متال دتکتور محافظ ماشین آلات صنعت تایر، لاستیک و قطعات لاستیکی

متال دتکتور محافظ ماشین آلات صنعت تایر، لاستیک و قطعات لاستیکی

 

متال دتکتور محافظ ماشین آلات صنعت تایر، لاستیک و قطعات لاستیکی 

برای تولید کنندگان لاستیک خودرو و سایر محصولات ساخته شده از لاستیک و رابر، عواقب وجود ناخالصی فلزی که به صورت تصادفی وارد فرایند تولید می شوند می تواند بسیار پرهزینه باشد. خطرات احتمالی وجود ناخالصی های فلزی در تولید محصولات لاستیکی، رابری و تایر، خرابی ماشین آلات و توقف تولید می باشد. ما با دستگاه های متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) این ریسک را به حداقل می رسانیم.

 

خرید فروش قیمت دستگاه متال دتکتور نوار نقاله و فلزیاب صنعتای برای تشخیص فلز، ناخالصی فلزی، فولاد ضد زنگ، در تولید تایر، لاستیک، قطعات لاستیکی

 

متال دتکتور چیست و چه تفاوتی با مگنت صنعتی دارد؟

متال دتکتور (فلزیاب صنعتی)، وسیله ای با بهره گیری از تکنولوژی های مدرن برای تشخیص انواع ناخالصی از جنس فلزات آهنی و غیر آهنی، فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی، آلومینیم، فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)، چدن و ... در میان محصولات می باشد. نکته مهم این است که متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) را با مگنت (آهنربای صنعتی) اشتباه نگیریم. وظیفه مگنت تنها جداسازی فلزات آهنی مغناطیسی است و سایر فلزات را تشخیص نمی دهد. متال دتکتور ها در صنایع مختلفی همچون صنعت تولید لاستیک، تایر و قطعات لاستیکی، صنعت پلاستیک (اکستروژن، دستگاه تزریق، قالب گیری بادی، دستگاه تولید پریفرم، تولید گرانول، تولید مستربچ و ...)، صنایع غذایی، صنایع ساختمانی، صنایع چوبی و ...کاربرد دارند که در این مقاله به صورت اختصاصی به متال دتکتور در صنعت لاستیک و تایر می پردازیم.

متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) بر اساس محل کاربرد در مدل های مختلفی ارائه می شود:

 

چرا شناسایی ناخالصی فلزی در صنعت تولید تایر و محصولات لاستیکی اهمیت دارد؟

برای تولید اقتصادی در صنعت تایر، لاستیک و قطعات لاستیکی، محافظت از ماشین آلات به دلیل استفاده از بالاترین ظرفیت خط تولید و اتوماسیون، امری حیاتی است. ماشین آلات باید در برابر خرابی و توقف تولید، محافظت شوند. قطعات فلزی که بطور اتفاقی وارد فرایند تولید می شوند، چه در مواد ورودی و چه در حین فرآیند تولید، نقش اصلی را به عنوان عامل احتمالی خرابی ماشین آلات و توقف تولید ایفا می کنند. قطعات و یا ناخالصی های فلزی در حین تولید می تواند اکسترودر ها را مسدود کند یا پشت کلندر ها (غلطک) بماند و سبب تغیر شکل و تورفتگی در محصول نهایی مثل لاستیک (تایر) شود. وجود ناخالصی فلزی در لاستیک یا در فرآیند تولید لاستیک سبب کاهش ماندگاری تایر و افزایش ریسک بسیار برای مصرف کننده نهایی شود و ایمنی مصرف کننده نهایی را به خطر بیاندازد. در نتیجه، سیستم های تشخیص و حذف فلزات همچون دستگاه متال دتکتور، بخشی از تجهیزات استاندارد برای حفاظت از ماشین آلات و تضمین کیفیت در صنعت تایر و لاستیک می باشد.

