خط تولید ورق ژئوممبران و کاربرد آن در صنعت آب و تصفیه آب

خط تولید ورق ژئوممبران و کاربرد آن در صنعت آب و تصفیه آب

خط تولید ورق ژئوممبران و کاربرد آن در صنعت آب و تصفیه آب

خط تولید ورق ژئوممبران شرکت Bandera

شرکت باندرا Bandera (Italy) از جمله بزرگ ترین تولید کنندگان خطوط تولید ورق ژئوممبران در دنیا با بیش از 70 سال سابقه در این صنعت می باشد. این شرکت بیش از 60 درصد از سهم بازار خط تولید ورق ژئوممبران دنیا را در دست دارد و این سهم بازار روز به روز در حال افزایش می باشد. خطوط تولید ژئوممبران شرکت Bandera به گونه ای طراحی و ساخت می شوند که ورق ژئوممبران نهایی کاملا مطابق با استاندارد های جهانی و دارای خواص مکانیکی فوق العاده می باشد. آنچه روز به روز سهم بازار خط تولید ژئوممبران Bandera را افزایش می دهد، کیفیت خطوط، طراحی دقیق و قابلیت اطمینان در تولید می باشد. در حال حاضر شرکت باندرا بیش از 15.500 مشتری فعال در دنیا در زمینه انواع خطوط اکسترون فیلم و ورق و بیش از 35.000 اکسترودر نصب شده در سراسر دنیا دارد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد ورق های ژئوممبران در صنعت آب و تصفیه آب در این مقاله به کاربرد ژئوممبران در این صنایع می پردازیم.

 

خط تولید ورق ژئوممبران شرکت باندرا، Bandera، خط تولید ژئوممبران، ورق ژئوممبران، بهترین خط تولید ورق ژئوممبران

 

ژئوممبران و نیاز به مهار ایمن

یکی از موارد استفاده ژئوممبران ها برای مهار و جلوگیری از نشت آلودگی آب و فاضلاب به آب های زیر زمینی می باشد. ژئوممبران ها با ایجاد لایه نفوذ ناپذیر از مهاجرت هر نوع مایعی به سطح زیرین جلوگیری می کند. همچنین از ژئوممبران ها برای پوشاندن روی استخرها استفاده می شود و این نوع کاربرد از ژئوممبران ها نیز در حال افزایش است.

 

خط تولید ورق ژئوممبران، خط تولید ففیلم کشاورزی، خط تولید اروپایی، خط تولید ژئوممبران

 

ژئوممبران و تصفیه فاضلاب قابل شرب

کاربرد ژئوممبران در مهار آب در صنعت آب آشامیدنی و تاسیسات تصفیه فاضلاب یکی از با سابقه ترین نوع کاربرد می باشد. این نوع کاربردها اصولاً در تاسیسات درمانی صنعتی و شهری یافت می شوند. نمونه هایی از سازه های پوشانده شده با ژئوممبران شامل تالاب های تصفیه، حوضچه های رسوب و حوضچه های هضم است. ژئوممبران به عنوان یکلایه محافظ با نفوذ پذیری کم بین آب یا فاضلاب موجود و سطح زیرین آن می باشد. در کاربردهای پیچیده تر، ژئوممبران به عنوان یک لایه محافظ برای سازه های بتونی، یا در محفظه های شن و دکل های کنترل عمودی جریان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ثابت شده است که ژئومببران ها و دیگر محصولات ژئوسنتتیک یک گزینه ارزان قیمت برای بازسازی سازه های بتونی، سفالی یا فولادی است که با گذشت زمان شروع به ترک خوردن و نشت کرده اند.

 

ژئوممبران و زمین گلف و استخر های تزئینی

تا اواسط دهه 1980، متداول ترین آستر برای زمین گلف و سایر انواع استخرهای تزئینی، آستر سفالی فشرده بود. از آنجا که این آسترها به مرور زمان دچار ترک خوردگی و نشتی بعدی می شوند، اکنون از ژئوممبران ها برای این نوع استخرها استفاده می شود. ژئوممبران را می توان سریعتر از اکثر آسترهای سفالی فشرده نصب کرد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند. علاوه بر این، نفوذ پذیری یک ژئوممبران می تواند تا شش مرتبه  کمتر از یک آستر سفالی متراکم معمولی باشد، که در نتیجه عملکرد بسیار اقتصادی تر و موثرتری دارد.

