مشاوره انتخاب تکنولوژی و ماشین آلات

مشاوره انتخاب تکنولوژی و ماشین آلات

محیط های رقابتی به شدت تحت تأثیر پیچیدگی و اطمینان ناپذیری ناشی از تغییرات در بازار و تکنولوژی‌های جدید تولیدی قرار دارد. این تغییرات باعث شده است که شرکت های تولیدی از سیستم های صنعتی سنتی به سیستم‌های فراصنعتی که منجر به کیفیت بالاتر، تحویل های سریع تر و به موقع و همچنین معرفی سریعتر محصولات جدید می‌شوند حرکت کنند؛ این تغییرات در حقیقت منابع اولیه ایجاد مزیت رقابتی هستند.

بر اساس مطالعات نظریه پردازان شاخص رشته های مدیریتی جهان،  تاثیر تکنولوژی در قابلیت های رقابتی تولیدی شامل هزینه، کیفیت، انعطاف پذیری و تحویل  تماما مثبت ارزیابی شده است.

قابلیت های رقابتی تولید مزیت هایی از طرف شرکت هستند که مشتری را جذب میکنند، آنها نقاط بالقوه تمایز بین یک شرکت با رقبایش در ارائه محصولاتش هستند. به طور خلاصه می توان گفت :

تکنولوژی تولید >>> افزایش قابلیت های رقابتی تولیدی

افزایش قابلیت های رقابتی تولیدی >>> عملکرد تجاری مثبت

البته، طراحی و انتخاب تکنولوژی تولید به عنوان یکی از قابلیت های رقابتی تولید باید بر بهبود قابلیت های رقابتی تولید که نیازهای مشتریان را برطرف ساخته و منجر به بهبود عملکرد می شود استوار باشد.

موارد فوق نشان دهنده اهمیت حیاتی انتخاب صحیح تکنولوژی و ماشین آلات در موفقیت یک واحد تولیدی می باشد، عدم پیش بینی پارامتر انعطاف پذیری تولید و نیز بالا رفتن انتظارات کیفی تقاضا سبب حذف بازیگران سنتی هرچند بزرگ از چرخه رقابت می باشد. این را بحران تکنولوژی می توان نام برد که بسیاری از فعالان صاحب نام صنعت بدلیل عدم انتخاب صحیح و اصولی تکنولوژی و با گزینش ماشین آلات با تکنولوژی های قدیمی، بی کیفیت و غیر بهره ور و صرفا به جهت پایین بودن هزینه ثابت سرمایه گذاری با آن مواجه می گردند.

متخصصان گروه مهندسی و بازرگانی دیباج صنعت پاسارگاد ضمن بررسی دقیق نیازهای سرمایه گذاران محترم با همکاری شرکای تجاری خود در شرکت های تراز اول اروپایی، بهترین نوع ماشین آلات مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا و بهترین کیفیت و بهره وری را انتخاب وبه مشتریان خود پیشنهاد می نمایند.

با ما در تماس باشید.