 

دستگاه متال دتکتور نوار نقاله و فلزیاب صنعتی محافظ ماشین آلات تولید تایر، تولید لاستیک، تولید قطعات لاستیکی شرکت دیباج صنعت پاسارگاد

 

تشخیص ناخالصی فلزی در صنعت تایر و لاستیک با چه چالش هایی روبرو است؟

فرمولاسیون لاستیکی مختلف حاوی مقادیر مختلفی از کربن سیاه، اکسیدها و فعال کننده ها است. در نتیجه ناپایداری زیادی در رسانایی ذاتی وجود خواهد داشت. سایر ملاحظات موجود در فرآیند تشخیص ناخالصی فلزی در استیک و تایر، شامل محیط تولید و سرعت نوار نقاله بسیار کند در بسیاری موارد می باشد. این عوامل تشخیص مطمئن قطعات فلزی را در لاستیک و تایر با هدف اجتناب از هشدار اشتباه، دشوار می کند.

دستگاه های متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) Sesotec دارای فناوری پیشرفته تشخیص ناخالصی فلزی (قطعه فلزی در لاستیک یا تایر) با بالاترین درجه حساسیت اسکن هستند. علاوه بر این، آنها می توانند دخالت محیط را به طور فعال مسدود کرده و رسانایی ذاتی مواد را از طریق تنظیمات ذخیره شده برای فرمولاسیون های مختلف لاستیکی جبران کنند. فن آوری "فرکانس چند گانه" امکان بازرسی فرمولاسیون های مرکب با درجه بالایی از رسانایی ذاتی را نیز ممکن می سازد.

 

خرید، فروش و قیمت دستگاه متال دتکتور نوار نقاله برای تشخیص ناخالصی فلزی و میخ و آلومینیم و سرب و قلع در قطعات لاستیکی و تایر و لاستیک

چه نوع قطعات و ناخالصی های فلزی می تواند در لاستیک و تایر ظاهر شود؟

فلزات از هر نوع، ناخالصی هایی هستند که به وفور در صنعت لاستیک و تایر یافت می شوند. آنها می توانند از منابع مختلفی وارد فرایند تولید لاستیک و تایر شوند:

  • ناخالصی و یا قطعه فلزی در مواد ورودی شامل رابر و مواد افزودنی
  • پوسته پوسته شدن یا فرسایش ماشین آلات و لوله ها
  • ناخالصی خهای فلزی ناشی از حمل و نقل در حین تولید
  • موارد شخصی متعلق به اپراتور ها (خودکار ، جواهرات و غیره)

 

دستگاه متال دتکتور و فلزیاب صنعتی برای لاستیک و تایر و قطعه لاستیکی

 

تولید کنندگان لاستیک و تایر از متال دتکتور در کجا استفاده می کنند؟

متداول ترین کاربردهای دستگاه متال دتکتور در صنعت لاستیک و تایر به شرح زیر می باشد:

  • بازرسی کالاهای ورودی لاستیک و مواد افزودنی
  • بازرسی ورق های لاستیکی روی نوار نقاله (قبل از ورود به اکسترودرها یا غلطک ها)
  • بازرسی کیفیت نهایی محصولات قبل از بسته بندی

 

دستگاه متال دتکتور فلزیاب صنعتی برای فروش به صنعت لاستیک، تایر، محصولات و قطعات لاستیکی

 

بازرسی کالاهای ورودی لاستیک و مواد افزودنی

 

بازرسی مواد ورودی به کارخانه لاستیک با متال دتکتور

 

انتخاب دستگاه متال دتکتور برای بازرسی مواد ورودی بستگی به نوع، اندازه و شکل مواد دارد. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه بازرسی مواد ورودی با شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس بگیرید.