 

خط تولید ورق ژئوممبران، ورق ژئوممبران، خط تولید فیلم کشاورزی

 

ژئوممبران و یخ زدایی

از اتیلن گلیکول و پروپیلن گلیکول به طور گسترده ای در عملیات یخ زدایی استفاده می شود. در صورت مهاجرت این مواد شیمیایی به داخل آب، آنها اکسیژن موجود را تخلیه می کنند. به همین دلیل، حوضچه هایی که این محلولهای شیمیایی را در آنها ذخیره می کنند غالباً با ژئوممبران پوشانده می شوند. در بیشتر این کاربردها، از ژئوممبران به عنوان لایه محافظ زیر بتن نیز استفاده می شود. چنین کاربردهایی برای عملیات یخ زدایی شامل حوضچه های نگهداری، پدهای یخ زدایی، تخلیه برف و حوضچه های ته نشینی است.

 

ژئوممبران و کاربرد در دامپروری

با افزایش تولیدات دام در مزارع بزرگ کشاورزی، نیاز به مکان مناسب برای نگهداری و فرآیند فضولات حیوانی در حال افزایش است. دامها معمولاً در انبارهای بزرگ با کف بتونی پرورش می یابند. جت های آب، فضولات را از کف شیبدار آرام به تالاب های فضولات هدایت می کنند. پس از ورود به تالاب، تخریب فضولات توسط میکروب های بی هوازی تسریع می شود. از ژئوممبران ها برای آستر کشی تالاب های نگهدارنده، استخرهای تصفیه، روکش های شناور و حوضچه های تبخیر استفاده می شود.

 

ژئوممبران و حوضچه های پرورش ماهی

ژئوممبران ها در حوضچه های نگهداری میگو و ماهی در مزارع پرورش آبزیان بزرگ نیز استفاده می شود. استخرهای آسترکشی شده توسط ژئوممبران دارای مزایای زیادی نسبت به استخرهای بالایه های رسی هستند، از جمله این مزایا کاهش نفوذ پذیری و سهولت تمیز کردن و برداشت هستند. غشاهای کم نفوذ ژئوممبران باعث می شود که آب بیشتری در استخرها بماند. همچنین این اطمینان را می دهد که در صورت بروز بیماری در آبزیان، اجازه مهاجرت بیماری به خاکهای زیرزمینی و آلودگی سایر استخرها داده نمی شود.

 

خط تولید ورق ژئوممبران، ژئوممبران، خط تولید ورق، خط تولید فیلم، فیلم دمشی، باندرا، خط تولید اروپایی

 

ژئوممبران ها و روکش های شناور

فرقی نمی کند که محل کاربرد حوضچه های ذخیره آب آشامیدنی باشد یا حوضچه تصفیه فاضلاب، روکش های شناور ژئوممبران می توانند محافظت افزوده ایجاد نمایند. روکش های شناور ژئوممبران برای کاربردهای آب آشامیدنی می توانند ورود آلودگی به آب آشامیدنی را محدود کنند. برای کاربردهای فاضلاب، روکش های ژئوممبران نفوذ آب باران به حوضچه را محدود کرده و از انتشار بوی مزاحم جلوگیری می کنند. برای کاربردهای بی هوازی مانند حوضچه های مهار فضولات حیوانات، می تواند از ورود اکسیژن به حوضچه و خروج گازهای دیگر جلوگیری می کند و از این رو کارایی سیستم هضم بی هوازی را افزایش می دهد.

 

خط تولید ورق ژئوممبران، ژئوممبران، خط تولید ژئوممبران اروپایی، باندرا، Bandera

 

خلاصه

طیف گسترده ای از کاربردها وجود دارد که در آنها از ژئوممبران ها برای بهبود روند ذخیره سازی و تصفیه آب و فاضلاب با موفقیت استفاده می شود. این کاربرد ها شامل استخرهای تزئینی، استخرهاب ذخیره آب آشامیدنی، استخرهای پرورش ماهی و تالاب های تصفیه فاضلاب است. از جمله مزایای استفاده از ژئوممبران ها، نفوذناپذیری بیشتر، سهولت نصب و مقرون به صرفه بودن آنهاست. دراین میان نکته حائز اهمیت استفاده از ورق ژئوممبران مناسب، مستحکم و مطابق با استاندارد ای جهانی است. لازم به ذکر است حصول اطمینان از تولید ورق ژئوممبران استاندارد منوط به استفاده از خطوط اکستروژن برتر جهانی همچون خط تولید ورق ژئوممبران باندرا  Bandera می باشد. شرکت Bandera با طراحی دقیق و منحصر به فرد خط تولید ژئوممبران، به افزایش روز افزون سهم بازار خود می پردازد. مشتریان خط تولید ورق ژئوممبران شرکت باندرا معمولا بیش از یک خط تولید از این شرکت خریداری می نمایند که این خود بازگشت سرمایه سریع و سودآفرینی خط تولید اشاره دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خط تولید ورق ژئوممبران شرکت Bandera، با نماینده رسمی و انحصاری این شرکت در ایران، گروه مهندسی و بازرگانی دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.