متال دتکتور در پردازش و بسته بندی محصولات شیلاتی، آبزیان و انواع غذاهای دریایی

متال دتکتور در پردازش و بسته بندی محصولات شیلاتی، آبزیان و انواع غذاهای دریایی

متال دتکتور در پردازش و بسته بندی محصولات شیلاتی، آبزیان و انواع غذاهای دریایی

 

در این مقاله به بررسی تجربه مشتریان شرکت Sesotec در استفاده از متال دتکتور های این شرکت برای بازرسی سوسیس ماهی، بر روی کشتی ماهیگیری، بررسی مشکل مشتری و راهکار ارائه شده توسط شرکت سسوتک می پردازیم. شرکت سسوتک سازنده برترین انوع دستگاه های بازرسی مواد غذایی همچون متال دتکتور، مگنت صنعتی و دستگاه بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس می باشد. شرکت Sesotec بسته به نوع مواد غذایی، نوع فرآیند و نوع بسته بندی محصولات، دستگاه های مختلفی را به مشتریان پیشنهاد می نماید.

شرکت Tunacor Fishing Ltd ، مشتری دستگاه متال دتکتور شرکت SESOTEC آلمان، یک شرکت پیشرو در صنعت شیلات و ماهیگیری نامیبیا است. این شرکت با ناوگان دوازده کشتی خود متعهد به ارائه غذاهای دریایی با کیفیت و مطمئن می باشد. به منظور ارائه بهترین محصولات برای مشتریان خود، شرکت ماهی گیری توناکور دائما در تلاش برای بهبود بیشتر فرآیندهای خود است.

متال دتکتور، متال دتکتور دارویی، متال دتکتورغذایی، متال دتکتور خمیر، متال دتکتور لوله ای، فلزیاب صنعتی، متال دتکتور سوسیس

  شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنایع غذایی

مشکل: گیره های فلزی در سوسیس ماهی

یکی از محصولات خاص شرکت ماهی گیری توناکور که بسیار مورد توجه مشتریان قرار میگیرد سوسیس ماهی است که در اسپانیا مصرف زیادی دارد. با این حال، هر از گاهی این شرکت شکایت هایی از مشتریان در مورد قطعات فلزی در سوسیس دریافت می کرد. سوسیس ماهی مستقیماً روی کشتی ماهیگیری و به عنوان محصولات جانبی فرآیند فیله کردن تهیه می شود.  دو عامل، یافتن راه حل مناسب برای تشخیص فلز را دشوار می کرد. اولین عامل اینکه سوسیس های ماهی با گیره های فلزی در دو انتها بسته بندی می شوند و دومین عامل اینکه ماهی تازه اثر محصول (Product Effect) بسیار بالایی دارد.  منظور از  اثر محصول، رسانایی ذاتی محصول در اثر رطوبت، نمک و ... است که موجب ریجکت کاذب می شود. شرکت توناکور با در نظر گرفتن این شرایط سخت برای تشخیص فلز با توجه به نوع حساسیت، متال دتکتور های مختلفی را مورد آزمایش قرار داد که نتوانست از هیچ کدام نتیجه رضایت بخش بگیرد. تا اینکه شرکت توناکو با شرکت SESOTEC آلمان تماس گرفت و راه حل بهینه این مشکل را از شرکت سسوتک درخواست نمود.

متال دتکتور ماهی، متال دتکتور سوسیس، متال دتکتور کالباس، متال دتکتور خمیر، فلزیاب خمیر، متال دتکتور، دستگاه متال دتکتور، متال دتکتور غذایی، متال دتکتور دارویی

  شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنایع غذایی

راه حل: استقرار یک متال دتکتور در طول فرآیند تولید

ارزیابی دقیق‌تر فرآیند نشان داد که شکایات مشتریان معمولاً ناشی از گیره‌های فلزی داخل سوسیس‌های ماهی است. دو راه ممکن وجود دارد که این گیره ها می توانند از ورودی پرکننده خلاء به داخل سوسیس راه پیدا کنند:

  • گیره های شل در اطراف کشتی
  • گیره‌هایی از سوسیس‌هایی که پس از بسته بندی ترکیده‌اند، و دوباره در مراحل تولید قرار می‌گیرند.