 

بازرسی لاستیک درحین تولید

بازرسی محصول در حین تولید با متال دتکتور نوار نقاله شرکت دیباج صنعت پاسارگاد نماینده سسوتک آلمان

 

1. دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) برای نوار نقاله های موجود در کارخانه (اطلاعات بیشتر)

خرید فروش و قیمت دستگاه متال دتکتور نوار نقاله برای صنعت لاستیک، تولید تایر، تولید قطعات لاستیکی

2. دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) به همراه نوار نقاله (اطلاعات بیشتر)

دستگاه متال دتکتور و فلزیاب صنعتی برای تشخیص فلز و فولاد ضد زنگ، چدن، سرب، آلومینیوم در تولید لاستیک، تولید تایر، تولید قطعات لاستیکی

3. مگنت صنعتی ثقلی (آهنربای صنعتی)  (اطلاعات بیشتر)

مگنت صنعتی ثقلی برای تشخیص فلز در تولید لاستیک، تایر

 

بازرسی کیفیت نهایی محصولات در انتهای خط تولید

بازرسی نهایی محصول در انتهای خط تولید لاستیک

  1. دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) برای نوار نقاله های موجود در کارخانه
  2. دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) به همراه نوار نقاله
  3. مگنت صنعتی ثقلی (آهنربای صنعتی)  

 

تجربه خرید مشتریان

I طراح و سازنده ماشین آلات تولید لاستیک و تایر ایتالیایی از دستگاه متال دتکتور شرکت Sesotec استفاده می نماید.

نام مشتری: Marangoni Meccanica S.p.A

نام محصول : دستگاه متال دتکتور (فلز یاب صنعتی ) مدل ELS شرکت SESOTEC

دستگاه متال دتکتور و فلزیاب برای زیر نوار نقاله برای تشخیص فلز، قطعه فلزی، فولاد، در تولید لاستیک، تایر، قطعات لاستیکی

 

این شرکت ایتالیایی یک شرکت جهانی و پیشرو در تولید ماشین آلات تولید تایر نو ( با برند ماشین آلات تولید تایر Marangoni) و تولید ماشین آلات تایر روکش شده می باشد. (برند TRM). این شرکت همچنین ماشین آلات تولید لاستیک و تایر برای انواع ماشین های بزرگ، وسایل نقلیه کشاورزی و ... را تولید می نماید.

در طول ده سال گذشته این شرکت رویکرد مهندسی خود را متحول ساخته است و در ماشین آلات تولید لاستیک و تایر OTR و تایر ماشین های کشاورزی خود از دستگاه های متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) شرکت SESOTEC مطابق با نیاز مشتریان استفاده می نماید. دستگاه های متال دتکتوری که این شرکت به طور معمول از آن استفاده می کند، متال دتکتورتونلی GLS برای نوار نقاله های موجود در خط تولید لاستیک و تایر و دستگاه های متال دتکتور صفحه ای از نوع ELS می باشد که در کارخانه تولید کنندگان لاستیک و تایر در حال استفاده با ظرفیت بسیار زیاد در سطح بالایی از اتوماسیون می باشند.

 

استفاده از متال دتکتور نوار نقاله دیباج صنعت پاسارگاد برای تشخیص فلز در تولید لاستیک، تایر، قطعات لاستیکی، دمپر

 

این مشتری شرکت SESOTEC، دستگاه های متال دتکتور را در اندازه های بهینه، زیر یا روی نوار نقاله خوراک دهی نصب می کنند. تکنولوژی پیشرفته دستگاه های متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) Sesotec، دارای حداکثر حساسیت اسکن، تشخیص و شناسایی برای انواع فلزات، اعم از فلزات آهنی، فولاد ضد زنگ یا فلزات غیر آهنی مانند آلومینیوم ، مس یا برنج می باشد. برای دستگاه های متال دتکتور سسوتک مهم نیست که فلزات مغناطیسی باشند یا غیر مغناطیسی، پوشش دهد شده باشند یا نشده باشند، رنگی باشند یا نباشند، دددر ماده محصور شده باشند یا نشده باشند. این متال دتکتور ها همه نوع ناخالصی فلزی را تشخیص می دهند.

برای تولیدکنندگان تایر و لاستیک که خط تولید تایر Marangoni Meccanica S.p.A  را به همراه دستگاه های متال دتکتور تشخیص و حذف فلزات یکپارچه SESOTEC خریداری نموده اند، زمان توقف تولید و خرابی ماشین آلات که منجر به هزینه های گزاف تعمیر و کاهش بهره وری می شود، حذف می گردد.

