متال دتکتور دارویی در کنترل کیفیت قرص، کپسول و کپسول ژله ای

متال دتکتور دارویی در کنترل کیفیت قرص، کپسول و کپسول ژله ای

متال دتکتور دارویی در کنترل کیفیت قرص، کپسول و کپسول ژله ای

متال دتکتور به عنوان یکی از تجهیزات اساسی در کنترل کیفیت مواد دارویی همچون قرص، کپسول، کپسول ژلی و ... با هدف تشخیص، شناسایی و جداسازی آلاینده های آهنی، غیر آهنی و فولاد ضد زنگ مورد استفاده قرار می گیرند. متال دتکتوری که به طور خاص برای محصولات دارویی طراحی شده باشد، می تواند حساسیت و دقت فوق‌العاده‌ای را در بازرسی در عین افزایش توان تولید ارائه دهد. بیش از 40 سال است که متال دتکتور ها در صنعت دارو برای بازرسی قرص ها و کپسول ها مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که تولید دارو در برابر آلودگی اشیاء فلزی مصون نیست، مهم است که در مورد راهکارهای  مناسب و موثر برای قرارگیری متال دتکتور در فرآیندهای تولید یا بسته‌بندی مواد دارویی بحث شود.

متال دتکتور، فلزیاب، فلزیاب صنعتی، متال دتکتور دارویی، فلزیاب دارویی، متال دتکتور قرص، متال دتکتور پودر، متال دتکتور قرص ژله ای

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنعت غذا و دارو

 

منابع احتمالی ورود ناخالصی های فلزی به مواد دارویی همچون قرص، کپسول، کپسول ژلی

 آلاینده‌های فلزی معمولاً از یکی از چهار منبع زیر وارد مواد دارویی می شوند:

  1. مواد اولیه: تراشه‌های فلزی از  لوله‌ها، مخازن بار، محل نگهداری مواد اولیه و غیره
  2. ماشین آلات: قطعاتی که به درستی محکم نشده اند، قالب های پوسیده و کهنه ، سایش و فرسایش ماشین آلات
  3. افراد و پرسنل: اقدامات تصادفی یا غیر تصادفی
  4. محیطی: ساخت کارخانه، خرابی ساختمان، سیستم HVAC

از آنجایی که تجهیزات فلزی اساس هر خط تولید مواد دارویی است، همیشه احتمال آلودگی مواد دارویی با ناخالصی های فلزی وجود دارد. در فرآوری مواد دارویی، دروازه‌های احتمالی ورود آلودگی شامل مواد خام، مرحله اختلاط، و یا در مراحل پرس قرص و کپسول‌سازی و پر کردن است. به طور خلاصه، در هر نقطه از فرآیند تولید قبل از مهرو موم بسته بندی احتمال ورود ناخالصی فلزی وجود دارد.

ناخالصی فلزی در قرص، دارو، کپسول، مواد دارویی، متال دتکتور برای جداسازی ناخالصی فلزی از دارو

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنعت غذا و دارو

 

در خطوط تولید مواد دارویی که با سرعت‌های بالا کار می‌کنند و قطعات ماشین اغلب در حرکت های مکرر و ارتعاشی است، ممکن است یک جزء فلزی کوچک از جای خود جدا شده و ناخواسته راه خود را در محصول پیدا کند. آلاینده ها می توانند از پیچ های کوچک و واشر گرفته تا براده های فلزی و سیم های نازک متفاوت باشند.

متال دتکتور برای تشخیص آلودگی فلزی در صنایع داوریی

متال دتکتور مواد دارویی قابلیت بازرسی طیف وسیعی از محصولات دارویی شامل جامدات، پودر ها، مایعات و ژل ها را دارد. شرکت‌های داروسازی نزدیک به چهار دهه است که از متال دتکتور ها بلافاصله پس از پرس قرص استفاده می‌کنند، در حالی که نزدیک به 15 سال است که متال دتکتور ها را  پس از غبارگیری ( دستگاه دی داستر) مورد استفاده قرار می دهند. متال دتکتور هایی که به طور خاص برای این نوع کاربردها طراحی شده اند، می توانند فلزات مغناطیسی یا رسانا را به کوچکی یک کره به قطر 0.3 میلی متر شناسایی کنند. یک متال دتکتور با سرعت 600000 قرص یا کپسول در ساعت که بسیار فراتر از قابلیت های چشم غیر مسلح است، می تواند نقش مهمی در حذف محصولات آلوده به ناخالصی فلزی قبل از رسیدن مواد دارویی به عملیات بسته بندی داشته باشد.

 

متال دتکتور دارویی، متال دتکتور قرص، متال دتکتور دارو، متال دتکتور کپسول، فلزیاب دارو، متال دتکتورغذا و دارو، فلزیاب صنعتی، فلزیاب غذایی و دارویی

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنعت غذا و دارو

 

در خطوط بسته بندی مواد دارویی در بطری های پلاستیکی، تشخیص فلز توسط متال دتکتور، اگر در این مرحله انجام شود، معمولاً قبل از درپوش و سیلر القایی خواهد بود. این به این دلیل است که اکثر متال دتکتور های دارویی پس از چسباندن مهر و موم فویل به بطری قادر به انجام بازرسی نیستند. بنابراین بازرسی بدون درپوش روی بطری انجام می شود، در این حالت امکان ورود یک آلاینده فلزی به بطری پس از این دو دستگاه فراهم می شود. اخیراً پیشرفت‌هایی در فناوری تشخیص فلز متال دتکتور ها صورت گرفته است که بطری‌های دارای مهر و موم فویل را پس از سیلر القایی مورد بازرسی قرار می دهند. این یک بازرسی نهایی برای آلاینده های فلزی را فراهم می کند. اندازه آلاینده های فلزی که می توان در این روش تشخیص داد به اندازه بطری و فویل، ضخامت فویل و موقعیت محصول در داخل متال دتکتور بستگی دارد.

انتخاب متال دتکتور مناسب صنایع دارویی

معیارهای زیادی برای ارزیابی متال دتکتور (فلزیاب) برای تولید قرص یا کپسول وجود دارد. شاید مهم ترین آن حساسیت متال دتکتور باشد (منظور از حساسیت متال دتکتور، کوچک ترین اندازه ذرات فلزی است که توسط متال دتکتور قابل تشخیص است).  در متال دتکتور های قابل ارائه توسط شرکت دیباج صنعت پاسارگاد، حساسیت تشخیص فلز از نوع آهنی برای قرص و کپسول دارویی بسته بندی نشده 0.3-0.25 میلیمتر بسته به نوع کاربرد و تولید محصول است. عامل دیگر میزان مصونیت متال دتکتور در برابر تأثیرات خارجی است، مانند ارتعاش و نویز الکترومغناطیسی، که می‌تواند باعث دفع نادرست شود. هنگام انتخاب متال دتکتور همچنین به میزان ظرفیت تولید نیز باید توجه شود.

متال دتکتور قرص، متال دتکتور کپسول، متال دتکتور دارو، فلزیاب دارویی، فلزیاب غذایی، متال دتکتور صنعت دارو، متال دتکتور صنایع دارویی، متال دتکتور، خرید متال دتکتور، قیمت متال دتکتور، فروش متال دتکتور

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع متال دتکتور صنعت غذا و دارو

 

شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع سیستم های کنترل کیفیت مواد دارویی همچون متال دتکتور، مگنت، دی داستر، بازرسی با اشعه ایکس و همچنین متال دتکتور برای انواع صنایع دارویی، لبنی، پروتئینی و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید متال دتکتور مناسب برای محصولات دارویی خود با متخصصین فنی و فروش شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.