متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس برای شناسایی آلاینده های فیزیکی در ماکارونی، لازانیا، پاستا و فرآورده های آرد سمولینا

متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس برای شناسایی آلاینده های فیزیکی در ماکارونی، لازانیا، پاستا و فرآورده های آرد سمولینا

 

متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس برای شناسایی آلاینده های فیزیکی در ماکارونی، لازانیا، پاستا و فرآورده های آرد سمولینا

تولید ماکارونی و فرآورده هایی از این دست همچون لازانیا، پاستا، پنه، نودل، ورمیشل، انواع محصولات آردی، انواع رشته  همیشه با خطر ورود آلاینده ها به محصولات همراه است که می تواند ناشی از مواد اولیه آلوده، بی دقتی کارکنان و فرسودگی دستگاه های تولید باشد. در نتیجه، با هدف مدیریت ایمنی و کنترل کیفیت محصول، هر روزه تولید کنندگان بیشتری از متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) و آشکارسازنده های آلاینده استفاده می کنند. دستگاه متال دتکتور و اسکنرهای بازرسی و نظارت با اشعه ایکس شرکت Sesotec آلمان، آلاینده های فیزیکی را ردیابی، شناسایی و جداسازی می کنند و این کار را با اطمینان، به صورت کارآمد و کاملا اتوماتیک انجام می دهند.

 

متال دتکتور و بازرسی با اشعه ایکس ماکارونی ، پاستا، لازانیا، ورمیشل، نودل، رشته سوپ

 

چندین دهه است که شرکت Sesotec در سیستم های ردیابی آلاینده فیزیکی، همچون دستگاه متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس در طیفی وسیع تخصص دارد. این دستگاه ها به طور قابل اعتماد، آلاینده ها را در هر مقطع از فرآیند تولید صنایع غذایی تشخیص می دهند. این تلاش ها برای تضمین ایمنی و کنترل کیفیت سبب جلوگیری از شکایت مشتری، فراخوان محصول و آسیب دیدن ماشین آلات می گردد. دستگاه های متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس شرکت Sesotec  آلمان، مطابق با الزامات بهداشتی ویژه صنایع غذایی و استانداردهای تعیین شده برای ممیزی هستند.

 

کارخانه تولید ماکارونی با استفاده از دستگاه متال دتکتور، فلزیاب صنعتی برای تشخیص انواع فلز در ماکارونی، اسپاگتی، لازانیا

 

چرا تشخیص آلودگی در تولید ماکارونی، لازانیا، پاستا و خانواده این محصولات مهم است؟

قانون گذاران، خرده فروشان و مشتریان فشار زیادی بر تولید کنندگان می گذارند تا مواد غذایی ایمن و بدون آلودگی باشند. صدور گواهینامه  و استاندارد های BRC و IFC ، HACCP و ممیزی ها برای تضمین تصویر برند مثبت و فرصت های فروش برای شرکت ها بسیار مهم است. ردیابی آلاینده ها در اینجا نقش اساسی دارد، زیرا همیشه این خطر وجود دارد که آلودگی ها در طی فرایند تولید به محصولات منتهی شوند. این ممکن است از طریق بی دقتی کارمندان، سایش و پوسیدگی ماشین آلات پردازش کننده ساخته شده از فلز ضدزنگ و یا از مواد خام که خود آلوده هستند، رخ دهد.

 

استاندارد HACCP ، ایزو 22000 و استاندارد های مواد غذایی برای ماکارونی، پاستا، لازانیا با استفاده از متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس

 

چه نوع آلودگی هایی می تواند در بسته های ماکارونی، پاستا، لازانیا و فرآورده های آردی ظاهر شود؟

نمونه هایی از آلاینده های فیزیکی که ممکن است به بسته های محصول نهایی راه پیدا کنند به شرح زیر می باشند:

 • اشیاء متعلق به اپراتورهای دستگاه
 • آلاینده های فلزی در لوله های انتقال
 • آلاینده های فلزی از ماشین آلات پردازش در اثر سایش
 • تکه های شکسته دستگاه
 • سنگ ریزه (موجود در مواد اولیه)
 • پلاستیک
 • تکه شیشه

تشخیص فلز در نودل، ماکارونی، اسپاگتی، پاستا، رشته سوپ و لازانیا با استفاده از دستگاه متال دتکتور​​​​​​

برای هر نوع آلاینده ای از چه نوع دستگاهی باید استفاده نمود؟

برای جداسازی انواع آلاینده های فلزی اعم از فلزات آهنی و غیر آهنی از متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) باید استفاده نمود. این دستگاه بسته به نوع صنعت و محل استفاده انواع مختلفی دارد:

 

انواع متال دتکتور صنایع غذایی برای استفاده در تولید مواد غذایی به صورت ثقلی، نوار نقالهف تونلی، کمربندی، پنوماتیک

 

در صورتی که نوع آلودگی به غیر از فلزات باشد، از دستگاه بازرسی با اشعه ایکس استفاده می شود. دستگاه بازرسی با اشعه ایکس انواع آلودگی ها از جنس خرده شیشه، تکه پلاستیک، سنگ ریزه، استخوان، سرامیک، فلز و ... را تشخیص می دهد.

علاوه بر دستگاه متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس، دستگاه سورتینگ مواد غذایی نیز می تواند برای سورتینگ و جداسازی محصولات مرغوب مورد استفاده قرار گیرد.