مدیر این شرکت با تاکید بر اهمیت نصب دستگاه های متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) سسوتک در خطوط تولید تایر و لاستیک می گوید: " شرکت  Marangoni Meccanica SpAمی خواهد خطوط تولیدی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد که دارای زمان اجرای بهینه باشد و امکان تولید تایر و لاستیک با بالاترین کیفیت را فراهم کند. دستگاه های متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) SESOTEC مؤلفه ای بسیار مهم برای شرکت ماست و به ما کمک می کند تا خطوط تولید تایر و لاستیک خود را جزء بهترین های جهان بدانیم."

 

خرید دستگاه متال دتکتور برای بازرسی تشک های لاستیکی

نام مشتری: CY Handee Rubber Mouldings Sdn Bhd

نام محصول: دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) مدل GLS GENIUS   شرکت SESOTEC

 

خرید فروش قیمت دستگاه متال دتکتور نوار نقاله و فلزیاب صنعتی نوار نقاله برای لاستیک، تایر ، قطعات لاستیکی برای تشخیص و پیدا کردن فلز، آهن، فولاد، چدن، گالوانیزه

شرکت قالب گیری لاستیک CY Handee در شمال مالزی تشک های لاستیکی  برای یک شرکت مشهور بین المللی مبلمان تولید می کند و رهبر بازار مالزی می باشد. برای پاسخگویی به الزامات کیفی درخواست شده توسط شرکت مبل سازی، شرکت CY Handee تصمیم به نصب دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) گرفتند و برای این کار شرکت Sesotec و دیگر تولید کنندگان متال دتکتور را مورد ارزیابی قرار دادند.

برای بازرسی کیفیت نهایی قطعات لاستیکی، این شرکت بسته بندی های بزرگ حاوی تشک لاستیکی را قبل از خروج از کارخانه مورد بررسی قرار داد. هدف از این بازرسی عدم وجود ناخالصی فلزی در بسته های حاوی تشک می باشد. از آنجایی که ابعاد جعبه ها بسیار بزرگ است، عملکرد دستگاه متال دتکتور بسیار مهم می باشد زیرا با افزایش سایز متال دتکتور میزان حساسیت تشخیص فلز کاهش می یابد.

دستگاه متال دتکتور تونلی(فلزیاب صنعتی) GLS شرکت SESOTEC بر روی نوار نقاله نصب گردید و بالاترین میزان حساسیت تشخیص فلز و حداکثر ایمنی در برابر تداخل را ایجاد می کند. دستگاه متال دتکتور نوار نقاله تونلی GLS در بخش های مختلفی از صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه متال دتکتور انواع فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی را تشخیص می دهد و به دلیل ناحیه "عاری از فلز" بسیار کم، به راحتی بر روی هر نوار نقاله ای که در کارخانه های تولید لاستیک، تایر و قطعات لاستیکی موجود باشد، نصب می گردد.

علاوه بر اطمینان فنی از دستگاه متال دتکتور(فلزیاب صنعتی) نوار نقاله شرکت SESOTEC آنها یک سیستم نمایش نیز برای مشتری ارائه دادند و شرکت CY Handee را متقاعد نمودند. نصب آسان و سهولت در کاربرد علاوه بر خصوصیت های منحصر به فرد فنی دستگاه متال دتکتور SESOTEC همچون حساسیت بسیار بالا در تشخیص ناخالصی  و قطعات فلزی نیز از دیگر مواردی بود که منجر به تصمیم خرید این مشتری شد.

مسلماً در نگاه اول ویژگی های فنی مهم ترین عامل در انتخاب خرید یک تولید کننده می باشد، اما مشارکت طولانی مدت و خدمات بسیار عالی شرکت SESOTEC از دیگر عوامل مهم در تصمیم گیری به خرید مشتری بود.

 

متال دتکتور محافظ سرسخت ماشین آلات شما

 

برای مشاوره خرید دستگاه متال دتکتور (فلزیاب صنعتی) و کسب اطلاعات در زمینه قیمت و نکات فنی با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.