فلزیاب زعفران، متال دتکتور زعفران

فلزیاب زعفران، متال دتکتور زعفران

فلزیاب زعفران، متال دتکتور زعفران

فلزیاب یا متال دتکتور در صنایع غذایی و همچنین در صنعت زعفران کاربرد زیادی دارد. از جمله مزایای استفاده از فلزیاب یا متال دتکتور در صنعت زعفران جداسازی ناخالصی های فلزی یا ذرات فلزی می باشد و افزایش ایمنی مواد غذایی می باشد.در این جا به بررسی یکی از برترین متال دتکتور های صنایع غذایی/ صنایع زعفران در دنیا، متال دتکتور های شرکت SESOTEC آلمان با حساسیت تشخیص و جداسازی بسیار بالا در ذرات فلزی تا 0.3 میلیمتر می پردازیم. فلزیاب با قدرت تشخیص بالا، یکی از اصول اولیه برای گرفتن استانداردهای مواد غذایی همچون HACCP، BRC، IFS و همچنین تسهیل کننده صادرات مواد غذایی به ویژه زعفران می باشد.

 

فلزیاب زعفران، متال دتکتور زعفران، متال دتکتور صنایع غذایی

 

فلزیاب (متال دتکتور) زعفران چیست؟

فلزیاب زعفران یا متال دتکتور زعفران برای جداسازی ذرات فلزی، ذرات غیر فلزی، انواع استنلس استیل یا به عبارتی انواع فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی همچون سرب، آهن، استیل، آلومینیم، برج، مس و ...مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع فلزیاب یا متال دتکتور برای صنعت زعفران

به صورت کلی فلزیاب ها یا متال دتکتور های صنایع غذایی دارای انواع مختلف می باشد. شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده انواع مختلف متال دتکتور / فلزیاب صنعتی می باشد.

 

فلزیاب زعفران، متال دتکتور زعفران، متال دتکتور صنایع غذایی، جداسازی فلز از زعفران، استاندارد مواد غذایی، ایمنی مواد غذایی

 

 

فلزیاب / متال دتکتور نوار نقاله ای

در متال دتکتور نوار نقاله ای محصول به صورت فله یا بسته بندی شده از روی نوار نقاله عبور می کند. پس از عبور مواد از داخل تونل متال دتکتور / فلزیاب صنعتی، در صورت وجود ذرات فلزی ، دستگاه متال دتکتور پس از تشخیص، آلارم می دهد و به سپراتور یا دستگاه جداساز فرمان می دهد تا محصول حاوی ناخالصی فلری را جداسازی نماید.

 

 

 

فلزیاب / متال دتکتور ثقلی

متال دتکتور ثقلی همان طور که از نامش مشخص است، مواد از بالا به پایین در حال ریزش از این دستگاه می باشند و متال دتکتور پس از تشخیص هر نوع از ذرات فلزی به سپراتور فرمان می دهد تا مواد حاوی ناخالصی را جداسازی نمایند.

 

 

متال دتکتور پنوماتیک

از دیگر انواع متال دتکتور که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، متال دتکتور پنوماتیک است که تشخیص و جداسازی را در در جریان های پنوماتیک، درهنگام انتقال مواد توسط وکیوم و یا فشار هوا انجام می دهد.

 

 

فلزیاب یا مگنت؟ مسئله این است!

در بعضی از کارخانه های تولیدی استفاده از مگنت رایج می باشد. مگنت یا آهنربای صنعتی همان طور که از نام آن پیداست، جداکننده فلزات آهنی با فلزات مغناطیسی می باشد. حال آن که ناخالصی های فلزی همیشه از نوع مغناطیسی نیستند و اغلب ناخالصی های غیر فلزی و انواع استیل های نگیر ایجاد مشکل می نمایند. روش صحیح برای جداسازی با بالاترین بازدهی ممکن استفاده از مگنت و متال دتکتور /فلزیاب به صورت همزمان می باشد. مگنت در ابتدا می تواند با جداسازی ذرات مغناطیسی بار ناخالصی فلزی را کم کند و پس از آن فلزیاب / متال دتکتور با تشخیص انواع فلزات، محصول نهایی را عاری از فلز نماید.

 

خلوص محصولات خود را به ما بسپارید.

 

فلزیاب / متال دتکتور به عنوان یکی از الزامات حفظ ایمنی مواد غذایی، به صورت متداول در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت دیباج صنعت پاسارگاد ارائه دهنده برترین متال دتکتور های صنایع غذایی ازشرکت  SESOTEC آلمان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین فنی و فروش شرکت دیباج صنعت پاسارگاد در تماس باشید.