 

تولید کنندگان ماکارونی از ماشینهای ما کجا و چگونه استفاده می کنند؟

متال دتکتور ها و سیستم های بازرسی با اشعه ایکس ما برای کارهای زیر از جمله موارد دیگر استفاده می شوند:

 • در حین بازرسی کالاهای دریافتی برای بررسی مواد اولیه مانند آرد و سمولینا
 • برای بازرسی خمیر هنگام پردازش، به عنوان مثال قبل از کلندر، پرس خمیر و دستگاه پانچ
 • برای جلوگیری از آسیب به دستگاه میکسر، اکسترودر صنایع غذایی، دای ها و ...
 • در منطقه کالاهای خروجی برای بررسی کیفیت نهایی پس از بسته بندی

 

متال دتکتور، فلزیاب صنعتی برای تشخیص ناخالصی فلزی در ماکارونی، پاستا، پنه، نودل، لازانیا

 

متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس برای چه نوع محصولاتی مناسب است؟

این دستگاه ها برای طیف وسیعی از محصولات صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند و از خانواده محصولات ماکارونی می توان برای تولید مواد غذایی زیر از این دستگاه ها استفاده نمود:

 • ماکارونی در انواع پیکولی، آشیانه ای، فرمی ، نیمه آماده، صدفی، زیتی، پروانه ای، تورتیلیونی، شلز، حلقه ای، فانتزی، رشته ای، پیچی، گوشواره ای، فرمی پفکی، فرمی دیسکی، فرمی فسیلی
 • پاستا، پاستا پیکولی،پنه، اسپاگتی،لازانیا، فتوچینی
 • نودل، ورمیشل
 • رشته آش، رشته سوپ، رشته پلویی

 

متال دتکتور، فلزیاب صنعتی، مگنت برای انواع ماکارونی، پاستا، لازانیا، ارد سمولینا

 

تجربه مشتری از نصب متال دتکتور Sesotec در شرکت Bernbacher  آلمان

دستگاه خریداری شده: متال دتکتور با حساسیت بالا برای کارخانه نودل، متال دتکتور مدل P-Scan برای خطوط لوله برای کنترل کیفیت در صنایع غذایی مطابق با استانداردهای IFS، BRC، HACCP و ایزو22000

 

متال دتکتور ثقلی برای کارخانه تولید نودل، ماکارونی، لازانیا، اسپاگتی

 

شرکت برن باخر در نزدیکی مونیخ آلمان ابتدا به عنوان یک نانوایی کوچک در سال 1898 آغاز به کار کرد و امروزه به یک شرکت خانوادگی بزرگ تبدیل شده است که رشته های نودل را به اشکال مختلف، انواع سس پاستا و دیگر محصولات مرتبط را تولید می نماید .این شرکت بزرگ صنعتی با مساحتی بیش از 20.000 متر مربع حدود 150 نفر کارمند دارند. محصولات این شرکت با کیفیت عالی و مطابق با بالاترین استانداردهای فنی و بهداشتی انجام می شود و بدین دلیل شرکت برن باخر نیاز به متال دتکتوری با حساسیت بالا در تشخیص ناخالصی فلزی داشت.

 

متال دتکتور و بازرسی بااشعه ایکس برای تولید ماکارونی، پاستا، پنه، لازانیا، آرد ، رشته سوپ

 

در درخواست شرکت Bernbacher، تضمین کیفیت مهمترین عامل تعیین کننده بود. با توجه به درخواست مشتری این دستگاه متال دتکتور برای انتهای خط تولید در هنگام پر کردن نودل ها مورد نیاز بود. این شرکت قبل از خرید متال دتکتور، دستگاه را در شرکت Sesotec با استفاده از محصولات تولدی خود تست نمود.تست های لازم بر روی متال دتکتور ثقلی از برند Sesotec مدل P-SCAN انجام گردید.  برای این کاربرد متال دتکتورثقلی با سطح مقطع دایروی بهترین راهکار بود. این متال دتکتورمطابق با نیاز خاص مشتری بود و به راحتی بر روی لوله های استاندارد موجود در کارخانه قابل نصب بود.

 

متال دتکتور، فلزیاب صنعتی و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس برای کارخانجات تولید ماکارونی، اسپاگتی، پنه، نودل، ورمیشل

 

فقط چند آزمایش لازم بود زیرا از همان ابتدا نتایج کاملاً واضح بود. در مورد حساسیت تشخیص دستگاه متال دتکتور، عملکرد فراتر از انتظار مشتری بود و مشتری علاوه بر احساس رضایت در مورد حساسیت تشخیص، از طراحی استاندارد و بهداشتی دستگاه متال دتکتور بسیار خشنود بود. علاوه بر کلیه معیارهای فنی و نتایج مثبت، خدمات عالی و انجام الزامات کامل در پروژه نیز برای تصمیم گیری برای همکاری مستمر با Sesotec تعیین کننده بود.

 

 

دستگاه های متال دتکتور شرکت Sesotec علاوه بر صنعت ساخت ماکارونی و فرآورده های سمولینا، در صنایع لبنی، شیر، پنیر، بستنی، فرآورده های گوشتی و سوسیس و کالباس، تولید قهوه، چای، شیر خشک، غذاهای کنسروی، آماده و نیمه آماده، صنعت نان مکانیزه و کیک و کلوچه و همچنین در صنایع غیر غذایی همچون صنعت پلاستیک، صنعت لاستیک، صنایع پلیمر و پتروشیمی، صنعت تولید مستربچ، کارخانجات تولید صنایع معدنی همچون کارخانه تولید سیمان، آجر، کارخانجات صنایع سلولزی همچون تولید پوشک، پد بهداشتی، دستمال کاغذی و صنایع نساجی و صنایع بازیافت و دیگر صنایع کاربرد دارد. شایان ذکر است که هرکدام از صنایع نیاز به متال دتکتور خاص خود و حساسیت تشخیص منحصر به فرد خود دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید دستگاه متال دتکتور، دستگاه بازرسی با اشعه ایکس و دستگاه سورتینگ مناسب برای خط تولید خود با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.