متال دتکتور با طراحی هایژنیک و نقش آن در مدیریت ایمنی مواد غذایی

متال دتکتور با طراحی هایژنیک و نقش آن در مدیریت ایمنی مواد غذایی

متال دتکتور با طراحی هایژنیک و نقش آن در مدیریت ایمنی مواد غذایی

تولیدکنندگان مواد غذایی با حصول اطمینان از اینکه ساختمان‌ها و ماشین ‌آلات خود از دستورالعمل‌های طراحی بهداشتی پیروی می‌کنند، نه تنها ریسک آلودگی را در فرآیندهای خود کاهش می‌دهند، بلکه از مزایای دیگر نیز بهره مند می شوند. در این مقاله شرکت دیباج صنعت پاسارگاد به نقل از کارشناسان ایمنی مواد غذایی Sesotec، اهمیت طراحی بهداشتی برای تجهیزات فرآوری مواد غذایی همچون  متال دتکتور، دستگاه بازرسی با اشعه ایکس و ... را مورد بحث قرار می دهد.

 

متال دتکتور، طراحی بهداشتی، متال دتکتور قابل شستشو، فلزیاب صنعتی، فلزیاب صنایع غذایی، متال دتکتور تونلی، متال دتکتور نوار نقاله، قیمت متال دتکتور، خرید متال دتکتور، متال دتکتور چیست، سنسور متال دتکتور، دیباج صنعت پاسارگاد

 

 شرکت Sesotec سازنده تجهیزات بازرسی مواد غذایی همچون متال دتکتور، دستگاه بازرسی با اشعه ایکس و مگنت صنعتی برای جلوگیری از ورود آلودگی های فیزیکی به مواد غذایی می باشد. شرکت Sesotec  آلمان، با تکیه بر دانش و فناوری به روز خود تجهیزات صنایع غذایی با طراحی بهداشتی ارائه می دهد.

این شرکت از رهبران این صنعت در تولید متال دتکتور های تونلی به همراه نوار نقاله، متال دتکتور خمیر و مایعات و متال دتکتور های ثقلی/ ریزشی با حساسیت تشخیص بسیار بالا می باشد. به کمک متال دتکتور ها کوچکترین ناخالصی های فلزی در مواد غذایی حتی تا 0.3 میلیمتر قابل تشخیص و جداسازی است.

 

متال دتکتور با طراحی بهداشتی، متال دتکتور تونلی، متال دتکتور نوار نقاله دار، متال دکتور صنایع غذایی، متال دتکتور قابل شستشو

 

طراحی بهداشتی برای تجهیزات فرآوری مواد غذایی چیست؟

طراحی بهداشتی به طراحی کلیه اجزای ماشین آلات فرآوری مواد غذایی به منظور تسهیل در تمیز کردن و کاهش ریسک آلودگی محصولات غذایی با خطرات بیولوژیکی، شیمیایی یا فیزیکی گفته می شود.

چند نمونه از طراحی بهداشتی برای ماشین آلات فرآوری مواد غذایی عبارتند از:

• آب بندی فضاهای مرده، مانند شکاف ها

• اطمینان حاصل شود که تمام مناطق در تماس با غذا برای تمیز کردن در دسترس هستند.

• از بین بردن تجمع تراکم

• استفاده از موادی که می توان به طور مکرر و شدید و بدون ساییدگی تمیز کرد.

• حذف اجزایی که ممکن است شل شوند، شکسته شوند و در محصولات غذایی بیفتند.

• نصب مکانیزم های خشک کردن یا آب کشی برای تجهیزاتی که با روش های تمیز کردن مرطوب ضدعفونی می شوند.

 

خرید متال دتکتور، قیمت متال دتکتور، سنسور متال دتکتور، متال دتکتور صنایع غذایی، متال دتکتور با کیفیت بالا، متال دتکتور تونلی، متال دتکتور با نوار نقاله، متال دتکتور ریزشی ثقلی، متال دتکتور غذا و دارو

چرا طراحی بهداشتی برای ایمنی مواد غذایی مهم است؟

طراحی بهداشتی تجهیزات فرآوری مواد غذایی تأثیر بسزایی بر ایمنی مواد غذایی دارد. شرکت‌های تولید و فرآوری مواد غذایی موظفند از عاری بودن محصولاتشان از آلاینده‌های بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی اطمینان حاصل کنند. عدم رعایت طراحی بهداشتی صحیح، می تواند خطرات ایمنی مواد غذایی را به دلیل تبدیل شدن تجهیزات فرآوری مواد غذایی به ناقل آلودگی افزایش دهد.

طراحی بهداشتی با ساخت تجهیزاتی که با سهولت تمیز می شوند (Easy Clean)، مقاوم به سایش هستند و عاری از مناطقی هستند که رطوبت در آن تجمع می یابد، سبب کاهش ریسک آلودگی ذاتی در پردازش مواد غذایی می شود.

 

خرید متال دتکتور، قیمت متال دتکتور، سنسور متال دتکتور، امنیت غذایی food safety، متال دتکتور با طراحی بهداشتی برای صنایع غذایی ، دستگاه بازرسی با اشعه ایکس برای صنایع غذایی

 

نقش دستورالعمل های طراحی بهداشتی در استانداردهای ایمنی مواد غذایی

یکی دیگر از دلایل قانع کننده برای رعایت شیوه نامه های طراحی بهداشتی این است که استفاده از آنها برای دریافت تاییدیه نظارتی و گواهینامه های ایمنی مواد غذایی ضروری است.