با این اطلاعات، واضح بود که موثرترین مکان برای یک متال دتکتور در مرحله فرایند پرکردن با خلا است. از این طریق روش بازرسی با استفاده از متال دتکتور در مرحله انتهایی کنار گذاشته شد. شرکت Sesotec برای مشکل شرکت توناکور، متال دتکتور خمیر و مایعات مدل LIQUISCAN VF که برای صنعت سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرد را ارائه نمود. این متال دتکتور هم با دستگاه پرکن وکیومی و هم با دستگاه کلیپس زن قابل هماهنگ شدن می باشد.

متال دتکتور، متال دتکتور ماهی، متال دتکتور سوسیس، متال دتکتور غذایی، متال دتکتور کالباس، متال دتکتور خمیر، متال دتکتور لوله ای، متال دتکتور مایعات

  شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنایع غذایی

متال دتکتور لوله ای مدل LIQUISCAN VF شرکت SESOTEC  آلمان برای بازرسی محصولات مبتنی بر خمیر مانند سوسیس و کالباس توسعه یافته است. هنگامی که فلزات توسط متال دتکتور شناسایی می شوند، فرآیند پر کردن متوقف می شود یا جرم آلوده به طور خودکار توسط سیستم جداسازی به داخل ظرف جمع آوری پرتاب می شود. آداپتورهای رزوه ای مختلف به سیستم سپراتور اجازه می دهد تا به تمام دستگاه های پرکننده های خلاء معمولی متصل شود.

مزیت متال دتکتور برای شرکت توناکور: دیگر شکایت مشتری وجود ندارد.

متال دتکتور خمیر و مایعات (متال دتکتور لوله ای) شرکت Sesotec آلمان با مدل LIQUISCAN VF  از ابتدای سال 2020 روی کشتی شرکت ماهی گیری توناکور کار می کند. کاربرپسند بودن، سهولت در استفاده، دقت تشخیص بسیار بالا و پایداری فرآیند در این متال دتکتور سبب رضایت شرکت ماهی گیری توناکور گردیده است. از زمان نصب متال دتکتور خمیر و مایعات بر روی دستگاه های پرکن سوسیس، شرکت ماهی گیری توناکور دیگر شکایتی از مشتریان خود مبنی بر وجود ناخالصی فلزی در سوسیس ها دریافت نکرد.

متال دتکتور، متال دتکتور سوسیس، متال دتکتور کالباس، متال دتکتور غذا، متال دتکتور مواد غذایی، متال دتکتور مواد دارویی، متال دتکتور ماهی،

  شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنایع غذایی

شرکت Sesotec  آلمان،  پیشرو در بازرسی مواد غذایی می باشد. این شرکت در زمینه مواد غذایی انواع متال دتکتور های تونلی، متال دتکتور پنوماتیک، متال دتکتور ثقلی و متال دتکتور خمیر و مایعات را ارائه می دهد. تولید کنندگان غذاهای دریایی، می توانند بر اساس نوع محصولات خود و نوع بسته بندی از مدل های مختلف متال دتکتور بهره مند شوند. به عنوان مثال در ویدئو زیر، محصولات غذایی بسته بندی شده در حال بازرسی با متال دتکتور تونلی/ متال دتکتور نوار نقاله ای می باشند. همچنین علاوه بر متال دتکتور، سیستم های بازرسی مواد غذایی با اشعه ایکس نیز از جمله محصولات مورد استفاده در تضمین کیفیت مواد غذایی می باشد. بازرسی و تضمین کیفیت یکی از اساسی ترین اصول ایمین غذایی است که هر تولیدکننده مواد غذایی به آن پایبند می باشد و همچنین نقش مهمی در صادرات صنایع غذایی دریایی دارد.

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنایع غذایی

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع دستگاه های بازرسی مواد غذایی و دارویی برای شناسایی آلاینده های فیزیکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید، مشخصات فنی و قیمت دستگاه های متال دتکتور غذایی و دارویی با متخصصین فنی و فروش این شرکت در تماس باشید.