاد شود. به عنوان مثال، باقیمانده پلیمر جمع شده قدیمی می تواند فرآیند تشکیل پد جاذب را آلوده کند. همچنین ممکن است قطعات فلزی یا پلاستیکی (که به طور بالقوه می توانند از ماشین آلات تولید یا نوار نقاله سرچشمه بگیرند) در ترکیب قرار گیرند و درون پد جاذب مخلوط شوند.

 

متال دتکتور پوشک بچه، نوار بهداشتی، پد بهداشتی، دستمال مرطوب، فلزیاب صنعتی و دستگاه بازرسی اشعه ایکس

 

در مرحله بعد پارچه محافظ بی بافت پوشک بچه تولید می شود. رزین های پلاستیکی، که در اصل آن چیزی است که منسوجات بی بافت از آن ساخته می شوند، باید روند مونتاژ را طی کنند. بعد از این مرحله، الیاف ذوب، مسطح شده و به وسیله یک غلتک حرارتی به هم می چسبند. این همچنین نقطه ای از تولید پوشک را نشان می دهد که در آن آلودگی هایی که به سرعت پلیمر ذوب نمی شوند می توانند به راحتی با ورق پوشک فشرده شوند و بدون شناسایی و از بین بردن وارد تولید شوند.

بنابراین بهترین روش برای بررسی کیفیت چیست و در کجا باید اعمال شود؟

در صنعت تولید محصولات مراقبت از کودک، روش های کنترل کیفیت پوشک بچه بیشتر مربوط به جذب  و تحمل نشت محصول است که این امر از طریق نسبت پلیمر / فیبر برای اطمینان از جذب بهینه و در نتیجه نشت کمتر کنترل می شود، راحتی و تناسب (بررسی وضعیت پارچه بی بافت محافظ پوشک) و انطباق محصول (تراز کردن مواد) می باشد.

بدیهی است، کیفیت مواد و ارزیابی ریسک  با هدف تضمین کیفیت برای جلوگیری از آلرژی و ناراحتی بسیار حائز اهمیت است، اما آلودگی محصول به اشیاء خارجی نیز می تواند عواقب جدی بر سلامت و ایمنی کودک داشته باشد. مشابه سایر صنایع و خطوط تولید، تولید پوشک یکبار مصرف کاملاً اتوماتیک شده است. اما این جنبه خطرات آلودگی با اشیاء خارجی را از بین نمی برد ، مگر اینکه یک سیستم بازرسی کیفیت نیز جزئی از آن خط اتوماتیک باشد.

 

متال دتکتور پوشک بچه، متال دتکتور نوار تقاله برای پد بهداشتی، نوار بهداشتی، محصولات سلولزی،فلزیاب صنعتی

یکی از تولیدکنندگان بین المللی پوشک بچه درباره اندازه گیری هایی که برای ایمنی، بهداشت و تضمین کیفیت انجام می دهند صحبت می کند. این تولید کننده سیستم کنترل دید آنلاین و همچنین دو متال دتکتور (فلزیاب صنعتی)  برای خط تولید پوشک بچه را پیاده سازی کرده است. یکی از متال دتکتور ها قبل از فرآیند تولید و متال دتکتور دیگر بعد از بسته بندی پوشک قرار گرفته اند. در حالتی که نگرانی از وجود انواع ناخالصی فلزی باشد، نصب متال دتکتور کافی است، اما هنگامی که نگرانی از جهت حضور ناخالصی هایی همچون خرده شیشه، تکه پلاستیک، سنگ ریزه، خرده چوب و ... باشد نصب متال دتکتور به تنهایی کافی نیست. برای تشخیص انواع ناخالصی ها باید از دستگاه بازرسی با اشعه ایکس استفاده نمود.

 

مدیریت سیستم ایمنی، کنترل کیفیت، تضمین کیفیت پوشک بچه، دستمال کاغذی، نوار بهداشتی، محصولات سلولزی با اشع ایکس x ray

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس برای کارخانجات تولید پوشک بچه، پد بهداشتی، دستمال کاغذی، دستمال مرطوب، دستمال توالت، دستمال حوله ای و دیگر محصولات سلولزی با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.