اهمیت نسل چهارم صنعت در متال دتکتور و سیستم های بازرسی محصول

اهمیت نسل چهارم صنعت در متال دتکتور و سیستم های بازرسی محصول

 

اهمیت نسل چهارم صنعت در متال دتکتور و سیستم های بازرسی محصول

مدتی است که دیجیتالی شدن و نسل چهارم صنعت (صنعت 4.0) از جمله داغ ترین بحث های صنعت می باشد. با این وجود، در حال حاضر هیچ پروتکل ارتباطی استاندارد شده جهانی که بتواند اجزای سیستم را از سازندگان مختلف به سرعت و به سادگی متصل کند، وجود ندارد. مضرات این وضعیت موجود بدین شرح است: گزارش عملکرد کلی یک کارخانه تصویری ناقص می باشد،  در این حالت قابلیت ردیابی برای بازرسی محدود است، و فرصت ها برای بهبود زمان تولید به درستی استفاده نمی شود. به عنوان راهکاری برای این مشکل، پروتکل OPC UA به عنوان محتمل ترین گزینه برای یک استاندارد ارتباطات جهانی معرفی شد.

 

متال دتکتور، دستگاه متال دتکتور و اسکنر اشعه ایکس ، نسل چهارم صنعت در تجهیزات بازرسی محصول

 

 

شرکت SESOTEC با معرفی ماژول های INTERLINK، سهم مهمی در کاهش این مشکلات دارد. با استفاده از ماژول INTERLINK، متال دتکتور ها و سیستم های بازرسی اشعه X (اسکنر اشعه ایکس) SESOTEC می توانند در سیستم های کنترل مرکزی ادغام و یکپارچه شوند. با شبکه ای کردن سیستم های تولید و استفاده از قابلیت های نسل چهارم صنعت و اینترنت صنعتی اشیا IIOT افزایش بهره وری ممکن خواهد شد.

 

متال دتکتور، دستگاه متال دتکتور، فلزیاب صنعتی، بازرسی با اشعه ایکس و اسکنر اشعه ایکس با استفاده از اینترنت اشیا و نسل چهارم صنعت

 

سیستم INTERLINK شرکت SESOTEC تبادل امن و کارآمد داده ها از طریق پروتکل OPC UA را تضمین می کند. همچنین امکان آنالیز فرآیند مرکزی را فراهم می کند تا افزایش هدفمندی در بهره وری ایجاد شود.این سیستم قابلیت نظارت و کنترل را در شبکه های موجود شرکت ممکن می نماید. با استفاده از مقایسه داده بین دستگاهی، INTERLINK قادر است به سرعت خطاها و فرسودگی دستگاه را تشخیص دهد. امنیت و بازرسی از طریق مخابره ضد دستکاری tamper-proof داده ها و فعالیت های کاربر انجام می شود.علاوه بر این، سیستم INTERLINK شرکت SESOTEC  به طور خاص برای سازگاری با خدمات دیجیتال SESOTEC ، از جمله تعمیر ونگهداری قابل پیش بینی، راه اندازی از راه دور و دسترسی از راه دور، مجهز شده است.

لازمه استفاده از سیستم INTERLINK، ادغام کلیه تجهیزات تولیدی مربوطه در یک سیستم ERP یا PPS مرکزی است. یکی دیگر از الزامات این است که دستگاه ها و سیستم های شبکه امکان تبادل داده های ساده و ایمن را فراهم کنند.

 

متال دتکتور، دستگاه متال دتکتور، فلزیاب صنعتی، اسکنر اشعه ایکس، بازرسی با اشعه ایکس xray با استفاده از اینترنت اشیا

 

آقای Bartosch Jauernik مدیر محصولات شرکت SESOTEC خلاصه مزایای سیستم INTERLINK را اینگونه جمع بندی می نماید: " اقتصاد چرخشی (circular economy) ، پایایی (sustainability) و دیجیتال سازی موضوعات تعیین کننده برای کمپانی های صنعتی آلمانی  می باشد. این فاکتورها، اجزای لاینفک برای افزایش بهره وری و سودآوری هستند. فرایندهای تولید دیجیتالی و خودکار، داده های ارزشمندی را ایجاد می نماید که تنها از طریق ماژول های ارتباطی ایمن، کارآمد و سازگار قابل تحلیل هستند. از این لحاظ ، فناوری هایی مانند  INTERLINK شرکت Sesotec از اهمیت اساسی برخوردارند."

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع متال دتکتور و دستگاه های بازرسی با اشعه ایکس (اسکنر اشعه ایکس) با متخصصین شرکت دیباج صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.