در سراسر جهان، مقامات نظارتی و صاحبان برنامه های صدور گواهینامه، بهترین شیوه های طراحی بهداشتی را در استانداردهای خود برای ساخت، نصب، نگهداری و قابلیت تمیزکاری تجهیزات پردازش مواد غذایی گنجانده اند. به منظور پیروی از قانون ایمنی مواد غذایی یا دریافت گواهی استاندارد ایمنی مواد غذایی شخص ثالث، تولیدکنندگان مواد غذایی باید همواره از بهترین شیوه های طراحی بهداشتی پیروی کنند.

در اتحادیه اروپا و آمریکا، دو سازمان برجسته وجود دارد که دستورالعمل‌های آنها برای طراحی بهداشتی، قانون ایمنی مواد غذایی و استانداردهای بین‌المللی ایمنی مواد غذایی را ارائه می‌دهد:

  • گروه مهندسی و طراحی بهداشتی اروپا (EHEDG)
  • شرکت استانداردهای بهداشتی 3A SSI

متال دتکتور چیست؟ متال دتکتور، بازرسی با اشعه ایکس، متال دتکتور صنایع غذایی، طراحی بهداشتی ، امنیت غذایی، حذف آلودگی، جداسازی شیشه و سنگ

 گواهینامه بین المللی ایمنی مواد غذایی و طراحی بهداشتی

سازمان ابتکار جهانی ایمنی غذا (GFSI) یک سازمان بین المللی پیشرو در جهت بهبود مستمر سیستم های مدیریت ایمنی غذا در سراسر جهان می باشد. آنها الزامات معیار را برای صاحبان برنامه های گواهینامه ایمنی مواد غذایی، مانند  IFS Food، SQF، BRCGS و غیره ایجاد می کنند.

در سال 2020، GFSI مجموعه ای جدید و قوی تر از الزامات معیار برای طراحی بهداشتی را منتشر کرد:

 GFSI JI: برای سازندگان ساختمان و سازندگان تجهیزات

GFSI JII : برای کاربران ساختمان و تجهیزات

معیارهای ارائه شده در GFSI JI و JII نه تنها توسط سازمان های EHEDG و  3A SSI اطلاع رسانی شده است، بلکه به طور فعال توسط این سازمان ها تأیید شده است. به این ترتیب، تمام برنامه های صدور گواهینامه ایمنی مواد غذایی بین المللی که توسط GFSI به رسمیت شناخته شده اند، شامل اجرای بهترین شیوه های طراحی بهداشتی است که توسط EHEDG و 3A SSI توسعه یافته است.

متال دتکتور با طراحی هایژنیک، متال دتکتور صنایع غذایی، متال دتکتور با کیفیت، بهترین متال دتکتور، انتخاب متال دتکتور، خرید متال دتکتور

طراحی بهداشتی در تجهیزات فرآوری مواد غذایی چه مزایای دیگری می تواند به تولید کنندگان مواد غذایی ارائه دهد؟

علاوه بر کاهش ریسک آلودگی و کمک به دستیابی به انطباق با استانداردهای ایمنی مواد غذایی، تولید کنندگان مواد غذایی با اطمینان از اینکه امکانات و تجهیزات پردازشی کارخانه شان مطابق با اصول طراحی بهداشتی ساخته شده‌اند، بهره‌وری را افزایش دهند.

نظافت یکی از زمان‌برترین جنبه‌های مدیریت یک کارخانه تولید یا فرآوری مواد غذایی است. طبق یک مطالعه جهانی، نیمی از مشاغل صنایع غذایی حداقل 10 درصد از گردش مالی سالانه خود را صرف نظافت می کنند.

 تجهیزات فرآوری مواد غذایی که از اصول طراحی بهداشتی پیروی می کنند به تسریع فرآیندهای تمیز کردن کامل و کاهش زمان و هزینه ای که شرکت ها برای تمیز کردن ماشین آلات صرف می کنند کمک می کند و در نتیجه سودآوری آنها را افزایش می دهد.

نتیجه گیری

شرکت های تولید کننده مواد غذایی با اطمینان از این که تجهیزاتشان در قسمت های مختلف خط تولید دستگاه های میکسینگ، خطوط بسته‌بندی، متال دتکتور ها و دستگاه‌های بازرسی اشعه ایکس مطابق با استانداردهای شناخته‌شده برای طراحی بهداشتی ساخته شده‌اند، سود زیادی می برند. طراحی بهداشتی علاوه بر کمک به بهبود ایمنی و کیفیت محصولاتشان، می تواند سودآوری یک کسب و کار را با کاهش زمان و منابع صرف شده برای تمیز کردن افزایش دهد.

 

متال دتکتور با طراحی بهداشتی، افزایش بهره وری، تمیز کردن آسان، متال دتکتور هایژنیک، متال دتکتور اروپایی، کاهش هزینه

 

علاوه بر این، از آنجایی که هم مقررات قانونی و هم برنامه‌های گواهی شخص ثالث، طراحی بهداشتی را ارزیابی می‌کنند، تولیدکنندگان صنایع غذایی می‌توانند تأییدیه‌ها و گواهی‌ها را با رعایت دستورالعمل‌های طراحی بهداشتی در سراسر فرآیندهای خود تسهیل کنند.

شرکت Sesotec با ارائه تجهیزات صنایع غذایی همچون متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس با طراحی هایژنیک به تولید کنندگان صنایع غذایی کمک می کند تا سودآوری خود را افزایش دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه های متال دتکتور و دستگاه بازرسی با اشعه ایکس با متخصصین فنی و فروش شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.